Strona głównaZakupyIle kosztuje woda z lodowca?

Ile kosztuje woda z lodowca?

W ostatnimi czasie dużego rozgłosu nabrała woda z lodowca. Woda svalbardi jest jedną z najpopularniejszych wód premium. Ile kosztuje woda z lodowca? Cena za butelkę zaczyna się od 300 złotych, ale można zakupić również egzemplarze, które kosztują nawet kilku krotność tego. Czy warto kupować wodę z lodowca? Jakie korzyści za sobą niesie picie wody z lodowca? Postaramy się na te pytania odpowiedzieć w dzisiejszych artykule.

Woda z lodowca to produkt premium

Popyt na produkty premium w Polsce rośnie z roku na rok. Możemy zauważyć to przyglądając się statystykom samochodów premium w Polsce. Wzrosty nawet o kilka procent notują takie marki jak Porsche czy Maserati. Zauważyć możemy również duże zmiany w branży odzieżowej, gdzie marki takiej jak Gucci, Louis Vuitton, Ralph Lauren czy Yves Saint Laurent otwierają swoje sklepy w polskich miastach. Kupno wody w centrum czy na lotnisku za 10-15 złotych nie robi na nikomu już wrażenia. Jednak cena 350 złotych za butelkę wody nas zastanawia i rodzi wiele pytań.

woda z lodowca cena

Dlaczego woda z lodowca jest tak droga?

Jak piszą producenci wody z lodowca jest to woda, która jest pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Czy to jedyny plus wody z lodowca? Według sprzedawców dodatkowym atutem jest to, że woda jest praktycznie pozbawiona minerałów. Posiada również kwaśne pH. Woda o świeżym i lekkim smaku z lodowca może idealnie pasować do wykwintnych dań, przez co nie zmieniają ich smaku.

Cena wody z lodowca nie jest tania, dlatego producenci poza przedstawianiem wielu zalet produktu chwalą się również tym, że część pieniędzy ze sprzedaży trafia na wiele fundacji, które zajmują się ochroną środowiska. Czy piękny wygląd szklanej butelki i wcześniej wymienione zalety są warte swojej ceny.

Woda z lodowca jako prezent?

ile kosztuje woda z lodowca

Picie wody z lodowca na co dzień jest marnotrawstwem pieniędzy, lecz może być to dobry pomysł na prezent. Mimo swojej ceny nikt nie możemy powiedzieć, że nie jest to produkt unikatowy. Woda z lodowca może być dobrym prezentem dla osoby, która kocha naturę i udziela się w różnych akcjach, które mają za zadanie ochronę środowiska.

To właśnie tak powstał pomysł na butelkowanie wody z lodowca. Podczas wycieczki do Norwegii, Amerykanin Jamal Qureshi zebrał śnieg z lodowca dla swojej żony. Miał być to prezent, który potem przeistoczył się w firmę, która sprzedaje tysiące butelek wody z lodowca.

Dobrym pomysłem może być także jednorazowy zakup wody z lodowca, aby zaspokoić swoją ciekawość. Możemy zrobić test i porównać ją z zwykłą wodą mineralna czy źródlaną. Teoretycznie woda z lodowca posiada bardzo niski stopień nasycenia minerałami oraz dwutlenkiem węgla, co przyczynia się do tego, że smak jest ostrzejszy w smaku. Cena nie jest jest najmniejsza, ale na pewno wiele osób z ciekawości skorzysta z oferty svalbardi, która została okrzyknięta niedawno najlepszą wodą na świecie, według Towarzystwa Fine Waters.

Jeśli myślicie, że cena 350 złotych za litr wody z lodowca to sporo to poznajcie cenę Acqua di Cristallo – Tributo a Modigliani. Woda za prawie 200 tysięcy złotych? Tak to prawda, że sprzedano butelkę wody za 60 tysięcy dolarów. Jednak butelka ta jest dziełem sztuki, zdobiona przez 24-karatowe złoto.  Jak widać produkty premium nawet te, które na pierwszy rzut oka nie powinny się znaleźć w tej grupie, mają bardzo duży popyt.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne