Strona głównaPoradyNajlepsze i najdroższe cygara

Najlepsze i najdroższe cygara

Cygaro od razu kojarzy nam się ze słoneczną Kubą, czy najlepsze i najdroższe cygara pochodzą właśnie z tego miejsca? Ile kosztuje cygaro? Czy możemy je porównywać z papierosami? Pytań na temat tego produktu jest naprawdę sporo, a dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć na część z nich. Cygaro w dłoń i zapraszamy do lektury. Większość z nas nie miała styczności z cygarem, a wyrób ten kojarzymy tylko z filmów takich jak “Człowiek z blizną”, jednak warto zainteresować się tym tematem, gdyż może stanowić ono świetny prezent.

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent kupić dla kolegi to właśnie cygara mogą być tutaj dobrym wyborem.

Najdroższe cygara

Ile kosztuje cygaro? Odpowiadając na te pytanie możemy podać tak naprawdę obszerne widełki, bo cygaro może kosztować nas 10 złotych za sztukę, a także parę set, a nawet parę tysięcy złotych. Poniżej przedstawimy wam listę 5 najdroższych cygar, które jednocześnie są najlepsze.

Stawkę skromnie rozpoczyna firma LOUIXS, która oferuję na rynku cygara, które zaczynają się od 180 złotych za sztukę. Nie jest to Kubańskie cygaro, a wyrób, który jest produkowany w Nikaraguanie. Kolejnym cygarem za które przyjdzie nam sowicie zapłacić jest ARTURO FUENTE OPUS X, sztuka kosztuje 200 złotych – wyrabiane na Dominikanie. Czas przejść do większych sum, które zobrazują nam, że możemy naprawdę sporo zapłacić za cygaro znanej i renomowanej marki. Z całą pewnością taką marką i produktem jest COHIBA BEHIKE. Jest to Kubańskie cygaro, a cena wynosi prawie 1900 złotych. Ponad 10 tysięcy za jedną sztukę? Taką ofertę przedstawia KING OF DENMARK, czyli firma, która swoje cygara oferuję wraz z złotą przystawką do postawienia cygara. Czas przejść do ceny, która wyniosła ponad pół miliona złotych. GRAN HABANO NO. 5 „EL GIGANTE”  to cygaro, które ważyło ponad 500 kilogramów. Było to nie tylko jedno z droższych cygar, ale także największe cygaro na świecie. Produkt był składany z 25 tysięcy cygar. Ostatnim cygarem jest Mayan Sicar, które zostało wystawione na aukcji w USA – cena to skromne 500 tysięcy dolarów, czyli prawie 2 miliony złotych.

Palenie cygara z całą pewnością jest obowiązkową czynnością podczas podróży na Kubę, gdzie sklepik z tym wyrobem możemy spotkać na każdej ulicy. Cena cygara Kubańskiego z ulicy to koszt od 10 złotych, więc nie jest to majątek. Cygaro to również świetna rzecz na prezent dla ojca. Cygaro to prezent unikalny i z całą pewnością pasujący zarówno dla osoby młodszej, jak i osób starszych. Ceny takich wyrobów na prezent zaczynają się od 200 złotych – zawierają nie tylko same cygaro, ale także szykowny pojemnik, który dopełnia elegancją prezent.

Kubańśkie cygaro

Jak palić cygaro?

Jak palić cygaro to pytanie, które musisz sobie zadać przed zakupem. Przede wszystkim trzeba w pierwszej kolejności odciąć kaptur, czyli początek cygara. Nie ma tutaj dużej filozofii, możemy to zrobić za pomocą specjalnej gilotyny do cygar, ale możemy też to zrobić nożyczkami. Kolejną rzeczą jest podpalenie – tutaj również mamy pełną dowolność, możemy zrobić to zwyczajnie zapałką. Czy cygaro się zaciąga? Jak palić cygaro prawidłowo? Nie zaciąga się cygar i jest to podstawowy błąd osób, które z cygarem mają do czynienia pierwszy raz. Czy cygaro może być zamiennikiem dla papierosa? Z całą pewnością może, trzeba jednak mieć duży portfel, bo wyrób ten jest o wiele droższy niż paczka papierosów.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne