Strona głównaPoradyCo na dzień nauczyciela w przedszkolu? Propozycje prezentów

Co na dzień nauczyciela w przedszkolu? Propozycje prezentów

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, co na dzień nauczyciela w przedszkolu, trzeba wspomnieć, że faktycznie jest on tam obchodzony. Wiele osób zastanawia się, czy opiekunki ich pociech wliczają się do kategorii „nauczyciele”.  Odpowiedź jest prosta. Tak. To nie są panie wzięte z ulicy bez żadnych kwalifikacji, tylko wykształcone kobiety, po studiach i z osiągniętymi stopniami naukowymi, jak najbardziej posiadające status nauczycieli. Jeśli jednak nadal to do Ciebie nie przemawia, to warto przypomnieć, że Dzień Nauczyciela, tak naprawdę w kalendarzu ma nazwę „Dzień Edukacji Narodowej”. A panie przedszkolanki oczywiście zaliczają się do systemu edukacji. 

Skoro mamy tę kwestię już wyjaśnioną – w razie, gdyby ktoś nadal nie był pewny – więc możemy przejść do tematu. Co na prezent na dzień nauczyciela w przedszkolu?

Rodzice często błędnie chcą się „pozbyć zmartwienia” i wybierają najłatwiejszą opcję – pieniądze. Niestety, gorzej trafić się chyba nie da. Na forach same przedszkolanki proszą, by czegoś takiego nie robić. To, że prezent jest zależny od rodziców, a nie dzieci, nie oznacza, że pieniądze będą dobrym rozwiązaniem. Okazuje się, że przedszkolanki czują się z podobnym podarkiem źle. Oczywiście w obecnych czasach, kryzysie gospodarczym i inflacji zapewne mało kto myśli o wybraniu prezentu pieniężnego, ale myślę, że istotne jest, by sprecyzować, że w takim przypadku żadna ze stron nie czułaby się komfortowo. 

Co na dzień nauczyciela w przedszkolu? Spytane same zainteresowane często preferują coś małego, a najlepiej podarowanego przez dzieci. Można iść w tradycyjne bomboniery, ale jeśli zastanawiasz się nad czymś nieco bardziej kreatywnym, to zaraz przedstawię Ci fajne propozycje, które z pewnością wywołają uśmiech na ustach wszystkich pań przedszkolanek. 

Dowiedzmy się zatem, jakie mogą być pomysły na prezent na dzień nauczyciela od przedszkolaków?

Zobacz: Piękne i mądre cytaty na dzień nauczyciela

Prezent na dzień nauczyciela w przedszkolu

Najważniejszym elementem w naszym poszukiwaniu co na idealny prezent na dzień nauczyciela w przedszkolu jest oczywiście zaangażowanie samych dzieci. Mogą być pamiątki wykonane przez pociechy, coś smakowitego lub praktycznego. W zależności od tego, która kategoria przykuła Twoją uwagę, zobacz, co na dzień nauczyciela w przedszkolu można wybrać spośród wszystkich opcji. Poniżej prezentuję wszystkie pomysły podzielone właśnie na te trzy kategorie.

Zobacz: Pomysły na laurkę dla nauczyciela – nasze TOP

Prezent na dzień nauczyciela od przedszkolaków

W tej kategorii skupimy się przede wszystkim na rzeczach, które dzieci mogą wykonać same lub z niewielką pomocą od nas – rodziców. Będzie to z pewnością miła pamiątka, która zostawi w sercach przedszkolanek sentyment, ale również pokaże dzieciom, o co chodzi w tym dniu – nie o sam prezent, ale o gest i staranie się, docenianie zasług nauczycieli. Jest to dla wszystkich przedszkolaków cenna lekcja, którą będą mogły wykorzystać wielokrotnie w przyszłości. W momencie, kiedy kształtują się ich umysły, emocje i postrzeganie innych ludzi, jest to bardzo ważna lekcja w ich edukacji. Co na prezent na dzień nauczyciela od przedszkolaków? Oto kilka opcji:

 • Naszyjnik z koralików lub cukierków – zajęcia manualne i angażujące z pewnością spodobają się dzieciom i będą miłym gestem.
 • Rysunki zebrane w książkę – każde dziecko wykona prosty rysunek, na którym się podpisze i potem rodzice zrobią z nich książeczkę. Można zawrzeć tam datę, by pani przedszkolanka wiedziała, która grupa się tak pięknie postarała. Będzie to wspaniała pamiątka na wiele lat.
 • Laurki – jest to najprostsza forma, ale też i najbardziej znana. Każda pociecha wykonuje pod okiem rodzica swoją własną laurkę, którą potem wręczy opiekunce. 
 • Śpiewanie piosenek – to opcja wymaga dosyć mocnego zgrania wszystkich rodziców. Dzieci mogą wystąpić przed przedszkolankami i zaśpiewać piosenki poznane w przedszkolu. Trzeba przyznać, że choć trudny do zgrania, jest to wzruszający prezent. 

Prezent na dzień nauczyciela w przedszkolu

Druga kategoria zawiera w sobie pomysły na prezent na dzień nauczyciela w przedszkolu, który ucieszy oczy tak samo, jak podniebienia. Oto przed nami propozycje, co na dzień nauczyciela w przedszkolu smakowity, w smakowitej odsłonie:

 • Ciasto – wszelkiego rodzaju wypieki świetnie się spiszą, jako miły podarek
 • Bomboniera/czekolada – proste i łatwe rozwiązanie, na osłodę życia, szczególnie polecane dla zabieganych rodziców.
 • Kawa/herbata – w zależności od tego, co lubi przedszkolanka, można podarować jej pięknie zapakowany zestaw kawy lub wyszukany smak i rodzaj herbaty.
 • Miód (zwykły lub smakowy) – słodki podarek, którym można osłodzić sobie kanapkę lub herbatę. Kupiony z zaufanej pasieki jest wspaniały i oryginalnym pomysłem.

Co na dzień nauczyciela w przedszkolu

Ostatnia kategoria tego, co na dzień nauczyciela w przedszkolu można podarować przedszkolankom to rzeczy praktyczne, które z pewnością przydadzą się w przyszłości i nie będą kolejnym łapaczem kurzu, rzuconym do kartonu i zapomnianym.

 • Kwiatek w doniczce – ozdoba do domu lub przedszkola, która za każdym razem, gdy się na nią spojrzy, będzie służyła za przypominajkę o tym dniu.
 • Książka –  jeśli wiemy, jaką literaturę preferuje przedszkolanka naszej pociechy, możemy zaskoczyć ją dobrym i przemyślanym prezentem. Jest to jednak opcja, tylko jeśli naprawdę dobrze ją znamy. 
 • Coś do przedszkola – ta pozycja brzmi dosyć tajemniczo, ale jest naprawdę fajna. Prezent na dzień nauczyciela od przedszkolaków  może też przysłużyć się samym przedszkolakom. Mogą to być pomoce dydaktyczne, zabawki muzyczne, książka z pomysłami na zajęcia plastyczne czy zabawy.  
 • Album na zdjęcia – najlepiej ze wspólnymi zdjęciami dzieciaków z grupy. Będzie to miłym podarkiem.
 • Organizer na biurko – świetnie się sprawdzi jako pomoc przedszkolanek, które często zajmują się naszymi pociechami i przez to mogą mieć problem z ładem na biurku. 

Masz przed sobą gamę różnych kategorii i pomysłów na prezent na dzień nauczyciela od przedszkolaków. W zależności od tego, która najbardziej Ci się spodobała i najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, ale też i możliwościom, wybierz jedną z opcji i podziel się pomysłami z innymi rodzicami. Na co się nie zdecydujesz, pamiętaj, by zawsze odradzać składania się na drogie prezenty lub – co gorsza – dawanie pieniędzy.

Pamiętaj, że panie przedszkolanki najbardziej ucieszą się z drobnych rzeczy, którymi będą mogły podzielić się z dziećmi albo jeszcze lepiej – dostać od przedszkolaków coś wykonanego własnoręcznie. Powodzenia!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne