Strona głównaZakupySkup butelek po piwie - cennik

Skup butelek po piwie – cennik

Coraz częściej zauważamy, że nawet jako zwykli indywidualni użytkownicy, zastanawiamy się nad zagadnieniami ekologicznymi takimi jak butelka zwrotna, cena i punkty skupu. Temat na tyle jest popularyzowany na całym świecie, że dotyczy już bezpośrednio nie tylko i wyłącznie dużych przedsiębiorców. Przykładem będą zagadnienia takie jak skup szklanych butelek, które to usługi w zasadzie funkcjonują od wielu lat w Polsce, ale w bardzo ograniczonej ilości. 

Punkty takie można było gdzieniegdzie spotkać nawet w małych miastach, ale rzadko kto z nich korzystał. W dzisiejszych czasach jednak, z uwagi na bardzo szybkie ocieplanie się klimatu, coraz częściej wszyscy zastanawiamy się nad tym, jakie działania ekologiczne można podjąć, aby zmniejszyć to negatywne zjawisko. W efekcie Auchan zwrot butelek automatem zakłada jako punkt honoru. Oczywiście każdy też chce wiedzieć, ile będzie wynosić cena butelki po piwie.

Coraz częściej więc nie tylko i wyłącznie ze względów finansowych zastanawiamy się nad tym, gdzie sprzedać butelki po piwie. Zagadnieniem tym jak widać, na bardzo dużą skalę zajmują się także politycy europejscy, a w efekcie również polscy. Plany powstawania ogólnodostępnych skupów opakowań są już bardzo konkretne. Niczym dziwnym już nie jest na przykład automat do skupu butelek – Kaufland. Występują też w innych hipermarkecie. Okazuje się też, że już istnieje konkretna data wprowadzenia kaucji za butelki plastikowe i szklane.

Czy skup szklanych butelek i plastikowych będzie obowiązywać wszędzie?

Trudno też nie przyznać, że zajęcie się tematem recyklingu jest kwestią priorytetową i tylko dla polityków, ale również dla całego społeczeństwa. Czymś ważnym staje się automat do skupu butelek. Kaufland też zwraca na to uwagę. Wszelkie działania, które mogą wesprzeć zahamowanie procesu ocieplania się klimatu, są pozytywne. Robimy to po prostu dla nas. Od jakiegoś czasu już zresztą na przykład Auchan zwrot butelek automatami ogłasza publicznie. Za jakiś czas będzie obowiązywać na terenie całego kraju. Odgórne dyrektywy pochodzące z Unii Europejskiej bardzo jasno określają konieczność wdrożenia takich zapisów prawnych. Ustalony jest więc już termin dotyczący obowiązkowej kaucji za butelki plastikowe i szklane. Wiele osób już więc wcześniej zastanawia się nad tym, jaka cena butelki po piwie będzie obowiązywać.

Wiadomo już, że tak zwane recyclomaty pojawią się w bardzo dużej ilości sklepów. Eksperci i analitycy przewidują zresztą, że będą takie rozwiązania cieszyć się sporą popularnością. Widać zresztą jak często zagadnienia takie jak butelkomat, cena za butelki lub  ich rodzaje są analizowane przez internautów. Bezpośrednio za wdrożenie takich rozwiązań odpowiedzialne będzie Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Oczywiście trzeba mieć też świadomość, że aby butelka zwrotna cenowo wcześniej ustalona, mogła być zwrócona, potrzeba trochę czasu. System musi być dobrze przygotowany, abyśmy się nawet nie zastanawiali, gdzie sprzedać butelki po piwie.

Od kiedy obowiązywać będzie skup szklanych butelek?

Warto też zaznaczyć, że wejście w życie nowych przepisów nie będzie oznaczać jeszcze automatycznego pojawienia się w wielu sklepach takich urządzeń. Naturalnie większość konsumentów oczekuje, że skup butelek po piwie – cennik będzie dostępny już niebawem na przykład w internecie albo w konkretnych sieciach handlowych. Chcemy w końcu przeanalizować kwestie takie jak butelkomat, cena i punkty skupu. To, co jednak wiadomo na tę chwilę i co ogłosiło właśnie ministerstwo klimatu i środowiska, to fakt, że przepisy mają wejść w życie w połowie bieżącego roku. Jednocześnie też nie należy niestety oczekiwać, że skup szklanych butelek i plastikowych będzie dostępny właśnie wszędzie automatycznie w 2022 roku. Jak zaznaczył resort, na pojawienie się takich automatów w każdym poszczególnym sklepie będzie trzeba poczekać mniej więcej 2 lata. A jak się okazuje, już wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie sprzedać butelki po piwie.

Co mówi unijna dyrektywa na temat skupu szklanych butelek?

Najważniejsza w przypadku tego tematu jest oczywiście dyrektywa unijna w sprawie odpadów. Nie chodzi tylko o to jak wyglądać mają butelkomaty, ceny i godziny działania. Dyrektywa jasno stwierdza, kiedy na przykład w Auchan zwrot butelek automatem będzie wymagany. Przepisy związane z systemem kaucyjnym mają być wdrożone najpóźniej do 1 stycznia 2023 roku. Wtedy też powszechny ma być skup butelek po piwie. Cennik powinien być zadowalający. Za jakiś czas czymś powszednim będzie automat do skupu butelek. Kaufland i inne sklepy będą mieć je w normalnym wyposażeniu. Tak samo ustalona będzie przez definicję butelka zwrotna, cena.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne