Strona głównaCelebryciWszystko co powinieneś wiedzieć o Marcinie Najmanie

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Marcinie Najmanie

Większość osób interesujących się sportem, zapewne słyszało o Marcinie Najmanie. W tym artykule chcemy jeszcze bardziej przybliżyć jego sylwetkę. Dowiesz się z niego m.in.: jakie ma wykształcenie, kto jest jego żoną oraz jak w czasie kariery zmieniała się jego waga. Przedstawiamy też jego osiągnięcia w boksie oraz MMA. Zapraszamy do lektury!

Marcin Najman – wiek, żona, dzieci, miejsce urodzenia, wykształcenie

Marcin Najman urodził się 13 marca 1979 roku w Częstochowie. Z miastem tym związany jest praktycznie przez całe swoje życie. Tam rozpoczął swoje treningi i chodził do szkoły.

Mało kto zapewne wie, ale Najman uczęszczał do Zespołu Szkół Muzycznych. To właśnie tam przystąpił do egzaminu dojrzałości. W tym okresie oprócz tego, że trenował sztuki walki, grał też na kontrabasie. Po szkole średniej kontynuował naukę w Wyższej Szkole Pedagogicznej na kierunku “Wychowanie Muzyczne”.

Żoną Najmana jest Julita, z domu Januszko. Na świat przyszła w 1988 roku w Ełku. Z Marcinem związana jest od 2011 roku. Dwa lata później para wzięła ślub, a miejscem uroczystości była Jasna Góra.

Wcześniej, bo w grudniu 2012 roku, na świat przyszła ich córka Weronika. Jej ojcem chrzestnym jest żużlowiec Sławomir Drabik. Warto zaznaczyć, że chrzest dziecka odbył się w tym samym dniu co ślub Marcina z Julitą.

Marcin Najman – wzrost waga

Marcin Najman ma 183 cm wzrostu. Ciężko określić jego wagę, ponieważ bardzo często się ona zmienia. Wszystko uzależnione jest od tego, kiedy odbywają się jego walki.

Podczas walki z Mariuszem Pudzianowskim, która zapoczątkowała jego karierę w MMA, ważył 100,2 kg. Z kolei podczas swojego ostatniego starcia z “Miśkiem z Nadarzyna” na wadze Najmana widniało 117,8 kg.

Przygotowując się do walki z “Don Kasjo”, osiągnął wagę na poziomie 109,3 kg. Mimo, że był cięższy od swojego rywala o ponad 10 kg, nie pomogło mu to w wygranej. Oczywiście, jak to pojedynkach Najmana, nie obyło się wtedy bez kontrowersji. Starcie zakończyło się dyskwalifikacją “El Testosterona” i ogromną awanturą.

Marcin Najman – kariera bokserska

Swoją pierwszą walkę na zawodowych ringach Najman stoczył 30 kwietnia 2001 roku z Peterem Simko. Pięściarz ten do tego pojedynku legitymował się bilansem 0 wygranych i 11 przegranych. W rywalizacji z “El Testosteronem” doszło jednak do przełamania, ponieważ wygrał przez nokaut.

Kolejne dwie walki Najmana też kończyły się jego przegranymi. Na pierwsze zwycięstwo musiał czekać do 27 marca 2004 roku. Pokonał wówczas w Radomiu Tomasza Górskiego. Zakontraktowany na cztery rundy pojedynek zakończył się w połowie dystansu.

Od tego momentu wygrał aż 11 kolejnych walk. Jego przeciwnikami byli: Robert Gacek (dwukrotnie), Milan Becak, Doug Phillips, Peter Simko, Piotr Sapun (dwukrotnie), Imrich Borka (dwukrotnie), Stefan Cirok. Dzięki kolejnym zwycięstwom Najman otrzymał szansę walki o międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej.

Do pojedynku doszło 19 kwietnia 2008 roku w katowickim Spodku. Rywalem Najmana był Andrzej Wawrzyk, który do tego pojedynku miał na koncie 9 kolejnych zwycięstw. W tym dniu mógł sobie dopisać kolejne, ponieważ znokautował pięściarza z Częstochowy w drugiej rundzie.

Jeśli interesujesz się boksem i chcesz być na bieżąco ze wszystkimi walkami, to posiadając kod promocyjny Superbet [kod: MECZYKI] możesz dokonać rejestracji w serwisie. Otrzymasz dzięki temu m.in. cashback oraz możliwość sprawdzenia kto z kim walczy oraz kto jest faworytem poszczególnych pojedynków.

Marcin Najman – kariera MMA

Po niezbyt udanej przygodzie na zawodowych ringach Najman postanowił spróbować swoich sił w MMA. Swoją pierwszą walkę stoczył 11 grudnia 2009 roku w Warszawie podczas gali KSW 12. Jego rywalem był wtedy były strongman Mariusz Pudzianowski.

Pojedynek zakończył się już po 43 sekundach. Po licznych ciosach pięściami w parterze ze strony “Pudziana” Najman zmuszony był się poddać. Drugi pojedynek w KSW miał miejsce 10 września 2010 roku w Łodzi. Tym razem częstochowianin zmierzył się z Przemysławem Saletą i też przegrał ten pojedynek.

Swoją pierwszą wygraną w MMA odniósł 27 grudnia 2014 roku podczas gali PLMMA organizowanej w Częstochowie. Najman okazał się wtedy lepszy od Słowaka Michala Dobiasa. “El Testosteron” ostatni raz walczył 5 marca 2022 roku. Wygrał wtedy z Mirosławem Dąbrowskim, znanym bardziej, jako “Misiek z Nadarzyna”.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne