Strona głównaWłasna firmaJak sprzedawać na eBay?

Jak sprzedawać na eBay?

Chociaż na polskim rynku sklepów internetowych króluje Allegro, nie daje ono możliwości zdobycia zagranicznych rynków. Wśród platform sprzedażowych, które dają szansę na pokazanie się zagranicą, najlepszy jest oczywiście eBay. Sprzedaż na zagraniczne rynki to jednak nie przelewki i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Na szczęście kwestię, jak sprzedawać na eBay za granicę, rozwiązują specjalne firmy.

Samodzielne próby sprzedażowe na platformie eBay niestety najczęściej kończą się sromotną porażką. Sprzedawcy przekonani się, że każda platforma sprzedażowa jest identyczne i że panują na nich dokładnie takie same zasady. To bardzo niebezpieczny sposób myślenia, ponieważ może być źródłem sporych kłopotów. Trzeba też pamiętać, że na zrobienie dobrego wrażenia na klientach mamy tylko jedną szansę.

Sprzedaż na eBay – opinie

Według opinii, sprzedaż na eBay opłaca się, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim niewielkie sklepiki czy rękodzielnicy z niewielką ilością towaru, nawet unikatowego, mogą mieć problem z samodzielnym radzeniem sobie ze sprzedażą na tej platformie. Jednocześnie mówi się, ze sprzedaż na eBay opinie musi mieć lepsze, jeśli w grę wchodzą więksi zawodnicy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby nawet niewielka działalność handlowa stała się takim podmiotem na zagranicznych rynkach. Największym zainteresowaniem cieszą się takie kierunki sprzedaży, jak Wielka Brytania oraz Niemcy. I to właśnie na tych dwóch rynkach posiadacze sklepów chętnie widzieliby miejsce i dla siebie. Jeśli chodzi o eBay, sprzedaż za granicę wymaga odpowiedniego wsparcia, szczególnie na samym początku tej niełatwej drogi.

Ebay – sprzedaż za granicę – jak sobie z tym poradzić?

Jeśli nasze produkty są sprzedawane na eBay, automatycznie rośnie nasza pozycja na światowych rynkach. Każdemu przedsiębiorcy powinno więc zależeć na znalezieniu dobrego sposobu na zdobycie klientów właśnie tam. Sprzedaż na zagranicznych platformach różni się od tych krajowych, dlatego niezbędna jest stosowna, konkretna wiedza, doświadczenie oraz znajomość wszystkich podstawowych procesów sprzedażowych. To niezbędne minimum, aby móc zacząć. Z pomocą w sprzedaży na eBay przychodzą specjalne firmy wdrożeniowe.

Jak wygląda sprzedaż na eBay za granicę krok po kroku?

Na stronach eBay sprzedaż jest dokładnie opisana wraz ze wszystkimi zasadami przygotowania swojego sklepu oraz poszczególnych ofert. Krokiem pierwszym sprzedaży na eBay jest założenie konta swojego sklepu. Nie od razu możliwa jest na eBay sprzedaż za granicę produktów w dowolnej ilości – początkowo sprzedawca ograniczony jest konkretnymi limitami. Przygotowując firmowe konto trzeba pamiętać o podaniu NIP-u, spersonalizowaniu swojej strony, uzupełnieniu wizytówki czy zaktualizowaniu danych. Równie ważne są ustawienia dotyczące warunków sprzedaży. Przygotowując oferty trzeba zadbać o jak najlepsze tłumaczenie ofert, aby zachęcały do zakupu swoim profesjonalizmem. Warto też pomyśleć o optymalizacji samych ofert, na przykład tak, by były możliwe do przeglądania na smartfonach czy tabletach.

Jak sprzedawać na eBay w Niemczech?

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków handlowej „ekspansji” są właśnie Niemcy, dlatego pytanie: jak sprzedawać na eBay w DE już w zasadzie nikogo nie dziwi. Sposób na to, jak sprzedawać na eBay w Niemczech, jest bardzo prosty. Taką możliwość ma każdy sprzedawca posiadający aktywne konto na platformie eBay. Różnica polega na tym, że produkty wystawiane są bezpośrednio na stronie ebay.de. Niemieccy klienci nie widzą żadnych istotnych różnic – poza oczywistym, czyli krajem wysyłki towaru. Chcąc się więcej dowiedzieć, jak sprzedawać na eBay DE, w Internecie można znaleźć specjalne poradniki.

Jak sprzedawać na eBay w UK?

Analogicznie przedstawia się sytuacja, kiedy sprzedawca chce rozszerzyć pole swojej działalności na angielski rynek. W tym wypadku to, jak zacząć sprzedawać na eBay w UK, jest analogiczne do sprzedaży na eBay w Niemczech czy dowolnym innym kraju. Do tego celu wystarczy jedno konto sprzedażowe, a produkty wystawiane są bezpośrednio z domeny ebay.uk. Aby prezentować się odpowiednio ze swoją ofertą, warto wcześniej zlecić przetłumaczenie opisów ofert profesjonalistom. Dobrze wyglądająca, poprawna językowo oferta, zawsze będzie chętniej wybierana od tych tłumaczonych przez internetowy translator. Jak widać sposób, jak zacząć sprzedawać na eBay w UK, nie jest niczym trudnym. Mimo wszystko warto swoje początku działalności na eBay związać z doświadczonym i rzetelnym partnerem sprzedażowym.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne