Strona głównaOpinieTetralysal - opinie

Tetralysal – opinie

Osoby zmagające się z trądzikiem są w stanie przetestować i wypróbować wiele leków, aby tylko pomóc sobie w tym problemie. Jednym z nich jest Tetralysal. Opinie o nim internecie są bardzo liczne. Oto przegląd najczęstszych pytań i odpowiedzi dotyczących stosowania tego leku.

Czym jest Tetralysal?

Tetralysal to antybiotyk, który jest powszechnie stosowany w dermatologii. Ma formę twardych tabletek. Różnią się one stężeniem. Dostępny jest Tetralysal 150 oraz Tetralysal 300. Opinie o tych dwóch produktach mogą być odmienne, ponieważ dobraniem odpowiedniej dawki powinien zająć się dermatolog, biorąc pod uwagę konkretne wskazania. Ten lek dostępny jest wyłącznie na receptę. Zawarte w nim składniki są skuteczne w walce z bakteriami Propionibacterium acnes, które wywołują trądzik. Jego działanie jest także przeciwzapalne. Skutecznie hamuje on aktywność granulocytów wielojądrzastych. 

Tetralysal – opinie i efekty

Antybiotyk Tetralysal efekty ma bardzo dobre, o czym świadczy duża liczba zadowolonych pacjentów, którym udało się wyleczyć dzięki niemu swoje problemy skórne. Zazwyczaj dermatolog proponuje przyjmowanie go przez okres około 30 dni, czasami kurację trzeba przedłużyć. W przypadku Tetralysal 300, opinie wskazują, że działa on nieco szybciej i na bardziej zaawansowany trądzik, ale dobraniem dawki powinien zająć się lekarz.

Tetralysal – cena

Lek Tetralysal cenę ma podobną w różnych aptekach. Kosztuje on około 24 złote. Jego zakup niestety nie podlega refundacji. Tetralysal 300 cenę ma bardzo zbliżoną, są to raczej marginalne różnice wynikające ze stężenia leczniczej dawki. Substancje pomocnicze są takie same.

Tetralysal a alkohol

W ulotce dotyczącej leku Tetralysal nie są wskazane skutki jego stosowania razem z alkoholem. W przypadku połączenia Tetralysal a alkohol zachować trzeba szczególną ostrożność. Zawsze najlepiej w tej kwestii porozumieć się z lekarzem albo farmaceutą. Dotyczy to także sytuacji, w przypadku kiedy to w kontekście Tetralysalu 300 a alkoholu pojawiają się wątpliwości. Niewątpliwie każde połączenie antybiotyku z alkoholem może osłabić jego działanie i przez to jest to raczej niewskazane działanie. Tetralysal 300 a alkohol nie jest najlepszym połączeniem.

Tetralysal, a skutki uboczne

Jak wiele innych leków, także ten może mieć działanie niepożądane. W przypadku Tetralysalu skutki uboczne to na przykład bóle brzucha, biegunka, bóle głowy albo nudności. Jako antybiotyk, lek ten może osłabić kolonie pożytecznych bakterii zasiedlających ludzki organizm.

Tetralysal – zamiennik

Lek Tetralysal wykorzystuje substancję aktywną lymecycline. Są także inne lekarstwa dostępne na polskim rynku, w których to także jest substancja czynna. Należy do nich lek Damelium. W przypadku Tetralysalu, zamiennik wykorzystywany jest ze względu na przykład na uczulenie na substancje pomocnicze zawarte w tym leku. Antybiotyk Tetralysal jest na tyle niedrogim lekarstwem, że nie ma potrzeby wykorzystywania jego zamienników.

Tetralysal czy można przerwać kurację?

W przypadku przepisania przez lekarza kuracji lekiem Tetralysal, lepiej jest jej nie przerywać. Takie działanie może się bardzo niekorzystnie odbić na skuteczności lekarstwa. Zdecydowanie lepiej jest przyjmować lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Dlatego odpowiedź na pytanie: “Tetralysal czy można przerwać przyjmowanie” należy skonsultować przede wszystkim z lekarzem przepisującym lekarstwo.

Antybiotyk na trądzik Tetralysal jest rozwiązaniem dość często stosowanym przez dermatologów. Zazwyczaj używa się go w połączeniu z maścią, której zadaniem jest zasuszenie i likwidację widocznych krost i zmian po trądziku. Większość osób stosujących Tetralysal efekty jego działania dostrzegło bardzo szybko. Nie jest to oczywiście remedium na wszelkie problemy skórne i zdarzyć się może, że w jakimś konkretnym przypadku ten lek nie zadziała odpowiednio. Trzeba także pamiętać, że Tetralysal efekty przyniesie po dłuższym okresie stosowania, a do tego może spowodować wystąpienie różnych skutków ubocznych. Dlatego sięgać po niego trzeba z naprawdę dużą ostrożnością. Jednak ogólnie antybiotyk na trądzik Tetralysal jest dobrze tolerowany przez organizm.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne