Strona głównaPoradyFrytkownica beztłuszczowa - opinie, ranking, czy warto?

Frytkownica beztłuszczowa – opinie, ranking, czy warto?

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, badania nad jedzeniem i odżywianiem się, wkroczyły w bardzo ważną dla siebie ścieżkę. Od dawna wiadomo, że niektóre potrawy szkodzą, ale od kiedy rozwinęła się medycyna i dietetyka, a także genetyka, jesteśmy w stanie stworzyć idealny dla siebie diety, będąc pewnymi, czy nie znajdzie się w nich nic szkodliwego, czy niezdrowego. Wraz z rozwinięciem się nauki, rozwija się też technologia, dzięki czemu przedstawiane nam jest coraz więcej rozwiązań, które umilają i ułatwiają nam pewne aspekty życia, oraz dzięki którym możemy łączyć rzeczy, które wcześniej wydawały się nie do połączenia. Kiedy dietetyka i technologia postanowią połączyć siły, powstają naprawdę rewolucyjne gadżety i rozwiązania, które pomagają nam w utrzymaniu zdrowej diety, a także ułatwiają gotowanie, równocześnie zachęcając do niego. Jednym z takich urządzeń, jest beztłuszczowa frytkownica, która nie dość, że ułatwia nam gotowanie, to pozwala na jednoczesne zachowanie zdrowej i zbilansowanej diety, i cieszenie się naszymi ulubionymi potrawami. Frytki w zdecydowanej większości przypadków, smaży się na głębokim tłuszczu, czy to w restauracjach typu fast food, czy w zwykłych domach. Frytkownice są popularne od wielu lat, jednak zawsze wymagały użycia ogromnej ilości tłuszczu, który w pewnych proporcjach jest bardzo niezdrowy i nieodpowiedni dla organizmu. Frytkownica jest więc stającym się coraz bardziej popularnym kuchennym gadżetem, który często zbiera dobre opinie, oraz łączy przyjemne z pożytecznym.

Frytkownica beztłuszczowa czy zwykła?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepszym zakupem będzie frytkownica beztłuszczowa, czy zwykła. Różnią się one od siebie wieloma cechami, dlatego czasem ciężko zdecydować, która z tych rzeczy będzie dla nas bardziej odpowiednia. Frytkownica zwykła, czy też tradycyjna, to proste urządzenie, które nie wymaga od nas ogromnego nakładu pieniędzy. Jej największą wadą, jest oczywiście ilość tłuszczu, jaką zużywa, ponieważ są to naprawdę ogromne i niezdrowe wartości. Takie urządzenie ma jednak bardzo dużo zalet, takich jak to, że produkty, które w niej smażymy, wychodzą zawsze bardzo chrupiące, a do tego mają bardzo przyjemną, ciężką konsystencję. Zwykła frytkownica działa również bardzo szybko, wystarczy kilka minut, by przygotować cały posiłek. Frytkownica beztłuszczowa z kolei, potrzebuje nieraz około nawet 40 minut, by upiec frytki czy inne potrawy. Inną jej wadą, jest to, że jedzenie, które w niej pieczemy, nie wychodzi aż tak chrupiące czy ciężkie, jak to z regularnej frytkownicy. Jednak frytkownica beztłuszczowa ma jeden ogromny plus, jakim jest zużywanie minimalnej ilości tłuszczy, co przekłada się na to, że potrawa, którą jemy, jest o wiele zdrowsza, niż ta smażona na głębokim tłuszczu. Do kosztów smażenia na głębokim tłuszczu, musimy doliczać ogromne ilości oleju, dlatego na dłuższą metę, może się okazać, że frytkownica beztłuszczowa jest o wiele lepszym wydatkiem. To, czy powinniśmy wybrać frytkownicę beztłuszczową, czy zwykłą, zależy od tego, które z wyżej wymienionych czynników okażą się dla nas ważniejsze.

Czy warto kupić frytkownicę beztłuszczową?

To, czy warto kupić frytkownicę beztłuszczową, zależy od wielu czynników. Jeśli chcemy jeść zdrowo, ale uwielbiamy frytki, taka frytkownica jest jak najbardziej przeznaczona dla nas. Jednak jeśli nie przepadamy za frytkami i wiemy, że nie będziemy z takiego sprzętu korzystać zbyt często, musimy sobie zadać pytanie, czy jest to wydatek, który ma sens. To, czy warto kupić frytkownicę beztłuszczową, to pytanie zadawane przede wszystkim przez osoby, które spędzają wiele czasu w kuchni. Jeśli lubimy gotować zdrowo, oraz ograniczać tłuszcze, frytkownica beztłuszczowa powinna być dla nas idealnym rozwiązaniem.

Jak działa frytkownica beztłuszczowa?

To, jak działa frytkownica beztłuszczowa, może wydawać się dla niektórych osób zagadką. Zazwyczaj, kiedy myślimy o frytkownicy, wyobrażamy sobie urządzenie po brzegi wypełnione olejem, ciężko nam zatem domyślić się, jak działa urządzenie, które takiej ilości tłuszczu w sobie nie zawiera. Frytkownica beztłuszczowa działa na podobnej zasadzie co piekarnik, do pieczenia potraw wykorzystując gorące powietrze. Wewnątrz urządzenia, umieszczamy pokrojone ziemniaki, oraz w odpowiednie miejsce wlewamy bardzo niewielką ilość oleju, który potrzebny jest w nadawaniu frytkom chrupkości. Gorące powietrze cyrkulujące wewnątrz beztłuszczowej frytkownicy, ogrzewa oraz znajdujące się w niej potrawy, zachowując ich chrupkość oraz dobry smak, a jednocześnie sprawiając, że pozostają one zdrowe.

Ranking frytkownic beztłuszczowych

W internecie możemy znaleźć wiele rankingów, polecających nam i opisujących poszczególne modele frytkownic beztłuszczowych. Jednym z popularnych modeli jest Philips HD9260, który ma bardzo dużą pojemność, oraz pozwala nam na wiele czynności. Kolejnym ciekawym modelem, jest Tefal GH840B, który, choć nie ma zbyt dużej pojemności, również jest wielofunkcyjny, a do tego wart swojej ceny. Często wybieranym modelem beztłuszczowej frytkownicy, jest AF-0036 firmy Hoffen. Urządzenie jest proste w obsłudze, a do tego zawiera w sobie wyświetlacz. Ranking zamyka nam Philips HD9220, który, choć nie jest ekstremalnie pojemny, często jest chwalony na rynku.

Opinie na forum o frytkownicy bez oleju

Wielu pasjonatów gotowania, większych czy mniejszych amatorów, chętnie dzieli się swoimi opiniami o frytkownicy bez oleju na forum. Wiele osób chwali sobie to, że mogą przyrządzać swoje ulubione potrawy o wiele zdrowszy sposób, co bez wątpienia jest największą zaletą frytkownicy bez oleju. Jednak niektórzy na forum, wyrażają opinię o tym, że dania nie smakują tak, jak powinny, oraz że jest to zbyt duży wydatek pieniędzy. Wszystko zależy od tego, jakie są priorytety gotujących, dlatego, choć dla wielu frytkownica beztłuszczowa jest fantastycznym rozwiązaniem, niestety nie dla każdego się sprawdzi.

Opinie o frytkownicy beztłuszczowej Hoffen

Opinie o frytkownicy beztłuszczowej Hoffen są w większości pozytywne. Firma Hoffen według internautów produkuje bardzo dobre produkty, które spełniają twoje oczekiwania. Opinie o frytkownicy beztłuszczowej Hoffen często zauważają, że szybkość nagrzewania jej, a także łatwość w czyszczeniu są ogromnymi zaletami produktu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne