Strona głównaTechnologiaJak dzwonić z zastrzeżonego w Play?

Jak dzwonić z zastrzeżonego w Play?

Nie zawsze chcemy, aby nasz numer telefonu wyświetlał się u osoby, do której dzwonimy. Czasem chcemy zachować anonimowość, a czasem zwyczajnie nie mamy ochoty na to, żeby później ten ktoś miał szansę do nas zadzwonić, bo potrzebujemy spokoju. Dobra wiadomość jest taka, że zawsze można łatwo sprawdzić jak zastrzec numer play lub innej sieci komórkowej. Co ważne, da się to zrobić w każdej chwili i w każdym momencie aktywować lub dezaktywować usługę. Zatem jak dzwonić z zastrzeżonego play?

Jak zablokować swój numer w Play?

Play to jedna z największych sieci komórkowych w Polsce. Nic zatem dziwnego, że w internecie pojawia się bardzo dużo wątków z pytaniami jak dzwonić z zastrzeżonego play. Okazuje się jednak, że to jak zastrzec numer play wcale nie jest szczególnie skomplikowane. Możemy to zrobić na różne sposoby. Na przykład ukryć swój numer za pośrednictwem ustawień pokazywania numeru w opcjach telefonu. Możemy też ukryć swój numer tylko dla wybranych połączeń. Wówczas wystarczy wpisać przed wybranym numerem prefiks #31#. Jak widać, to jak zastrzec numer play czy ogólnie telefonu w jakiejkolwiek sieci jest dość łatwe. Trzeba jednakże pamiętać, że nawet jeśli ukryjemy swój numer telefonu, to nadal będzie on widoczny w przypadku wiadomości SMS i MMS.

Jak zastrzec numer Play?

W przypadku telefonów z Androidem kwestia wygląda nieco inaczej. Wówczas, żeby przygotować numer zastrzeżony play, trzeba poszperać w telefonie nieco głębiej. Przede wszystkim musimy przejść do ustawień telefonu, a następnie do ustawień połączeń. Tam znajdziemy ustawienia dodatkowe i ID rozmówcy. W tym miejscu możemy zastrzec nasz numer telefonu niezależnie od tego, w jakiej sieci komórkowej jesteśmy, a także w każdej chwili cofnąć tę blokadę. Znaczna większość osób chcących skorzystać z opcji ukrycia numeru telefonu pyta o to, jak zablokować swój numer w Play po to, by zrobić to jednorazowo. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się wpisanie prefiksu #31#, który podziała na wybrane połączenie i sprawi, że będziemy mieli numer zastrzeżony play i nie wyświetli się on na telefonie osoby, do której dzwonimy. 

Jak zrobić numer prywatny Play?

Może się jednak zdarzyć, że z różnych powodów zechcemy mieć numer zastrzeżony Play na stałe i dla wszystkich. W takiej sytuacji jak zablokować swój numer w Play? Znów mamy różne możliwości. Jest to usługa o nazwie CLIR (Callin Line Identification Restriction) i można ją aktywować na przykład dzwoniąc na linię naszego operatora. Drugim sposobem na to jak zrobić numer prywatny Play jest zalogowanie się do Plus Online i tam w zakładce “zarządzaj usługami” możemy zaznaczyć w pozostałych usługach właśnie zastrzeżenie prezentacji własnego numeru. Trzecim sposobem na to jak zablokować swój numer Play jest wysłanie SMS pod numer 2601 o treści “dodaj PLUSKOD5 CLIR”. Jest to numer bezpłatny, więc za wiadomość nic nie zapłacimy. Zastrzeżenie numeru nastąpi najdalej w ciągu kilku minut.

Jak wyłączyć numer prywatny w Play?

Wiemy już jak zrobić numer prywatny w Play, ale warto też dowiedzieć się, jak zrezygnować z tej usługi, kiedy już przestanie być nam potrzebna. To również nie jest szczególnie trudne i właściwie można powiedzieć, że nie sprawia większych problemów niż zastrzeżenie numeru. Skoro udało nam się zrobić jedno, uda się też drugie. Zatem jak wyłączyć numer prywatny w Play? Możemy zrobić to na analogicznej zasadzie. Czyli jeśli ukryliśmy numer za pomocą ustawień w naszym telefonie, to teraz możemy po prostu zmienić te same ustawienia. Jeżeli natomiast dzwoniliśmy na linię operatora, to możemy zrobić to ponownie. Odpowiedź na pytanie jak wyłączyć numer prywatny w Play gdy zastrzegliśmy go za pomocą SMS również jest bardzo łatwa. Wystarczy na ten sam numer wysłać SMS o treści „usuń PLUSKOD5 CLIR”. Rzecz jest zatem wyjątkowo prosta. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość włączania i wyłączania tej usługi bezpłatnie dowolną ilość razy.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne