Strona głównaZakupySzampan ze złotem - sprawdź na co uważać

Szampan ze złotem – sprawdź na co uważać

Według statystyk z ostatnich lat, liczba milionerów wzrosła. Co rodzi popyt na produkty z najwyższej półki. Zdecydowanie takim produktem jest szampan ze złotem. Większość takich pomysłów jak szampan ze złotem rodzi się oczywiście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Możemy zauważyć, że w centrum Dubaju postawili złotomaty, które wymienią Twoją gotówkę na złoto. 

Jak wiemy trunki potrafią kosztować nawet kilkaset tysięcy dolarów. To właśnie w liście top 10 najdroższych trunków alkoholowych możemy zobaczyć szampana, który przeleżał na dnie bałtyku ponad 80 lat. Za butelkę tego wiekowego trunku trzeba było zapłacić ponad 275 tysięcy dolarów. Co wpływa na tak dużą cenę? O dziwo nie jest to szampan ze złotem, a po prostu szampan z odpowiednią historią. Szampany miały być przetransportowane dla rodziny rosyjskiego cara Mikołaja II. Statek, który zatonął ponad 100 lat temu został odnaleziony dopiero po 81 latach. Butelek było, aż 200, a wszystkie zostały wykupione przez hotel Ritz-Carlton.

Z całą pewnością może być to fajny prezent dla pana młodego.

ile kosztuje szampan ze złotem

Szampan ze złotem – hit czy kit?

Szampan ze złotem zdecydowanie podniesie prestiż spotkania czy imprezy. Pytanie ile kosztuje? Tutaj musimy rozgraniczyć dwa typy szampana ze złotem. Z tym prawdziwym oraz takich, który nazywa się złotym, a tak naprawdę posiada tylko jadalny brokat. Te, które zawierają prawdziwe złoto możemy kupić już za kilkaset złotych, ale także za kilkadziesiąt. Złoto, które zawierają są w śladowych ilościach. Szampany z brokatem w zależności od producenta to koszt kilkudziesięciu złotych.

Szampan z drobinkami złota

Jak wiemy szampan jest naturalnie produkowany, bez nasycania naszego trunku dwutlenkiem węgla. Potrzeba czasu, aby nasz szampan był odpowiedni. Najczęściej szampan leżakuje jeszcze przez 3 lata od rozlania. Szampan z drobinkami złota pomnaża kwotę za którą trzeba zapłacić. Średnia cena rynkowa jednego grama złota jadalnego to około 450 złotych. Niektóre szampany posiadają nawet kilka gramów złota i potrafią kosztować tysiące złotych. Cena również w dużej mierze zależy od renomy marki. Alkohole są jak samochody, niekiedy płaci się za markę.

Szampan ze złotym za 30 złotych?

Szampan z prawdziwym złotem może kosztować już 30 złotych. Wystarczy popatrzeć na ofert serwowane przez sklepy internetowe. Butelka z 22 karatowym złotem za 34,99 złotych. Jak dalej możemy przeczytać jest to szampan, który zawiera tego złota tylko w ilości 5 miligramów. Możemy sprawdzić szybko, że 5 miligramów tego surowca kosztuje 30 groszy. Jest to dobry chwyt marketingowy, który na niektórych działa bardzo dobrze.

Wina ze złotem, szampany i inne trunki to zdecydowanie dobry wyróżnik na imprezie. Chcąc podnieść prestiż spotkania możemy zamówić takiego szampana i sprawdzić reakcję ludzi. Należy zawsze sprawdzać ile tak naprawdę tego złota jest, aby nie przepłacać. A czy Ty miałeś już okazję pić jakiś trunek, który zawierał drobinki złota? Jeśli tak to pochwal się jak smakował oraz ile kosztował.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne