Strona głównaPoradySzelki dla psa – kiedy zdecydować się na ich zakup?

Szelki dla psa – kiedy zdecydować się na ich zakup?

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Czasem jest to jednak przyjaźń, która nie raz wystawia właściciela na próbę. Zwłaszcza, gdy chcemy, by nasz czworonóg był ułożony i grzeczny. W takim wypadku pomogą szelki dla psa. Kiedy je kupić? O tym piszemy poniżej.

Psy to cudowne zwierzęta. Są mądre, wierne i potrafią wykonywać polecenia. Jednak z tym ostatnim czasem bywają problemy. By nauczyć psa prostych komend jak „siad” czy „podaj łapę” potrzeba godzin nauki. Podobnie w przypadku bardziej skomplikowanych poleceń „do mnie” lub „noga”, które mają sprawić, by pies był bardziej karny, potrzeba niekiedy dodatkowych wspomagaczy. Jednym z nich mogą być szelki dla psa.

Szelki dla psa – pomoc w codziennych spacerach

Pies, kot, chomik – co łączy wszystkie te zwierzęta? Że każdy przedstawiciel swojego gatunku jest inny. Tak jak każdy człowiek ma swój charakter, tak samo zwierzęta różnią się od siebie, nawet w obrębie jednej rasy. Jak podaje Międzynarodowa Federacja Kynologiczna (FCI) obecnie istnieje ok. 340 różnych ras psów, z której każda ma inne potrzeby oraz zachowania. Owczarek kaukaski czy sznaucer niemiecki to duże psy, które uwielbiają długie spacery i aktywność na świeżym powietrzu. Z kolei chihuahua i maltańczyk o wiele lepiej czują się na krótkich trasach. W związku z tym powyższym wnioski nasuwają się same – szelki dla psa będą dobrym wyborem dla dużych czworonogów, które mają zdecydowanie większą siłę i trudniej nad nimi panować.

Wychodzenie z psem na spacer to codzienność każdego, kto ma w swoim domu psa. Nie ma znaczenia, czy na dworze zimno, deszcz, czy tropikalny upał – pies musi wyjść na spacer. W przypadku dużych, aktywnych psów w początkowym okresie ich życia szelki dla psa mogą znacznie ułatwić pracę z naszym pupilem. Zakładając zwierzakowi szelki uczymy go umiejętności współpracy z człowiekiem i poruszania się. Szelki zastępują w tym wypadku obrożę, która może być dla niego niewygodna.

Szelki to dobry sposób na problemy z dyscypliną czworonoga

Duży, aktywny pies to zwierzę, którego instynkt nakazuje mu być w ciągłym ruchu. Czasami zdarza się, że ułożony pies poczuje „zew natury” i będzie próbował zerwać się ze smyczy. To niekomfortowa sytuacja zarówno dla właściciela, jak i zwierzaka, której należy zapobiegać. 

Przeczytaj również: Twój pies ciągnie? Być może szelki będą najlepszym rozwiązaniem i dowiedz się jak to zrobić. 

W zależności od naszych potrzeb, budżetu i oczywiście rozmiarów psa, możemy wybierać spośród kilku rodzajów szelek dla psa. Są to m.in.:

  • szelki typu guard;
  • szelki zapinane na grzbiecie;
  • szelki zapinane z przodu (tzw. easy walk);
  • szelki bezuciskowe;
  • szelki norweskie.

Niestety, nawet najlepsze i najdroższe szelki dla psa mogą nie pomóc. Czasem zdarza się, że nasz pupil po prostu nie akceptuje szelek i nie ma zamiaru w nich chodzić. Początkowy dyskomfort jest absolutnie normalny, jednak jeżeli po dłuższym ich używaniu pies nadal czuje się w nich niepewnie, najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z szelek – dla dobra zwierzaka.

Zobacz też:

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne