Strona głównaOpinieJaki wertykulator kupić?

Jaki wertykulator kupić?

Wertykulator jest niezwykle przydatnym urządzeniem, jeśli chcemy zadbać o trawę w naszym ogrodzie. Z jego pomocą możemy pionowo ciąć darń, co pomaga w usunięciu mchu i zapewnieniu lepszych warunków do wzrostu trawy. Dzięki temu osiągniemy piękny, zadbany trawnik. Przed zakupem, dobrze sprawdzić wertykulator spalinowy – opinie. Również istnieje wiele artykułów o tym, jak działa wertykulator, jak również jaki wertykulator kupić – forum na pewno podpowie nam, które urządzenie będzie najlepsze.

Jak działa wertykulator?

Wertykulator jest bardzo dobrą inwestycją, która ułatwi nam prace pozwalające zadbać o trawnik. Urządzenie wykonuje pionowe cięcia, w celu pozbycia się mchu. Po takim zabiegu trawa zyska więcej powietrza oraz wodę i substancje odżywcze zawarte w nawozach. Jest to bardzo ważne, aby zapewnić jej lepszy i szybszy wzrost oraz piękny zielony kolor. Najchętniej wybieranym modelem jest wertykulator spalinowy – opinie użytkowników są bardzo dobre. Największym ułatwieniem jest to, że nie wymaga podłączenie do prądu, co czyni go bardziej wygodnym i mobilnym.

Istnieje również ręczny wertykulator. Zaletą jest niewielki rozmiar, więc doskonale sprawdzi się na małych powierzchniach trawnika. Wyposażony jest w kółka, co ułatwia sterowanie urządzeniem oraz wąskie ostrza. Na dużych powierzchniach lepiej sprawdzi się wertykulator spalinowy- opinie są jednogłośne, że na dużym terenie będzie o wiele lepszy, niż wertykulator ręczny.

Jaki wertykulator kupić?

W razie wątpliwości jaki wertykulator kupić, musimy pamiętać, że na dużych powierzchniach najlepiej spisującym się sprzętem będzie wertykulator spalinowy- forum, ogrodnicze pomoże nam w wyborze odpowiedniego narzędzie do pracy. Przy zakupie upewnijmy się czy urządzenie posiada kółka wymienne, które ułatwią nam pracę oraz zapasowe zęby. Dobrym zakupem będzie wertykulator spalinowy, posiadający wałki napędzane przez pracę silnika. Ma on również większą moc, niż wertykulator elektryczny. Przed zakupem wertykulatora warto sprawdzić – jak działa wertykulator oraz jaką ma moc oraz rodzaj zębów. 

Wertykulator elektryczny- opinie

Kolejnym modelem jest wertykulator elektryczny- opinie osób posiadających ten sprzęt, mówią nam, że dobrze sprawdzi się przy małych powierzchniach więc jeśli posiadasz mały, przydomowy ogród, sprawdzi się bardzo dobrze. Duża zaleta tego urządzenie to, że jest cichy przy pracy oraz wykonuje wertykulację i aerację. Nowej generacji wertykulator elektryczny łączy te dwa zabiegi. Nakłuwa darń, a jednocześnie ją ścina. Wertykulacja usuwa starą część darni, poprzez nacinanie jej, co pozwala na lepsze dotlenienie i rozwój systemu korzeniowego. Natomiast aeracja wykonywana jest najczęściej w okresie wiosennym, by usprawnić szybką regenerację gleby po zimie. Nakłucia w glebie poprawiają dostęp tlenu do korzeni, ale również wody, co znacznie poprawia wygląd trawy.

Aerator- wertykulator jaki kupić?

Odpowiednim wyborem, będzie wertykulator spalinowy z połączeniem wałków do wykonywania aeracji oraz osobnymi do wertykulacji. Pozwoli nam to na wykonywanie obu tych zabiegów osobno. Jeśli zależy nam zarówno na wertykulacji, jak również na aeracji, to możemy zainwestować w wertykulator o obu tych funkcjach. Aerator-wertykulator jaki kupić o tym temacie przeczytamy na forum dla ogrodników.

Wertykulator ręczny z aeracją będzie odpowiedni do małych ogrodów.

Wertykulator elektryczny- ranking

Wielu użytkowników na pytanie „jaki wertykulator polecacie” najczęściej odpowiadało, że wybraliby wertykulator elektryczny. Wertykulator elektryczny- ranking dostarczy wielu istotnych informacji i rozwieje nasze wątpliwości. Wśród najczęściej polecanych modeli wyróżnimy STIGA SV 415E XL (z funkcją aeracji i wertykulacji, o mocy 1500W, 20 noży i o 44 sprężynach), AL-KO COMBI 38E (aeracja z mocą 1300w, w zestawie kosz na trawę).

W wertykulator elektryczny-opinie znajdziemy również takie modele, jak: WEIBANG WB517AB oraz OLEO MAC SR50 H60 HONDA.

Jaki wertykulator kupić i jaki wertykulator polecacie – te tematy znajdziemy m.in. na forum dla ogrodników.

 

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne