Strona głównaRozrywkaCzupakabra — co to jest, jak wygląda? Czy występuje w Polsce?

Czupakabra — co to jest, jak wygląda? Czy występuje w Polsce?

Późną marcową porą, w 1995 roku na farmie położonej w Orocovis w Puerto Rico, farmer dobywał swój codzienny obchód. Ten wieczór miał być jednak inny od wszystkich innych. Mężczyzna odkrył koszmarne znalezisko — osiem martwych owiec, całkowicie pozbawionych krwi. Tamtego dnia zrodziła się legenda o strasznej Czupakabrze. Co to właściwie jest? Mit? Legenda? Miejscowe wierzenia? A może nowy gatunek zwierzęcia?

W tym artykule odkryjemy przed wami mroczne sekrety Puerto Rico. Dzięki nam dowiecie się jak wygląda Czupakabra, jaki odgłos wydaje oraz czy występuje w Polsce. Czy Czupakabra istnieje? Przekonajcie się o tym już w dziale poniżej!

Czupakabra co to jest? 

Czupakabra — co to jest? Nazwa ta została utworzona od dwóch hiszpańskich słów — chupar – ssać i  la cabra, czyli koza. Oznacza to, że nazwę tego dziwnego stworzenia dosłownie można przetłumaczyć na “wysysacza kóz”. Nazwa ta powstała w odległym Puerto Rico, gdzie legenda o Czupakabrze po dziś dzień jest bardzo popularna. 

Historia Czupakabry stała się popularna na całym świecie już w latach 90 kiedy to najpierw na terenie Puerto Rico, a potem na terenie innych stanów w USA, z wielu miejsc zaczęły spływać informacje na temat dziwnego zwierzęcia, które ma przypominać bezwłosego psa, pokrytego łuskami i poruszającego się na dwóch nogach. Stworzenia te miały być odpowiedzialne za ataki na zwierzęta hodowlane i psy. 

Wiele osób oprócz pytań o wygląd pytał o to, jaki odgłos wydaje Czupakabra, chcąc znaleźć racjonalne wytłumaczenie dla dziwnych ataków i mało prawdopodobnych świadectw. Odpowiedzi różniły się jednak na tyle, że zaniechano studiowania tego wątku.

Jak wygląda Czupakabra? Jaki odgłos wydaje Czupakabra?

Kojot, który często jest brany z czupakabre

Jak wygląda czupakabra? Opisy “naocznych” świadków z pewnością są źródłem ogromnej popularności Czupakabry. Dzięki temu jej historia stała się popularna na całym świecie już w latach 90, najpierw na terenie Puerto Rico, a potem w innych stanach w USA. Z wielu miejsc zaczęły spływać informacje na temat dziwnego zwierzęcia, które miało przypominać bezwłosego psa, pokrytego łuskami i poruszającego się na dwóch nogach. 

Stworzenia te miały być odpowiedzialne za ataki na zwierzęta hodowlane i psy, których dokonywały przy pomocy kłów służących im do wysysania krwi. To właśnie te wystające zęby oraz jarzące się oczy miały być charakterystycznymi elementami tego jak wygląda Czupakabra.

A jaki odgłos wydaje Czupakabra? Część z osób deklarujących, że spotkało kryptydę, opisuje piski i odgłosy zbliżone do dźwięków wydawanych przez dinozaury. Warczenie również ma być dźwiękiem, jaki odgłos wydaje Czupakabra. Ale nie zabrakło też osób, które twierdziły, że spotkana przez nich Czupakabra nie wydaje żadnych dźwięków. 

Czupakabra w Polsce

By dostać się z Puerto Rico do Polski, musimy przebyć lot trwający ponad 20 godzin. Najwyraźniej nie powstrzymało to Czupakabry (czymkolwiek to jest), bo w rodzimym kraju również pojawiły się doniesienia o atakach stworzenia, mającego przypominać to jak wygląda Czupakabra. 

Czupakabra w Polsce miała pojawić się po raz pierwszy w Kornelinie pod Sochaczewem w 2009 roku. Następnie w 2017 roku do informacji publicznej zostały podane informacje o rzekomym ataku na kurnik czegoś, co niektórym kojarzyło się z opisem tego jak wygląda Czupakabra. Zwierzę pośmiertnie zostało sfotografowane przez właścicieli gospodarstwa, znajdującego się pod Włocławkiem. Informacje nie zostały jednak podane przez żadne rzetelne media, ani nie zostały potwierdzone przez zoologów czy ekspertów.

Zobacz: Ernest Khalimov – czy Gigachad istnieje?

Czy Czupakabra istnieje? Podsumowanie

Czy Czupakabra istnieje? To pytanie z pewnością jest bardzo realne w Puerto Rico, ale winę za to należy obarczać lokalny folklor. To jak wygląda czupakabra, czy jaki odgłos wydaje, daje nam świadectwo tego, że jest ona jedynie wymysłem wyobraźni. 

Sensacyjność mitycznych stworzeń takich jak Czupakabra bardzo często wynika z połączenia zbiorowego strachu i potrzeby wierzenia w coś nadnaturalnego. Na przestrzeni lat, właściwie już od lat 90, biolodzy i zoolodzy obalali kolejne “dowody”, które rzekomo miały udowodnić realność portorykańskiego mitu. Ludzie zdają się jednak lubić tę historię, na tyle, by ignorować racjonalne wytłumaczenia dla nagle zmarłych zwierząt. 

Mamy nadzieję, że wiecie już wystarczająco o Czupakabrze: co to jest, jak wygląda, jaki odgłos wydaje oraz czy występuje w Polsce. Pamiętajcie, żeby czytając o podobnych stworzeniach zachować zdrowy rozsądek i nie wierzyć we wszystko, co przeczytacie. Podzielcie się z nami w komentarzach swoimi opiniami na temat Czupakabry! Podoba się wam jej historia? Jakie jest według was wytłumaczenie jej historii? 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne