Strona głównaPorady92580 - co to za numer i jak go wyłączyć?

92580 – co to za numer i jak go wyłączyć?

Rozwój technologii z jednej strony ułatwia nam życie, a z drugiej niesie ze sobą serię nowych, niespodziewanych zagrożeń. Oszuści i naciągacze nie ustają w wysiłkach, by tworzyć coraz to nowe sposoby na wyłudzanie pieniędzy od niczego nieświadomych użytkowników internetu, komputerów czy nawet telefonów komórkowych. Najczęściej ofiarami takich oszustw padają dzieci oraz osoby starsze. Jednym z aktualnych sposobów na naciąganie naszych pociech jest wysyłanie smsów pod 92580. Co to za numer? Dlaczego należy się go obawiać? Z jakiego powodu trzeba w tym przypadku zachować czujność?

Nie zawsze obcy numer musi oznaczać niebezpieczeństwo. Pisaliśmy o numerze 801102102 oraz o tym, że to konsultant PZU.

92580 – co to za numer?

Zapewne część rodziców już zetknęła się z tym numerem i to raczej nie w sympatycznych okolicznościach. Wszystko w związku z naiwnością naszych pociech, na której żerują pazerni naciągacze. Maluchy nie zawsze wiedzą na jakich zasadach funkcjonuje świat dorosłych i że nie należy wierzyć we wszystko, co jest napisane w internecie, tak jak nie należy wierzyć w każdą reklamę w telewizji czy telefonie. Tymczasem mechanizm tego oszustwa jest bardzo prosty. Dziecko skuszone obietnicą otrzymania darmowej popularnej gry na telefon, wysyła pod nr 92580 sms. W teorii ma on być bezpłatny i umożliwiać pobranie znanej gry za darmo na telefon. W rzeczywistości jednak może nas przytłoczyć, jaka jest za wysłanie wiadomości pod numer 92580 cena. W czasach, gdy dzieci coraz częściej posiadają własne telefony na abonament, ten sposób naciągania na pieniądze wydaje się być dla oszustów prawdziwą żyłą złota.

92580 – cena z połączenie

Osoby, które miały już nieprzyjemność przekonać się osobiście o 92580 co to za numer są zgodne co do jednego. Jest to oszustwo i to nawet nieszczególnie wyszukane. Według różnych źródeł za pojedynczy wysłany pod 92580 sms trzeba zapłacić od 25 do 30,75 zł. Nigdzie nie ma też informacji o tym, że usługa jest płatna, dowiadujemy się dopiero po fakcie. Co ciekawe, koszt takiego sms znacznie przewyższa koszt pobrania gry z legalnego źródła w internecie. Z tego też powodu często pojawiają się pytania typu – 92580 jak wyłączyć Plus lub w innych sieciach komórkowych. Jedynym sposobem na to, by uchronić się przed utratą pieniędzy, jest podarowanie dziecku telefonu na doładowania o niższych kwotach. Warto też dokładniej sprawdzić, z czym mamy do czynienia i wpisać w wyszukiwarkę 92580 co to za numer. Wówczas szybko dowiemy się, że jest to zdecydowanie coś, czego należy unikać i co trzeba jak najszybciej ukrócić.

92580 – jak wyłączyć Plus?

Oczywiście po tym, jak zorientujemy się ile kosztuje wysłany pod 92580 sms, zupełnie naturalnym odruchem jest chęć ukrócenia procederu i tym samym wypływu pieniędzy z naszego konta szerokim strumieniem. Uzasadnione jest zatem pytanie o to 92580 jak wyłączyć Plus. Jest to tzw. numer premium. To oznacza, że takich numerów jest znacznie więcej. Jednocześnie dobra wiadomość jest taka, że każdy operator pozwala na zablokowanie numerów premium, a tym samym zakończenie procederu naciągania nas lub naszych dzieci na pieniądze. Wystarczy sprawdzić numer, pod jaki musimy wysłać sms u naszego operatora, aby skutecznie zablokować numery premium na swoim lub dziecka telefonie. Jest to możliwe nie tylko w sieci Plus.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne