Strona głównaInwestycjeWdrożenie systemu ERP na przykładzie - case study

Wdrożenie systemu ERP na przykładzie – case study

Wdrożenie systemu ERP budzi wiele wątpliwości. Obawy okazują się jednak niepotrzebne, bowiem kompleksowe oprogramowanie dla firm pomaga wyeliminować wiele błędów, podnosząc tym samym efektywność pracy. Proces wdrożenia nie musi jednak budzić lęku. Przedstawiamy etapy przejścia na system ERP na konkretnym przykładzie. Projekt wdrożenia systemu informatycznego w przedsiębiorstwie został wprowadzony z myślą o łatwiejszym sprawdzaniu dostępności produktów oraz sprawnym wydawaniu towaru z magazynu. Zobacz, na jakie rozwiązania postawiono!

Wdrożenie systemu ERP na przykładzie 

Zarządzanie magazynem wymaga odpowiedniej logistyki. Firma z branży RTV postawiła na wdrożenie systemu Comarch ERP XL, który znakomicie wpasował w potrzeby dużej firmy. Jako że pracownicy byli zaopatrzeni w przenośne kolektory, wdrożenie systemu ERP zostało uzupełnione o wdrożenie kolejnego systemu – Comarch ERP Mobile Magazyn. Za pomocą tego rozwiązania zarządzanie magazynem było zdecydowanie łatwiejsze. Usprawnienia magazynu pozwoliło na sczytywanie kodów EAN na magazynie i szybką weryfikację zawartości opakowań. Pracownicy mogli sprawdzać listę towarów i mieli możliwość sprawdzenia dostępności produktów w każdym miejscu. Wgląd w dane pozwolił uniknąć kosztownych błędów i pracować efektywniej.

Wdrożenie systemu informatycznego – etapy

Jeśli chodzi o wdrożenie systemu informatycznego, etapy rozwoju firmy mogą być przykładem dla innych przedsiębiorstw. Wprowadzenia działań w firmie zapoczątkowało wdrożenie systemu ERP. Comarch ERP XL okazał się dobrym wyborem. Projekt wdrażania systemu informatycznego przebiegł bez komplikacji i narzędzie spełniało swoje zadanie w firmie. Warto dodać, że takie produkty informatyczne jak systemy ERP mają duże możliwości rozbudowy, przez co ich funkcje można dopasować do charakterystyki branży. Właśnie taka optymalizacja miała miejsce w przypadku w firmie, która uzupełniła oprogramowanie o potrzebne moduły. Zintegrowany system przeznaczony jest dla dużych i średnich firm, a jego zakres działań sięga kilkunastu obszarów związanych z prowadzeniem biznesu. Kolejnym krokiem, jaki podjęto, było usprawnienie funkcjonowania magazynu. Aplikacja Comarch ERP Mobile Magazyn dała wiele korzyści pracownikom, redukując czas ich pracy. Okazało się, że oba systemy ERP ze sobą współgrają, tworząc jedno środowisko.

Usprawnienie funkcjonowania magazynu

Zarządzanie magazynem jest kluczową kwestią w podczas sprzedaży produktów. Samo planowanie magazynu dzięki Comarch ERP Mobile Magazyn stało się mniej skomplikowane.  Usprawnienie funkcjonowania magazynu przyspieszyło proces wykonywania inwentaryzacji i uczyniła ją bardziej intuicyjną. Weryfikacja stanów magazynowych to funkcja Comarch ERP Mobile Magazyn, która ułatwiła pracę i pozwoliła uzyskać rezultat zgodny ze stanem faktycznym. Działania przełożyły się na skuteczną i terminową realizację zleceń, a co za tym idzie większą ilość zadowolonych klientów. 

Jak można usprawnić wdrożenie systemu ERP?

Nowe systemy dla firm sprzyjają maksymalnej efektywności i wygodzie. Polecamy skorzystanie z rozwiązań chmurowych, które są komfortowe, tańsze i bardziej bezpieczne niż standardowe serwery. Wdrożenie systemu ERP na przykładzie opisanej firmy pokazało, że odważne zmiany pozwalają przedsiębiorstwom poruszać się naprzód. Usprawnienia funkcjonowania magazynu i systemu sprzedaży to podstawy w nowoczesnym handlu. Przeniesienie firmy do środowiska chmurowego stanowi krok we właściwą stronę, ponieważ rewolucja usprawnia pracę i generuje większe zyski. Przemyśl przejście do chmury podczas wdrażania systemu ERP w swojej firmie.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne