Strona głównaTurystykaCzego nie wolno robić w Indiach? Zasady hinduizmu

Czego nie wolno robić w Indiach? Zasady hinduizmu

Indie — kraj pięknych kolorów, intensywnych smaków i radykalnie innych zasad niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni w rodzimej Polsce. Jeżeli wybieracie się na urlop lub w podróż służbową do Indii to zanim spakujecie walizki, powinniście zapoznać się z kilkoma zasadami panującymi w tym egzotycznym kraju.

W tym artykule dowiecie się, czego nie wolno robić w Indiach, jakie są zasady najpopularniejszej tam religii — Hinduizmu — oraz jak możecie zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych nieprzyjemności. 

Indie — co musisz wiedzieć?

Indie to przede wszystkim ogromny kraj. Położone są w Azji Południowej nad Oceanem Indyjskim i są 7 pod względem wielkości krajem na świecie. Tym na co powinniście być przygotowani, w czasie podróży do Indii, jest klimat monsunowy. 

Kraj ten leży głównie w strefie klimatu zwrotnikowego, który charakteryzuje się cyklicznymi wiatrami i gwałtownymi burzami. W okresie od maja do listopada Indie nawiedzane są przez potężne burze, dlatego wyjazd tam najlepiej zaplanować w okresie od grudnia do kwietnia.

Hinduizm — zasady 

Prócz innej niż w Europie pogody, Indie wyróżniają się również pod względem kultury i wierzeń. Indie — niczym współczesna wieża Babel — gromadzą w sobie wiele języków i wiele religii. Najczęściej praktykowane są tam: hinduizm, buddyzm, islam i chrześcijaństwo. 

Hinduizm stanowi podstawę religijną tego państwa i mimo podziału na wiele odłamów, podstawowe zasady znane są praktycznie każdemu obywatelowi Indii. Są to:

  • szacunek dla świętych ksiąg, które w tej kulturze nazywane są Wedami 
  • wiara w reinkarnację i karmę

Określenie szczegółowych zasad, uzależnione jest od poszczególnych frakcji tego wyznania i może różnić się znacząco w zależności od regionu, w jakim przebywamy. Hinduizm i jego zasady znacznie się różnią od polskich tradycji. Nie musimy jednak zagłębiać się w szczegółowe zapisy poszczególnych odłamów — wystarczy, że będziemy mieli szacunek do przestrzeni i kultury, w jakiej się znajdujemy. 

Są jednak takie rzeczy, których nie wypada robić w żadnej sytuacji, ale w szczególności odwiedzając ten kraj. Czego zatem nie wolno robić w Indiach?

Czego nie wolno robić w Indiach?

Czego nie wolno robić w Indiach? Na pewno słyszeliście wiele szalonych historii o wyjazdach do Indii i o zaskoczeniu po spotkaniu się z panującymi tam obyczajami.

Zwiedzając Indie atrakcją, której nie można pominąć, są hinduistyczne świątynie. Należy rygorystycznie przestrzegać zasad w nich panujących.  Przed wejściem do każdej z nich należy zostawić buty. Trzeba uważnie przestrzegać zasad poruszania się po tych obiektach i nie wchodzić do części wyłączonych ze zwiedzania. Ważny jest również ubiór: obie płcie powinny zasłonić nogi do połowy łydki oraz mieć ze sobą chustę w celu przykrycia głowy.

Skoro mowa już o podróżach w parze, to warto wiedzieć, że Indie są krajem nawet bardziej pruderyjnym niż Polska. Okazywanie sobie uczuć w relacjach damsko-męskich jest postrzegane jako mało przyzwoite. Nawet obcokrajowcy mogą zostać odrzuceni nieprzyjemnym spojrzeniem, jeżeli zbyt publicznie będą okazywać sobie afekt. 

Czego jeszcze nie wolno robić w Indiach? Odpowiadając no to pytanie, należy pamiętać nie tylko o Hinduizmie oraz kulturze i zasadach panujących w Indiach. Warto stosować się także do zasad bezpieczeństwa obejmujących naszą higienę i bezpieczeństwo. 

Wybierając się w podróż do Indii, musicie mieć świadomość, że tamtejsza flora bakteryjna, jak i standardy higieniczne znacznie różnią się od naszych. To, co bezpieczne dla obywatela Indii niekoniecznie będzie takie samo dla was. Pamiętajcie o tym, by pić tylko wodę butelkowaną lub przegotowaną, częste mycie rąk również jest wskazane. 

Na koniec warto zaznaczyć, że przed podróżą do kraju tak odległego jak Indie warto się ubezpieczyć. Spotkać nas tam mogą nie tylko nieprzyjemna pogoda, ale również problemy zdrowotne czy kradzieże. Ubezpieczenie za granicą to podstawa każdego wyjazdu i warto zaopatrzyć się w polisę na wypadek nieszczęśliwych wypadków. 

Jeżeli planujecie wyjazd do Indii, pamiętajcie o panującym tam hinduizmie i jego zasadach. Czy macie jeszcze jakieś wskazówki czego nie wolno robić w Indiach? Podzielcie się opiniami w komentarzach!

Artykuł sponsorowany

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne