Strona głównaOpinieInvestorius - opinie, oszuści, opinie klientów, prowizja

Investorius – opinie, oszuści, opinie klientów, prowizja

Spółka Investorius to agencja nieruchomości. Swoją główną siedzibę posiada przy ul. Koszykowej w Warszawie. Specjalizuje się w sprzedaży oraz wynajmie mieszkań, domów, działek oraz innego rodzaju nieruchomości. Jakie opinie na temat firmy krążą w Internecie? Jaka jest prowizja dla biura? Postaramy się wyjaśnić kontrowersje związane z właścicielem spółki, Michałem Kołtysiem.

Zobacz: Oferteo – opinie, czy warto, co myślicie o oferteo, forum, oszuści?

Investorius – opinie 

Czy Investorius to oszuści? Jakie są opinie klientów? Firma oferuje opiekę prawną w całym procesie transakcji związanej z zakupem bądź wynajmem nieruchomości. Według opinii klientów zaletą Investorius jest strona marketingowa. Zespół zapewnia profesjonalną reklamę oraz wysoki poziom zdjęć oraz opisów w wystawianych ogłoszeniach. Pracownicy firmy wychodzą ponad schematy i poza możliwością spaceru 3D oferują również ujęcia nieruchomości z dronów. Investorius stawia na młody zespół, który firmę promuje w odniesieniu do najnowszych trendów. Wiąże się to z prowadzeniem swoich profili w mediach społecznościowych. Na Instagramie Investorius zrzesza ponad dwa tysiące obserwujących. Właściciel firmy na swoim koncie na Tik Toku ma z kolei ponad 54 tysiące obserwujących go użytkowników. Opinie klientów wielokrotnie sugerowały jednak, że firma to oszuści. Jak jest naprawdę? 

Investorius – oszuści?

Odnosząc się do wizerunku firmy, warto przytoczyć profil jego prezesa. Michał Kołtyś został oskarżony o liczne oszustwa finansowe przez swoich współpracowników. Biznesmen prowadził kursy na jednej wielu uczelniach, w tym na Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Tam pozyskiwał potencjalnych pracowników do swojej firmy Investors. Wielu z nich namówił do inwestycji w agencję nieruchomości. Pracownicy spółki inwestowali kwoty rzędu setek tysięcy złotych. Pożyczki, mające przynieść im zysk były przekazywane na podstawie umowy. Ani odsetek, ani pożyczonej kwoty pracownicy jednak jak twierdzą  już nigdy nie otrzymali. Co więcej, prezes Investors został posądzony o fałszowanie podpisów na dokumentach potwierdzających zwrot pieniędzy. Wszystkie te oskarżenia zostały złożone na policji i w sprawie Michała Kołtysia wszczęte zostały postępowania. 

Źródło: youtube.com/michalkoltysinvestoriusnieru4526

W programie “Alarm” materiał Piotra Sułka przedstawia również wypowiedzi byłych pracownic Michała Kołtysia. Sugerują one, że przełożony stosował wobec nich mobbing. Kobiety opowiadają w materiale programu TVP1 o prywatnych szkoleniach, jakie Michał Kołtyś miał urządzać w swoich prywatnych apartamentach indywidualnie. Podczas nich miało dochodzić do inicjacji kontaktu fizycznego. 

Zobacz: ECPU – co to, jak dołączyć, opinie

​​Investorius – opinie klientów 

Czy oskarżenia wobec zarządu, a konkretnie prezesa firmy Investors wpłynęły na opinie ich potencjalnych klientów? Czy klienci również twierdzą, że to oszuści? Mimo przeprowadzonego przez nas dziennikarskiego śledztwa nie udało nam się dojść do podobnych skarg ze strony klientów. Opinie na temat firmy bywają różne. Z pewnością wizerunek spółki podupadł również w oczach potencjalnych kupujących, ze względu na kontrowersje związane z właścicielem. Nie udało nam się jednak znaleźć komentarzy na temat oszustw związanych z prowizją dla biura lub problemami w ukończeniu transakcji. 

Investorius – prowizja

Jaka jest prowizja dla biura Investorius w przypadku wynajmu, a jaka w przypadku sprzedaży? Odpowiedzi na to pytanie nie można znaleźć na oficjalnej stronie biura. Nie ma jej również na żadnym z profili w social mediach. Warto pamiętać, że jest ona ustalana przez dane biuro, może się jednak różnić w przypadku różnych transakcji. Jeżeli chcesz nawiązać współpracę z biurem, są oni zobowiązani udzielić Ci informacji na temat wysokości kosztów pobieranych przez nich przy sprzedażach oraz wynajmach realizowanych przez ich biuro. 

Biuro nieruchomości Investors działa już nie tylko w Warszawie. Jego filie otworzono również w Trójmieście, Wrocławiu oraz Zielonej Górze. Mimo złej sławy właściciela firmy, jego biznes nadal się rozrasta i ma wielu klientów. Zespół tworzą młodzi ludzie, a firma nadąża za najnowszymi trendami, rozszerzając swoją działalność również o nowe media. Mogą w ten sposób przyciągnąć łatwiej młodych odbiorców, którzy są dużą częścią grupy docelowej biur nieruchomości. Wielu klientów zraziło się do tej firmy, jednak Investorius nadal posiada wielu stałych i zadowolonych klientów. 

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne