Strona głównaZakupyKlimatyzator przenośny - jaki wybrać? Sprawdzamy opinie

Klimatyzator przenośny – jaki wybrać? Sprawdzamy opinie

Szerokość geograficzna, na której znajduje się nasz kraj, nie pozwala nam na to, aby w pełni cieszyć się wysokimi temperaturami, które wraz ze zmianami klimatu, a także z globalnym ociepleniem, zbliżają się coraz szybciej, będą tylko rosły. Już teraz można zauważyć, że lato potrafi nam naprawdę dopiec — i dosłownie, i w przenośni — a także pozbawić nas energii, chęci do pracy, nie wspominając już o tym, jak piekielnie męczące mogą one być. Niestety, nieważne jak bardzo byśmy chcieli, gdy nadchodzą strasznie wysokie temperatury, to nie ważne, jak bardzo byśmy tego potrzebowali, nie możemy spędzić całych dni w basenach, czy też w zbiornikach wodnych ochładzając nasze ciało. W najgorętsze dni nawet we własnych domach nie czujemy ulgi, zwłaszcza jeśli upały trwają przez długie okresy czasu, a mieszkania i domy nagrzewają się od promieni słonecznych, a także panującej na zewnątrz uciążliwej temperatury. W tak piekielnie gorące dni, za wszelką cenę staramy się znaleźć ukojenie, a także rozwiązanie naszych problemów, które mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie i ilość energii. Nikt nie chce być wiecznie spocony, jednakowo ze względu na estetykę, ale też na fakt, że jest to najzwyczajniej w świecie niezdrowe. Jest wiele sposobów, które mogą nam pomóc się ochłodzić w nawet najgorętsze dni, jednak wiele z nich to rozwiązania tylko tymczasowe, lub podyktowane pewnymi warunkami. Wachlowanie się wachlarzami, czy też zeszytami powoduje, że mimo chwilowej ulgi, zaczynamy się przez to męczyć, co wpływa na to, że robi nam się jeszcze goręcej niż wcześniej. Wiatraki w najgorętszych pomieszczeniach po prostu nie mają sensu, nie wpływając na zmianę temperatury, ale po prostu rozwiewając powietrze, które delikatnie wychładza się podczas lotu. Dobrym pomysłem są kąpiele w chłodnej wodzie, bez względu na to czy mówimy o wannie i prysznicu, czy też o basenie, jeziorze lub morzu, jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, ponieważ ciężko jest wysiedzieć w wodzie całymi dniami. Ostatnią, ale całkiem pomysłową i genialną deską ratunku, są przenośne klimatyzatory, które są coraz bardziej doceniane, w dużej mierze ze względu na fakt, że temperatury powietrza coraz bardziej wzrastają. Przenośne klimatyzatory to bardzo ciekawe rozwiązania, ponieważ, w przeciwieństwie do wiatraków, nie rozwiewają one powietrza, a za pomocą specjalnej rury pozbywają się z pomieszczeń ciepła, by móc ochłodzić je wytworzonym przez siebie chłodnym powietrzem. Urządzenia te dają natychmiastową ulgę, zapewniając nam dużo komfortu, który potrzebny jest nam do tego, by się zrelaksować i nabierać energii. Wiele osób poleca zakup przenośnych klimatyzatorów, jednak zanim się go dokona, warto, jest zapoznać się z rankingami tych sprzętów, których można znaleźć w internecie całkiem sporo. Da nam to obraz tego, jak działają te urządzenia, oraz pomoże wybrać idealny dla nas model, którym będziemy cieszyć się przez wiele gorących dni.

Jak działa przenośny klimatyzator?

 Zanim zdecydujemy się na zakup tego urządzenia, warto jest dowiedzieć się jak właściwie działa przenośny klimatyzator, oraz w jaki sposób wychładza on pomieszczenia. To, jak działa przenośny klimatyzator, jest niezwykle prostym procesem, który polega na tym, że ciepłe powietrze zostaje pobierane z pomieszczenia, by następnie zostać przekazane na zewnątrz, poza obręb wychłodzonego pomieszczenia. Parownik, który jest jednym z głównych elementów przenośnych klimatyzatorów, wychładza ciepłe powietrze, a następnie wydala je z powrotem do pomieszczenia.

Klimatyzator przenośny bez rury – opinie

Według opinii o klimatyzatorach przenośnych bez rury są to sprzęty, które mają wiele zalet. Ich działanie jest niezwykle proste i nie wymaga od nas żadnych dodatkowych czynności. Opinie o klimatyzatorach przenośnych bez rury często podkreślają, że ich ogromną zaletą jest ich mobilność, a także skuteczność działania. To bardzo solidne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z wysokich temperaturach.

Cichy i mały klimatyzator przenośny

Ciche i małe klimatyzatory przenośne przydają się zazwyczaj, kiedy mieszkamy w budynku wielorodzinnym, na małej przestrzeni. Jest to dobre rozwiązanie dla osób lubiących ciszę. W internecie, a także w sklepach stacjonarnych, nie trudno jest kupić cichy i mały klimatyzator przenośny, najlepiej pamiętając o tym, by sprawdzić dane sprzętów i porównać je ze sobą.

Jaki jest najlepszy klimatyzator przenośny do mieszkania?

Jest mnóstwo odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest najlepszy klimatyzator przenośny do mieszkania. Wszystko zależy od tego, jakiej powierzchni jest mieszkanie, oraz tego, jaki efekt wychłodzenia chcemy uzyskać. To, jaki będzie dla nas najlepszy klimatyzator przenośny do mieszkania, jest uwarunkowane tym, jakie mamy potrzeby, oraz na co konkretnie liczymy, kupując taki sprzęt. Pod uwagę należy wziąć czynniki takie jak to, ile prądu pożera urządzenie, jak często będziemy go używać, jak bardzo jest nam potrzebne, oraz wiele innych.

Jaki klimatyzator przenośny wybrać? – ranking

 Jeśli zastanawiamy się, jaki klimatyzator przenośny wybrać, możemy zdać się na ranking tych sprzętów, który porówna ich wady oraz zalety, byśmy mogli wybrać coś dla siebie, później tego nie żałując. 

Ranking na to, jaki klimatyzator przenośny wybrać, możemy otworzyć sprzętem Electrolux  EXP26U338CW, czyli klimatyzatorem, który kosztuje niewiele, w porównaniu do innych tego typu urządzeń. Cieszy się on całkiem przyzwoitą mocą chłodniczą, bez problemu chłodząc pomieszczenia o wielkości do 30 m2. 

Kolejny w rankingu plasuje się klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K, działający na dość dużych powierzchniach, wyposażony w wiele ciekawych funkcji. 

Warto jest też zwrócić uwagę na sprzęt Welltec ACH1212, będący niezwykle bezpiecznym klimatyzatorem, działającym na powierzchniach do nawet 45 m2. 

Listę zamyka faworyt wielu, Blaupunkt Moby Blue S 1111E ’21 (UV-C), posiadający kilka niezwykłych funkcji, w tym sterowanie poprzez Wi-Fi.

Czy warto kupić przenośny klimatyzator?

To, czy warto kupić przenośny klimatyzator, zależy w głównej mierze od naszych indywidualnych potrzeb, dlatego też odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Klimatyzator będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, którym bardzo przeszkadzają gorące temperatury, oraz nie czują się w nich najlepiej, przez to mają problem z funkcjonowaniem, a czasem nawet myśleniem, zwłaszcza kiedy znajdują się w nich przez zbyt długi okres czasu. To, czy warto jest kupić przenośny klimatyzator, zależy tylko i wyłącznie od własnych zapotrzebowań, jednak nie ulega wątpliwości, że jest to sprzęt, który niezwykle przydaje się w gorące dni, zwłaszcza jeśli chcemy pracować wtedy bez przeszkód.

Klimatyzator przenośny – promocje

Przy zakupie klimatyzatora przenośnego, czy to w sklepach internetowych, czy stacjonarnych, istnieje możliwość, że trafimy na promocję. Niektóre promocje mogą być tak duże, że cena sprzętu spada nawet o kilkadziesiąt procent. Warto jest polować na okazje, by potem cieszyć się sprzętem dobrej jakości, za niską cenę.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne