Tym razem nie o PGG, a o PGE, czyli Polskiej Grupie Energetycznej. Spółka ma w ofercie sprzedaż węgla importowanego, ale nie jest on dla wszystkich. O co chodzi? Jakie są opinie o PGE w sieci i czy na ich stronie jest jakiś konkretny cennik? Jak kupić tam węgiel? Sprawdzamy!
Węgiel ze sklepu PGE – opinie, jak kupić, aktualne ceny
Na wstępie zaznaczam, że nie wszyscy mogą wejść i zamówić sobie opał na PGE. Węgiel na stronie Polskiej Grupy Energetycznej sprzedawany jest tylko i wyłącznie:
- klientom instytucjonalnym – np. szpitalom, ośrodkom zdrowia, szkołom, domom pomocy społecznej;
- przedsiębiorcom;
- pośredniczącym podmiotom węglowym.
Jak wygląda cennik PGE? Jest taniej niż na PGG? Niestety nie – mimo, że węgiel kupić można tam tylko i wyłącznie w ilościach hurtowych, to ceny nie są nie wiadomo jak korzystne.
Cennik – PGE:
- ekogroszek i groszek – 2100 zł netto. Do tego należy doliczyć VAT i akcyzę, jeśli nie jest się z niej zwolnionym.
- miał węglowy – 1700 zł netto, plus VAT i akcyza.
Nie są to może bardzo niskie ceny, ale na pewno niższe niż u reszty sprzedawców – nie licząc oczywiście PGG.
Zobacz: Sklep Tauron – jak kupić? Godziny otwarcia, kiedy można kupić?
Jak kupić węgiel w PGE krok po kroku?
W przypadku PGE węgiel zamówić jest o wiele łatwiej niż na owianej złą sławą stronie PGG. Dlaczego? Bo nie ma konkretnych dni, podczas których towar wykładany jest na wirtualne półki, dlatego nie trzeba o niego toczyć wojen. Na PGE po prostu wypełniasz formularz i ktoś z Działu Handlowego oddzwoni do Ciebie z ofertą. Jak kupić węgiel na PGE krok po kroku?
- Wejdź na stronę PGE w zakładkę „Zakup węgla”.
- Zjedź na sam dół i wypełnij formularz „Podstawowe dane dotyczące kontrahenta”.
- Wyślij go i czekaj na telefon od PGE.
- Jeśli zaproponowana przez PGE oferta będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, to spółka wyśle Ci maila ze wszystkimi dokumentami, które będziesz musiał podpisać i podbić pieczątką firmy – wszystkie należy wydrukować, wypełnić i wysłać pocztą w 2 egzemplarzach.
- Po otrzymaniu wszystkich dokumentów PGE zabierze się za realizację Twojego zamówienia i dostarczy je pod wskazany przez Ciebie adres.
Sam widzisz – proces ten nie wydaje się specjalnie skomplikowany. Możliwe, że wypełnienie dokumentacji będzie czasochłonne i problematyczne, jednak zawsze możesz zadzwonić na infolinię PGE i dopytać o coś lub skontaktować się ze swoim księgowym/wą. Samo wypełnienie internetowego formularza nie powinno przysporzyć Ci żadnych problemów – jest on bardzo intuicyjny, a strona nie zacina się tak, jak platforma sprzedażowa PGG.
Zobacz: Sklep PGG opinie, jak kupić ekogroszek z PGG?
Sklep PGE – opinie. Czy jest lepiej niż na PGG?
Ciężko o opinie o PGE w sieci, bo od spółki węgiel kupują raczej duże firmy, których przedstawiciele nie piszą recenzji zamówionego opału w sieci. Strona spółki działa sprawnie i nie zawiesza się. Dużym plusem jest to, że samo zamówienie węgla odbywa się telefonicznie – w sklepie online wypełnia się tylko formularz, dzięki któremu PGE będzie wiedziało, jaką ofertę Ci złożyć.
Jakość węgla na PGE stoi pod znakiem zapytania, bo jest to węgiel importowany. Zapewne słyszałeś już o tym, jak wyglądał opał dostarczony do portu w Świnoujściu – był on właśnie sprowadzony od nowych importerów. Węgiel polski, czy rosyjski (od którego się odcięliśmy) na inne właściwości i parametry niż ten z Indonezji czy Kolumbii, od których ostatnio kupujemy opał. Pracownik PGE, który się z Tobą skontaktuje, na pewno poda Ci szczegółowe parametry opału, który spółka Ci proponuje, więc warto złożyć formularz i samemu się przekonać, co dokładnie PGE ma ofercie.
Ile węgla można kupić w sklepie PGE?
Minimalna ilość węgla, którą można zamówić na stronie Polskiej Grupy Energetycznej to 25 ton. Jest to spora ilość, ale oferta jest przecież skierowana do klientów instytucjonalnych i do przedsiębiorców. Na stronie nie ma informacji, ile maksymalnie ton węgla można zamówić. Najprawdopodobniej jest to ustalane indywidualnie, więc dowiesz się tego, dopiero gdy wypełnisz formularz na stronie PGE.
W jakich godzinach można kupić węgiel na PGE?
Węgla na PGE tak właściwie się nie zamawia – strona jest pośrednikiem między Tobą a pracownikiem z Działu Handlowego, który przedstawi Ci dokładną cenę i inne warunki umowy, która zostanie Ci wysłana na maiala. Formularz z podstawowymi danymi dotyczącymi kontrahenta jest dostępny na stronie PGE zawsze – możesz go wypełnić, kiedy Ci się żywnie podoba. Nie wiadomo, po ilu dokładnie dniach zadzwoni do Ciebie ktoś z PGE – może będzie to kilak godzin, a może kilka dni.
Daj znać w komentarzu, jeśli zdecydujesz się wysłać formularz. Po jakim czasie od jego przesłania ktoś się z Tobą skontaktował? Czekamy na informację!