Strona głównaTurystykaFerie 2023 - Łódzkie. Kiedy są?

Ferie 2023 – Łódzkie. Kiedy są?

Ferie zimowe to jeden z najlepszych okresów dla uczniów. Wolny czas w zimie to moment na odpoczynek od nauki i dobrą zabawę. Co roku oczekuje się na dokładny harmonogram dla poszczególnych województw. W roku 2023 ferie jako pierwsze rozpoczyna województwo łódzkie.  Kiedy dokładnie wypadają ferie dla tego województwa oraz reszty Polski? 

Ferie 2023 dla woj. Łódzkiego

Nad terminem ferii zastanawiają się nie tylko uczniowie. Dla dzieci ze szkoły podstawowej ich rodziny muszą im zapewnić opiekę w tym czasie. Zdarza się, że rodzice dopasowują do ferii swoje urlopy i wybierają się z nimi na wspólny odpoczynek. To idealny czas, aby wybrać się w góry lub pojeździć na nartach. Nie każdy jednak jest miłośnikiem sportów zimowych. Ci którzy nie chcą, lub nie mogą sobie pozwolić na wyjazd mogą cieszyć się wolnymi dniami spędzonymi na zjeżdżaniu na sankach lub zabawami w śniegu. 

Ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki dowiadujemy się jak podzielone zostają województwa w tym roku. Tym razem ferie 2023r. rozpocznie region łódzki. Razem z nim województwa: lubelskie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. Kiedy dokładnie? Oto dokładny harmonogram. 

16 – 29 stycznia — łódzkie, lubelskie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

23 stycznia – 5 lutego — podlaskie, warmińsko-mazurskie

30 stycznia – 12 lutego —  kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

13 lutego – 26 lutego — dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Województwo łódzkie również w okresie ferii w 2023 roku zapewnia sporo atrakcji dla osób w różnym wieku. Łódź od zawsze kojarzona jest z kinematografią. W mieście można znaleźć wiele warsztatów, związanych z światem filmu. Można tam nawet znaleźć muzeum poświęcone tematyce kina. Bez obaw,  dzieci też znajdą w nim coś dla siebie. Region jest też atrakcyjny dla miłośników zwiedzania . Zawiera on bowiem sporo zabytków i starych zamków. Szukając pomysłu na spędzenie czasu z dziećmi w okolicach Łodzi, warto zwrócić uwagę na “Bajkowy szlak”. To projekt ścieżki przy której umieszczone zostały różne rzeźby. Przypominają one postaci z bajek i seriali dla dzieci. Spotkać tam można np Misia Uszatka.

Dla fanów wodnych atrakcji idealny na rodzinny weekend będzie wyjazd do łódzkiego Aquaparku. Znajduje się tu ogromna strefa zabawy i rozrywki. Rwące rzeki i różnorakie zjeżdżalnie z pewnością zachwycą dzieci. Dla tych, którzy potrzebują relaksu stworzona została strefa z saunami, jacuzzi i basenami solankowymi.

Zobacz: Co warto kupić i przywieźć z Albanii?

Jeszcze przed nowym rokiem szkoły będą mieć dłuższą przerwę od nauki. Najbliższa okazja do odpoczynku to oczywiście przerwa świąteczna. Wolne od  zajęć obowiązywać będzie od 23 grudnia 2022 r. aż do 1 stycznia 2023 r. Dniem wolnym między świętami a feriami w nowym roku będzie również 6 stycznia. Obchodzone wtedy święto Trzech Króli wydłuży weekend o jeden dzień.

 W kwietniu przyszłego roku dzieci czeka kolejna, przerwa wielkanocna. Przypada tym razem na 6-11 kwietnia 2023 r. Następnym ustawowo wolnym okresem dla szkół będzie wyczekiwana przez wszystkich majówka. Niezmiennie wolne z tej okazji przypada na 1-3 maja. 8 czerwca to dzień, kiedy w kraju obchodzone będzie Boże Ciało. Ta data również wiąże się z dniem ustawowo wolnym od szkoły i pracy. Najdłuższym corocznie okresem wolnym od nauki są oczywiście wakacje. W  2023 zakończenie roku szkolnego przypada na 24 czerwca. Wolne potrwa aż do 31 sierpnia. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne