Organizacja Unicef swoją działalność prowadzi od roku 1946. Została stworzona do pomocy dzieciom, które ucierpiały na skutek II Wojny Światowej. Następnie stowarzyszenie kontynuowało swoje działania w odniesieniu do konwencji o prawach dziecka. Czy Unicef jest uczciwy i czy warto przekazywać im pieniądze? W tym artykule weźmiemy pod lupę podejrzenia Unicef o oszustwa i przedstawimy opinie na temat organizacji.
Zobacz: Fundacja Centaurus – opinie, oszuści?, czy warto?
Unicef – czy jest uczciwy?
Unicef- czy jest uczciwy? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, warto najpierw przybliżyć rodzaj działalności tej organizacji. Pracownicy Unicef działają od lat, obecnie już na terenie stu dziewięćdziesięciu krajów. Czym charakteryzuje się ich działalność? W najcięższych do życia miejscach najważniejszą pomocą są szczepienia, które ratują życie wielu dzieciom. Unicef zajmuje się również budową szkół, w miejscach gdzie dzieci mają ograniczony dostęp do edukacji. W sytuacjach klęsk żywiołowych stowarzyszenie zapewnia najmłodszym niezbędne środki do przeżycia i stara się w najlepszy możliwy sposób otoczyć je opieką.
Nie ma jednej kategorii pomocy, którą charakteryzuje się Unicef. Motywem przewodnim ich pracy jest zapewnienie bezpieczeństwa i niezbędnej pomocy dla dzieci na całym świecie, bez względu na różnice rasowe, etniczne czy religijne. Czy warto ich wspierać? Czy Unicef to oszuści? Cel działalności z pewnością jest słuszny. O tym, jakie opinie względem funkcjonowania stowarzyszenia obecne są w Internecie, dowiesz się w dalszej części artykułu.
Unicef – czy warto wpłacać?
Czy warto przeznaczać pieniądze na Unicef? Czy jest uczciwy? Naszym zdaniem tak. Wynika to z faktu, iż niosą oni ogromną pomoc dla dzieci z całego świata, ale też Polski. Historia polskiego stowarzyszenia Unicef rozpoczęła się w roku 1962. W okresie stanu wojennego organizacja dostarczyła potrzebne w tym czasie artykuły, takie jak odzież, jedzenie czy leki. Od roku 2002 Unicef w Polsce skupia się nie tylko na pomocy i ochronie praw dziecka, ale również na promowaniu problemów społecznych z tym związanych. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem i zmotywować społeczności do niesienia niezbędnej pomocy dzieciom w naszym kraju, ale również w najbardziej potrzebujących krajach świata.
Zobacz: Zinzino – czy warto, oszuści, test, forum, opinie, piramida, jak zrezygnować
Unicef – oszuści, oszustwa, o co chodzi?
O co chodzi z negatywnymi opiniami i informacjami o oszustwach Unicef? W Internecie pojawiają się komentarze, mówiące o tym, że Unicef to oszuści i zarabiają na pomocy charytatywnej. Wątpliwości niektórych ludzi biorą się stąd, że nie są pewn,i jaki procent dochodu faktycznie trafia do potrzebujących. Podobnie jak w innych organizacjach, nie wszyscy pracownicy są wolontariuszami. Fundacje muszą obsadzić administrację, aby mogły sprawnie funkcjonować. Nie zmienia to jednak faktu, że to nie oszustwa, a dokładnie rozliczane przez nich finanse. Organizacja nigdy nie usłyszała zarzutów, przez co nie należy nazywać ich oszustami. Niektórzy mogą też mieć fałszywe zdanie na temat samej organizacji, ze względu na liczne próby wyłudzeń, przez osoby, które podawały się za pracowników Unicef. W tej sprawie fundacja wydała oficjalne ostrzeżenie na swojej stronie, aby ostrzec przed potencjalnym niebezpieczeństwem.
Unicef – opinie
Unicef jest organizacją pożytku publicznego, dzięki czemu każda osoba rozliczająca roczny PIT może oddać na rzecz stowarzyszenia 1,5% podatku. Wiele Polaków decyduje się na ten krok, corocznie wspierając właśnie Unicef. Dobrą opinią organizacja cieszy się ze względu na to, że pod ich działalnością podpisują się znane w Polsce twarze. Ambasadorami polskiego Unicef są znani celebryci. Kto jest wśród nich? Są to między innymi: Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Lewandowski, Robert Korzeniowski, Łukasz Nowicki oraz Agnieszka Radwańska.
Poza osobami publicznymi, z Unicef współpracuje wiele firm. Wsparcie Unicef nieprzerwanie okazują takie firmy jak: CCC, Ing, Santander, PayU, Suzuki, Zott, Triumph, Stada, Maspex, Artic Paper. Poprzez swoje wsparcie, marki zachęcają swoich klientów do szerzenia pomocy. Unicef ma naprawdę spore wsparcie, dzięki któremu każdy powinien uwierzyć w ich wiarygodność.
Dzięki pomocy pieniężnej firm, organizacji oraz osób prywatnych Unicef osiąga bardzo wysokie i imponujące wyniki. Dzięki wsparciu darczyńców udało im się objąć leczeniem już ponad 2,6 miliona niedożywionych dzieci. Niespełna 25 milionów rodzin otrzymało potrzebne wsparcie finansowe. Prawie 26 milionów ludzi dzięki organizacji otrzymało dostęp do pitnej wody. Już 23,8 miliona dzieci zostało w ramach działań Unicef zaszczepionych przeciwko Odrze. Ważne dla członków organizacji jest również wsparcie psychiczne. Dzięki nim już 13 milionów osób otrzymało potrzebną pomoc psychologiczną. Ponad 28 milionów dzieci na całym świecie otrzymało dostęp do materiałów edukacyjnych.