Strona głównaPoradyIle kosztują szkła progresywne?

Ile kosztują szkła progresywne?

Wiele osób korzysta dziś z okularów progresywnych. Są one nie tylko praktyczne, ale także skuteczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Dowiedz się czym charakteryzuje się ten typ okularów, jaka jest cena szkieł progresywnych, ramek i które modele zdobyły pozytywne opinie na forum. Podajemy garść praktycznych informacji, które ułatwią Ci zakup.

Czym są okulary progresywne?

Zanim przejdziemy do tego ile kosztują okulary progresywne, warto poznać ich charakterystykę. Okulary progresywne są przeznaczone głównie dla osób po 40 roku życia. Są używane do leczenia wady wzroku nazywanej prezbiopią, czyli choroby objawiającej się problemami z widzeniem z odległości bliższych. Okulary progresywne wspomagają zdolności akomodacji, czyli wyraźnego widzenia z odległości bliskiej. Są one produktem okulistycznym, który jest przystosowany zarówno do chodzenia, jak i do czytania. Dzięki temu okulary progresywne to rozwiązanie 2 w 1, które umożliwia prawidłowe widzenie z każdej odległości.

Okulary progresywne – ceny

Jeśli chodzi o okulary progresywne ceny mogą być rozbieżne. Wartość takiej inwestycji to wydatek sięgający od 400 zł do 6000 zł. Na cenę okularów progresywnych wpływ ma zarówno typ, jak i oprawki oraz soczewki okularowe. Cena szkieł progresywnych jest zależna od doboru filtrów i powłoki ochronnej.

Najtańsze są okulary z tanimi oprawkami i soczewkami starszej generacji. Jeśli zależy Ci na oszczędności, warto szukać promocji. Przykładem atrakcyjnej oferty promocyjnej jest sklep Brillen, w którym znajdziesz 2 pary okularów progresywnych za cenę 420 zł.  

Cena okularów progresywnych fotochromowych

Zastanawiasz się ile kosztują okulary progresywne fotochromowe? Ten model okularów jest godny polecenia dzięki uniwersalnemu zastosowaniu. Okulary fotochromowe zapewniają ochronę przed słońcem oraz korekcję wady wzroku. Ten typ okularów zmienia w zależności od panującego oświetlenia – okulary przyciemniają się na słońcu i są przezroczyste w pomieszczeniu. Zakup okularów progresywnych fotochromowych to koszt rzędu 2500 zł. Oczywiście również w tym przypadku cena może się różnić w zależności od doboru poszczególnych elementów.

Cena okularów progresywnych z przejrzystymi soczewkami

Okulary przejrzyste to uniwersalne soczewki progresywne, które zdobyły dużą popularność. Należą do standardowych modeli okularów progresywnych, które są pozbawione dodatków w postaci powłoki antyrefleksyjnej. Są one dostosowane do codziennego użytkowania i gwarantują wyraźne widzenie bez względu na odległość obiektu od obserwatora. Są one przeznaczone dla osób, które spędzają czas aktywnie oraz pracują przed komputerem. Zatem ile kosztują okulary progresywne w wersji z przezroczystymi soczewkami? Ich przybliżona cena to około 2000 zł. 

Cena okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją

Barwione okulary progresywne to świetna oferta dla osób szukających zabezpieczenia oczu w lecie, ale również na stoku narciarskim, czy na plaży. Progresywne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją zapewniają optymalną ostrość widzenia bez względu na działanie słońca. Jeśli chodzi o przeciwsłoneczne okulary progresywne ceny są podobne do cen zwykłych okularów korekcyjnych. Za jedną parę okularów progresywnych przeciwsłonecznych z polaryzacją trzeba zapłacić ponad 1500 zł. Z kolei zakup zwykłych okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Cena okularów progresywnych biurowych

Innym typem okularów progresywnych są okulary biurowe. Jak łatwo się domyślić są one wykorzystywane w środowisku, w którym wzrok szybko się męczy, czyli do pracy przed komputerem. Można je nabyć na przykład w salonie Brillen, który oferuje profesjonalny dobór sprzętu po wykonaniu badań. Okulary progresywne biurowe znacznie pomagają w wykonywaniu codziennej pracy, a przy tym pomagają skorygować wadę wzroku. Zatem jaka jest cena szkieł progresywnych biurowych wraz z oprawkami? Okazuje się, że ich zakup to wydatek rzędu około 1600 zł.

Ile kosztują okulary progresywne – forum

Wiele osób pyta ile kosztują okulary progresywne na forum. Internauci podają wiele cen, jednak jak dokładnie oszacować koszty? Czy warto wybierać najtańsze oferty. Najlepiej samemu udać się do salonu i poddać podstawowemu zestawowi badań. Fachowcy na podstawie analizy dobiorą model okularów i podadzą dokładny cennik. W końcu wiele rzeczy determinuje to, ile kosztują okulary progresywne. Fora internetowe mogą pomóc zorientować się w kosztach, jednak ewentualny zakup to już kwestia doboru odpowiednich soczewek i oprawek, które mogą się od siebie różnić. Jeśli zależy Ci na odpowiednich okularach polecamy usługi fachowców. Salon Brillen oferuje atrakcyjne ceny i profesjonalny dobór okularów, który poprzedzony jest bezpłatnym badaniem wzroku.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne