Strona głównaBudownictwoStoły warsztatowe dla prawdziwego mężczyzny!

Stoły warsztatowe dla prawdziwego mężczyzny!

Wybór miejsca, przy i na którym będziemy pracować, czy to podczas tworzenia własnej firmy, czy w warsztacie domowym, jest bardzo ważny, a przez to budzi wiele wątpliwości. Wiele osób na forach internetowych zastanawia się nad dwiema kwestiami: „Jaki blat na stół warsztatowy?” oraz „Jaki profil na stół warsztatowy?”. Kupno takiego stołu jest większym wydatkiem, nic więc dziwnego, że przed zakupem chcemy wiedzieć, co sprawdza się u innych osób najlepiej. Jaki stół warsztatowy wybrać, aby cieszyć się nim jak najdłużej?

Jaki profil na stół warsztatowy?

To jaki profil na stół warsztatowy powinniśmy wybrać, zależy głównie od tego, co chcemy na nim robić. Grube, zamknięte profile sprawdzą się w przypadku naprawiania na stole ciężkich rzeczy. Taki wybór zapobiega wyginaniu się stołu czy półki zlokalizowanej pod nim. Gwarancje wytrzymałości zapewnia również rodzaj materiału, z którego wykonane są profile. Jednym z najbardziej wytrzymałych jest stal. Kształt profili, prostokątny i kwadratowy, zależy od preferencji użytkowników oraz przeznaczenia stołu.

Jaki blat na stół warsztatowy?

Pytanie „Jaki blat na stół warsztatowy wybrać?”  jest chyba najczęstszą zagwozdką ludzi przemierzających się do kupna tego sprzętu. Blat jest bezpośrednią powierzchnią, na której odbywają się prace, dlatego warto jest się zastanowić nad tym, co głównie będziemy na stole robić. Stoły warsztatowe spotkamy na halach produkcyjnych, w warsztatach (również tych domowych), w garażach czy w różnego rodzaju punktach serwisowych. W każdym z tych miejsc wykonuje się inne czynności, dlatego najpierw warto jest określić przeznaczenie naszego przyszłego miejsca do pracy.

Nie ma wątpliwości, że metal najlepiej sprawdzi się przy cięższych czynnościach wykonywanych na stole.  Ma to związek z jego ogromną wytrzymałością, która pozwoli na zachowanie sprzętu w dobrym stanie przez wiele lat. Na metalowy blat możemy również kłaść cięższe przedmiot, bezobawy przed jego szybkim zniszczeniem. Stalowy blat nie jest jednak koniecznością. Do lżejszym prac wystarczająca będzie np. sklejka lakierowana, która jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna.

Jaki stół warsztatowy wybrać?

Liczbą dostępnych na rynku modeli dla wielu osób jest dość przytłaczająca i prowadzi do problemów w wyborze. Jaki stół warsztatowy wybrać, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

Jednym z liderów na rynku mebli metalowych jest Promag. Firma ma sklep internetowy, który znajdziecie pod adresem https://meble-promag.pl/stoly-warsztatowe. Ich oferta jest naprawdę szeroka. Marka może pochwalić się godłem „Najlepsze w Polsce”, którym nagrodzone zostały ich meble metalowe przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

Jakie modele znajdziemy w ofercie Promag?

Promag oferuje różne stoły warsztatowe, które różnią się od siebie m.in. wytrzymałością. W ich asortymencie znajdziemy stoły do 500, 800, 1000, 1500, a nawet 3000 kg! Każda nośność ma swoją linie, która zbiera różnego rodzaju stoły o tej samej wytrzymałości – ma to służyć łatwiejszemu dopasowaniu stołu warsztatowego. 

Co wybrać do przydomowego warsztatu?

Do lżejszych prac warsztatowych (do 500 kg) Promag oferuje stoły warsztatowe z serii OPTIMA. Ich blaty skonstruowane są ze sklejki lakierowanej. Każdy model różni się od siebie jakimś parametrem – np. posiadaniem szafek, szuflad czy nadbudowy. 

Mamy jednak możliwość dostosowania ich do swoich preferencji. Możemy za dopłatą dodać oświetlenie, zawieszki na narzędzia, listwy z przyłączami, rozdzielnice, wykładziny amortyzujące do szuflad czy imadła. Jest to świetne rozwiązanie, które daje nam możliwość dopasowania stołu w 100% do naszych preferencji.

Ciężkie stoły warsztatowe – STRONG LINE 

W przypadku wykonywania ciężkich prac (np. na halach produkcyjnych, montażowych czy w warsztatach), które wiążą się z obciążeniem do 3000 kg, warto jest zainwestować w porządny stół. Linia STRONG LINE od Promag dostosowana jest do wykonywania tego rodzaju czynności. Ich konstrukcja, profil i blat poza wytrzymałością, są bardzo funkcjonalne. Ta linia również posiada szafki do przechowywania narzędzi. Modele z serii STRONG LINE mają długie i grube blaty ze sklejki, które pokryte są ocynkowaną blachą. Są one niezwykle wytrzymałe – prawidłowo użytkowane, nie ulegają zniszczeniu.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne