Strona głównaMotoryzacjaAutohero - opinie klientów z forum. Czy warto?

Autohero – opinie klientów z forum. Czy warto?

Autohero – co to za sklep? Otóż jest to platforma sprzedażowa, która w swojej ofercie ma samochody używane. Autohero działa na rynku od 2017 roku – sklep od tamtego czasu bardzo się rozwinął i obecnie działa również zagranicą. Autohero promuje się tym, że zakup używanego auta jest u nich w 100% bezpieczny. Klienci w przeciągu 21 dni mają możliwość zwrócić auto. Jakie opinie o Autohero są na forach, takich jak Wykop? Co mówią o sklepie opinie z forów motoryzacyjnych? Czy warto kupić tam auto? Czy ktoś został oszukany przez Autohero? Sprawdzamy!

Autohero – opinie 

Opinie na Google są o Autohero bardzo dobre – sklep ma tam prawie tysiąc opinii. Średnia ocena Autohero w opiniach Google to 4,2/ 5. Skąd wynikają takie opinie? Co piszą w nich klienci Autohero? Na przykład to, że obsługa i cały proces zakupu był bardzo profesjonalny – osoby zatrudnione w Autohero znają się na samochodach i potrafią doradzić. Samochody przechodzą niezależne kontrole. Dokumentacja jest kompletna – klienci szybko dostają komplet papierów oraz kluczyki. Oczywiście samochody są używane – zawsze jest prawdopodobieństwo, że jakiś pojazd będzie miał jakąś usterkę. Kilku klientów zgłosiło taką sytuację do Autohero i sklep na własny koszt (w ramach gwarancji) załatwił sprawę. Kilka klientów postarało się o wyrównania za nieuwzględnione szkody – otrzymali je bez problemu. 

opinia o firmie autohero

Autohero – opinie klientów

Fora są pewne opinii o Autohero – firma jest z roku na rok coraz popularniejsza. Na Google i Trustpilot są one bardzo dobre – średnia ocena na Trustpilot to 4,6/ 5. Klienci, chwaląc Autohero, piszą o dobrze sporządzonym protokole zdawczo-odbiorczym i o zgodności stanu technicznego auta, z tym, jaki otrzymali od sklepu. Doceniane są również szczegóły: komplet dokumentów dostarczany jest w sposób posegregowany i opisany tak, żeby łatwo można było samochód zarejestrować, auta są wyposażone w gaśnicę oraz w apteczkę. Kwestie formalne przebiegają sprawnie i szybko. 

Autohero – opinie na forum

Opinie klientów na forach są dość podzielone, jednak w większości są one pozytywne. Zakup auta wiąże się z dużym kosztem i odpowiedzialnością, dlatego cały proces jest często bardzo nerwowy – kupująć używane auto, chcemy mieć pewność, że nie zepsuje się ono po miesiącu jeżdżenia. Niestety, takie sytuacje często mają miejsce, kiedy kupujemy coś od osób prywatnych. Załatwiając to przez portal sprzedażowy, zawsze jesteśmy ubezpieczeni. 

W opiniach na pewno chwalone jest to, że klient nie musi sam jechać po samochód – to Autohero je dostarcza, obojętnie gdzie mieszkasz. To, że czas dostawy czasem się wydłuża, jest całkiem normalne w branży motoryzacyjnej. Często jest to spowodowane tym, że auto stało przez jakiś czas na parkingu i przez to musi mieć zrobiony ponowny przegląd. Według opinii na forum dobrze to świadczy o firmie – lepiej dostać sprawny samochód później niż szybciej, ale z usterkami. 

Autohero – opinie na Wykop. Oszukani przez Autohero, o co chodzi?

Oszukani przez Autohero – o co chodzi? Otóż jest kilka negatywnych opinii o Autohero, w których klienci twierdzą, że zostali oszukani przez portal. Widząc oszustwo, od razu na myśl przychodzi nam sytuacja, w której klient kupuje auto i wysyła pieniądze, a firma znika i samochodu nigdy nie dostarcza. Autohero jest znanym sklepem, który nie może pozwolić sobie na takie akcje. Na wykopie opinie o portalu są podzielone. Wielu użytkowników Wykopu napisało o Autohero rozbudowane opinie – uwzględnili w nich plusy i minusy platformy. Jakie na przykład? 

PLUSY:

  • samochody są przeważnie w bardzo dobrym stanie
  • dokumentacja samochodu przychodzi szybko, jest kompletna 
  • miła obsługa sklepu, która umie doradzić i rozwiać wątpliwości
  • w dokumentacji wszystko się zgadza – nie ma problemów w urzędach

MINUSY:

  • czasem pewne usterki nie ma wymienionych w opisie
  • raport rzeczoznawcy jest taki sobie, okrojony
  • w razie problemów Autohero kręci, ciężko jest z nimi dojść do porozumienia
  • czas dostarczenia samochodu w wielu przypadkach bardzo się wydłuża

Jak widzisz, są o Autohero na Wykopie opinie pozytywne i negatywne. Każdy klient ma inne odczucia związane z całym procesem kupna samochodu na tym portalu sprzedażowym. Są osoby, które czują się oszukane przez Autohero – na przykład dlatego, że zwrot kosztów po złożeniu reklamacji wydłużał się i finalnie trwał więcej niż 14 dni. 

Autohero – czy warto?

Czy warto kupić na Autohero samochód? Zawsze jest ryzyko, że z zakupów online nie będziesz zadowolony/a. Są opinie na forach, które sugerują, że warto jest kupić na Autohero samochód, ale są też takie, w których konsumenci otwarcie piszą, że czują się oszukani, bo portal sprzedażowy albo wysłał im auto z opóźnieniem, albo pieniądze przyszły do nich trochę później niż po 14 dniach. Opinie klientów zawsze będą podzielone. Każdy z nas ma inne standardy – dla jednych Autohero jest sklepem, który sprzedaje dobre, sprawdzone samochody, a dla innych wręcz odwrotne. Niedopatrzenia zdarzają się zawsze – nigdzie nie znalazłam informacji, żeby Autohero nigdy nie oddało komuś pieniędzy lub nie dostarczyło samochodu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne