Strona głównaPoradyZmywarka Bosch błąd E22 - jak go rozwiązać?

Zmywarka Bosch błąd E22 – jak go rozwiązać?

Zmywarka to urządzenie, które króluje w coraz większej ilości domów. Wyręcza nas ono w często nielubianym obowiązku domowym, jakim jest zmywanie naczyń. Jednak, jak każdy elektroniczny sprzęt może się popsuć. Całe szczęście drobne naprawy można przeprowadzić samodzielnie, bez specjalistycznego sprzętu i fachowców. W tym artykule dowiesz się, co oznacza błąd E22 zmywarki Bosch i jakie są kody błędów E22.

Co oznacza błąd E22 w zmywarce Bosch?

Kod błędu E22 w zmywarce Bosch oznacza, że zmywarka przestała pobierać wodę. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Jak zresetować zmywarkę? Pierwszym krokiem powinno być opróżnienie urządzenia. W celu rozwiązania błędu E22 w zmywarce Bosch musisz odłączyć ją od źródła zasilania i dopływu wody. Jeśli chcesz rozpracować kod błędu E22 zmywarki Bosh, przystąp do wyczyszczenia filtra w zmywarce. Możliwe, że zatrzymanie wody jest spowodowane właśnie przez zapchany filtr. Inną przyczyną powstania błędu E22 w zmywarce Bosch może być zapchany przewód odpływowy, czyli tzw. aquastop.

Co oznacza błąd E22 w zmywarce Bosch

Podobnie, jak w filtrze, może on zostać zatkany przez resztki niespłukanego jedzenia. Zaleca się, aby większe pozostałości jedzenia przed włożeniem do zmywarki zgarnąć do kosza lub opłukać w zlewie. Kolejnym powodem przez który w zmywarce Bosch mógł pojawić się kod błędu E22 jest skręcony, źle ułożony wąż, przez co odpływ wody może być niemożliwy. W takim przypadku należy poprawić jego ułożenie lub odkręcić, odpowiednio ułożyć i przykręcić na nowo. 

Co jeśli kody błędu E22 w zmywarce Bosch dalej nie znikają?

W sytuacji, kiedy powyższe możliwe przyczyny wystąpienia kodów błędu E22 w zmywarce Bosch się nie potwierdziły, a rozwiązania okazały się nieskuteczne, należy zrestartować zmywarkę. Jak to zrobić? Zdejmij górną pokrywę, a następnie odwróć. Ten zabieg pozwoli na dostanie się do dolnej części zmywarki, dzięki czemu możliwie będzie sprawdzenie działania pompy myjącej i spustowej. Powinieneś zauważyć wirnik. Prawidłowo działający musi kręcić się bez oporu.

błąd zmywarki bosch e22

Sprawdź, czy w wirniku nie zalega jakiś element, który utrudnia pracę zmywarki. Jeśli to rozwiązanie także nie poskutkowało, może okazać się, że powodem błędu E22 w zmywarce Bosch jest niedrożny odpływ lub osad w rurach. Do odetkania rur może przydać się soda oczyszczona. Jeśli domowe sposoby nie pomogą, warto jest poprosić o pomoc fachowca, który szybko upora się z problemem.

Inne błędy w zmywarce Bosch

Błąd E15 to najczęściej pojawiający się błąd w robotach kuchennych i w zmywarkach Bosch. Koduje on informację o tym, że zmywarka została zalana lub znajduje się w niej nadmiar wody. Zazwyczaj jest on pokazany na panelu zmywarki jako kranik z wodą. Powodem takiej usterki może być wyciek na styku komory lub misy spływowej.

Inne błędy w zmywarce Bosch

W tym miejscu znajdują się pompki i czujniki, a zalegająca tam woda sprawia, że zalewa się czujnik i zmywarka informuje o błędzie E15. Rest zmywarki nie jest przyjemnym i krótkotrwałym zajęciem, dlatego jeśli nie posiadasz dużo czasu albo nie masz na tyle silnych nerwów, lepiej oddaj te zajęcie specjaliście. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne