Strona głównaBudownictwoOkna VEKA - opinie, DRUTEX czy VEKA, OKNOPLAST czy VEKA?

Okna VEKA – opinie, DRUTEX czy VEKA, OKNOPLAST czy VEKA?

Firma VEKA Polska funkcjonuje na rynku budowlanym od roku 1994, kiedy to powstała w Skierniewicach. Specjalnością firmy jest produkcja okien i profili okiennych. Firma jest bardzo dobrze rozpoznawalna na polskim rynku a opinie o niej należą do tych pozytywnych. Można powiedzieć, że to firma z dobrą tradycją. W poniższym artykule skupimy się na wybranych produktach firmy, przedstawimy opinie, które o nich krążą a także postaramy się pomóc podjąć decyzję niezdecydowanym: czy okna VEKA czy OKNOPLAST, czy okna VEKA czy DRUTEX?

Okna VEKA – opinie

Okna VEKA posiadają znak CE, który jest deklaracją producenta, że okna spełniają wymagania fizyczne i mechaniczne, zarówno w Polsce jak i Europie. W opinii producenta okien VEKA w oknach najważniejsza jest ich szczelność na wodę opadową, odporność na obciążenia od wiatru, przepuszczalność powietrza, oszczędność energii oraz bezpieczne użytkowanie. W opinii firmy VEKA ich okna spełniają w najwyższym stopniu wszystkie te wymagania. Ponadto producent podkreśla, że profile w oknach VEKA mają niską skłonność do uszkodzeń, gwarantują stabilność ram i skrzydeł w oknach a także są bardzo odporne na zmiany temperatury. Szukając w sieci opinii o oknach VEKA, najprościej jest szukać opinii o konkretnych modelach okien. Firma VEKA ma na tyle ugruntowaną na polskim rynku markę, że już samo to jest potwierdzeniem jakości jej produktów.

Opinie o oknie VEKA
Opinia o oknie VEKA. Źródło ALLEGRO

Okna VEKA 3-szybowe – opinie

Szukając opinii o oknach VEKA 3-szybowych mamy do wyboru szukanie opinii o kilku różnych produktach. Do 3-szybowych okien VEKA zaliczają się bowiem okna o profilach 82 mm takie jak: Artline 82 MD, Softline 82 AD, Softline 82 MD, Softline 82 MD półzlicowany, Vekaslide 82, Vekamotion 82, Vekamotion 82 Max a także te o profilach 76 mm: Softline 76AD i Softline 76MD. 

Okna 3-szybowe to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w domach pasywnych i energooszczędnych. Modele tych okien VEKA posiadają 3-szybowe zintegrowanie a także wkładkę termiczną. Wszystko to ma być, w opinii producenta 3-szybowych okien VEKA, gwarantem wysokiej jakości izolacji cieplnej i akustycznej. 

VEKA Softline 82 opinie

Jednym z częściej wyszukiwanych modeli 3-szybowych okien VEKA w sieci jest VEKA Softline 82. To opinii na temat właśnie okna VEKA Softline 82 potencjalni klienci firmy szukają najczęściej. Jakie są te opinie? Do wyboru mamy dwa różne okna, jedno to model VEKA Softline 82 AD a drugie to model VEKA Softline 82 MD. 

Profile w oknach VEKA Softline 82 AD posiadają współczynnik przenikania ciepła, który wynosi 1,0 W/m²K. Dzięki wykorzystaniu pakietu szyb o współczynniku Ug=0,7 W/m²K okno posiada U równe 0,91 W/m²K, co jest wynikiem odpowiednim dla domów energooszczędnych. Jeśli klient wybierze pakiet szybowy o Ug=0,4 W/m²K okno będzie posiadało Uw na poziomie 0,7 W/m²K, co sprawia, że można je zakładać w domach pasywnych. Inne cechy okien VEKA Softline 82 AD to klasa A ścianek zewnętrznych, 7 komór w ramie i 6 komór w skrzydle okna, wysokość profilu okna od 114 mm, dwie fabrycznie montowane uszczelki a także wiele innych. W odróżnieniu od okien VEKA Softline AD, okna VEKA Softline MD ma oprócz dwóch fabrycznie montowanych uszczelek, wewnętrznej i zewnętrznej również uszczelkę środkową, której zadaniem jest poprawa współczynników ochrony akustycznej i cieplnej. Zarówno pierwsze jak i drugie okna VEKA Softline cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów i tylko o konkretnych preferencji klienta zależy, na które okno się zdecyduje.

VEKA Softline 82 MD opinie

Model okna VEKA z profilem Softline 82 MD to model okna z trzema uszczelkami. W opiniach o oknach VEKA Softline 82 MD często pojawia się próba porównywania tych okien do okien o podobnym standardzie innych firm na rynku. Klienci w swoich opiniach na forum zastanawiają się jak mają się okna VEKA Softline 82 MD do okien firmy DRUTEX czy OKNOPLAST. W opiniach o oknach VEKA Softline 82 MD ich użytkownicy podkreślają, że są to okna bardzo dobrej jakości. Okna są też trwałe, wytrzymałe a także warte swojej ceny. Oczywiście zdarzają się i opinie, które swoim wydźwiękiem odbiegają od reszty, ale chyba każdy potencjalny klient a tym bardziej producent ma świadomość, że nie zawsze wszystkich uda się w 100% zadowolić. 

VEKA – opinie z forum

Jak już było to wspomniane wyżej opinie o oknach VEKA są na forum obecne. Powszechną praktyką jest, że osoba chcąca dokonać w dzisiejszych czasach wymagającego dużych nakładów pieniężnych zakupu, najpierw szuka opinii o jakimś produkcie w sieci. W opiniach na forum rozmówcy wymieniają się swoim doświadczeniem z danym produktem czy firmą, w ten sposób ułatwiając podjęcie decyzji potencjalnemu klientowi danej firmy. W opiniach na forum o profilach VEKA i oknach VEKA te rysują się jako jedne z najlepszych na polskim rynku. Producent profili VEKA i okien VEKA cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów. W opiniach na forum właściciele okien tej firmy doceniają ich właściwości takie jak trwałość, jakość materiałów i solidność oraz ochronę akustyczną i termiczną.

Okna VEKA czy OKNOPLAST?

Zapytanie, które bardzo często wpisują w wyszukiwarce potencjalni nabywcy okien brzmi: „Okna VEKA czy okna OKNOPLAST?” Bardzo trudno doradzić komuś za pomocą forum internetowego jaką decyzję ma podjąć, można jednak na zadane pytanie: „Okna VEKA czy okna OKNOPLAST” podzielić się z kimś swoim doświadczeniem z oknami jednej czy drugiej firmy. Warto również pamiętać, że opinie o wybranych firmach produkujących okna jak i o samych oknach i ich konkretnych modelach można znaleźć w sieci bez większego problemu.

Okna VEKA czy DRUTEX?

W przypadku kolejnego zapytania równie często wyszukiwanego w przeglądarkach internetowych: „Okna VEKA czy DRUTEX?” sytuacja wygląda identycznie. Jeśli internetowi doradcy i forumowicze nie są w stanie rozwiać naszych wątpliwości i pomóc w wyborze konkretnego producenta okien pozostaje wizyta w wybranym salonie lub salonach firmowych i podjęcie decyzji na miejscu. To o czym warto pamiętać to kluczowe pytania jakie warto zadać osobom obsługującym nas w takim salonie. Należą do nich pytania o sposób wykonania i solidność wykonania okien, o zabezpieczenia antywłamaniowe, o ochronę akustyczną, o wodoszczelność okien oraz inne istotne dla nas cechy okien i prowadnic okiennych. Z pewnością pracownicy takich salonów z większą fachowością podejdą do problemu i pomogą wskazać różnice np. między oknami firmy VEKA czy oknami firmy DRUTEX co koniec końców powinno być pomocne w podjęciu decyzji.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne