Strona głównaPoradyJak obciąć samemu włosy? Kluczowe porady

Jak obciąć samemu włosy? Kluczowe porady

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie rezygnują z wizyty u fryzjera i decydują się na samodzielne obcinanie włosów. Może być to kwestia braku czasu lub zaoszczędzenia pieniędzy. Zdarza się również, że złe doświadczenia wzbudzają brak zaufania do fryzjerów. Chyba każdy przynajmniej raz  słyszał historię, kiedy ktoś poszedł do salonu skrócić końcówki, a skrócono mu pół długości włosów. Również z takiej obawy ludzie decydują się na taki zabieg w domu. Jak samemu obciąć włosy? Podpowiemy jak zrobić to w bezpieczny sposób i jak sobie nie zaszkodzić. Dowiesz się nie tylko jak samemu podciąć końcówki, ale też w jaki sposób uzyskać w domu efekt cieniowania.

Zobacz: Ile ważą włosy 30 – 40 cm i ile dostaniesz w skupie?

Jak samodzielnie obciąć włosy?

Jeśli decydujesz się na samodzielne obcinanie włosów, musisz zacząć od tego, co potrzebujesz do domowego strzyżenia. Nie jest zapewne niczym zaskakującym, że będziesz potrzebować nożyczek. Ważne jednak, żeby nie były to byle jakie nożyczki. Najlepiej kupić takie, które są specjalnie przeznaczone do obcinania włosów. Poza tym potrzebujesz również szczotki oraz grzebienia. Niezbędne mogą się okazać różne spinki i gumki, które pomogą Ci okiełznać różne warstwy włosów podczas obcinania. Jeśli nie wiesz jak samodzielnie obciąć włosy i nigdy wcześniej tego nie robiłeś to wyjątkowo przydatny może okazać się dla Ciebie spryskiwacz, który wypełnisz wodą. Pewnie pamiętasz z ostatniej wizyty w salonie, że fryzjerzy zawsze obcinają nawilżone włosy. Żeby ochronić swoje ubrania warto mieć przy sobie szlafrok fryzjerski albo chociaż ręcznik. 

Źródło: pexels.com

Jeśli masz już wszystkie potrzebne rzeczy, możesz zabrać się za wielkie cięcie. Jeżeli chcesz obciąć swoje włosy na prosto to sprawa jest ułatwiona. Jedyny problem, jaki możesz napotkać to problem z równym cięciem. Możesz w tym momencie wspomóc się odżywką, którą naniesiesz na włosy wyznaczając sobie prostą linię cięcia. Żeby być bardziej dokładnym warto użyć spinek i gumek, aby rozdzielić włosy na poszczególne partie i zacząć od tej dolnej, aż po tą u czubka głowy. Przy zabiegu trzeba pamiętać, żeby regularnie spryskiwać i rozczesywać włosy. Grzebień przyda Ci się z kolei do wydzielenia równych części włosów i w wyznaczeniu przedziałka.

Zobacz: Beata Kempa – syn, mąż alkoholik, dzieci, Radosław Sikorski, włosy, wiek, wygląd, metamorfoza

Samodzielne obcinanie włosów może być trudniejsze, jeśli mamy do czynienia z włosami cieniowanymi. Jak samodzielnie obciąć włosy, jeśli poszczególne pasma mają różną długość? Jest na to sprawdzony domowy sposób. Musisz dokładnie i równo uczesać włosy w kucyk. Jego wiązanie nie może być jednak na czubku, tylko na środku Twojej głowy. Następnie musisz uciąć równo wybraną przez siebie długość włosów. W ten sposób ucięte włosy zostaną pocieniowane i każde z pasm będzie miało nieco inną długość, dając prawie taki sam efekt jak w salonie fryzjerskim. 

Jak samemu podciąć końcówki?

Jak samemu podciąć końcówki? To niby taka prosta sprawa, ale w tej sytuacji też można zrobić sobie krzywdę. Jednym ze sposobów na to jak samemu podciąć końcówki jest ucięcie na prosto. Wybierając tę metodę warto poprosić o pomoc kogoś kto wykona cięcie lub ewentualnie dokona korekty na włosach z tyłu. Jeżeli jesteś zdany sam na siebie i nie zależy Ci na skróceniu włosów tylko pozbyciu się zniszczonych włosów możesz poucinać samodzielnie jedynie rozdwojone włoski. Najprostszą metodą do samodzielnego zabiegu jest związanie włosów w niski kucyk i związanie kucyka w kilku kolejnych miejscach. metoda polega na równym odcięciu ostatniej części równo z gumką. W ten sposób nie powinny pojawić się nierówności do poprawy. 

Jest kilka sposobów na to, jak obciąć włosy samemu. Niektórzy regularnie wykonują ten zabieg w domu i nie korzystają z usług salonów. To łatwy sposób na zaoszczędzenie sporej ilości czasu i przede wszystkim pieniędzy. Jeżeli wykonujesz takie zabiegi regularnie, warto zaopatrzyć się w profesjonalne nożyce i akcesoria ułatwiające domowe samodzielne cięcia. Warto też pamiętać, że zawsze przyda się druga osoba. Może to być koleżanka czy członek rodziny. Przy osobach które znasz możesz czuć się też bardziej swobodnie i bez zawahania zwrócić uwagę w momencie kiedy coś Ci się nie podoba. 

Zobacz: Czym układać męskie włosy?

Sprawdź jeszcze

Popularne