Strona głównaBudownictwoStihl MS 261 - wady, zalety, opinie z forum

Stihl MS 261 – wady, zalety, opinie z forum

Przewrócone drzewo w ogrodzie? A może gałęzie, które w niekontrolowany sposób rozrastają się na wszystkie strony, uniemożliwiając przejście? To już nie problem! Wystarczy, że nabędziesz odpowiednią pilarkę a wszystkie sprawy tego typu, odejdą w zapomnienie. Sprawdziliśmy rynek dostępnych modeli i z czystym sumieniem, chcielibyśmy polecić Ci Stihl MS 261, opinie zbiera bowiem znakomite. Jeśli jesteś ciekaw jakie, zapraszamy do lektury!

Stihl MS 261 – opinie

No dobrze, ale co konkretnie wiadomo, na temat Stihl MS 261? Opinie mówią wprost, jest to model, który jak w przypadku całej marki i produktów przez nich prezentowanych, wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością i wytrzymałością. Wielu użytkowników tego modelu, zwraca również uwagę na niezwykle korzystną cenę. Jak w przypadku innych narzędzi tego producenta, Stihl MS 261 opiniowany jest jako solidny. Decydując się na jego zakup, warto wiedzieć, że możesz dokupić do niego zestaw serwisowy, który zawiera:

  • filtr powietrza
  • świecę zapłonową
  • filtr paliwa

Wszystkie te elementy, można wymienić samodzielnie, należy tylko posiadać uniwersalny klucz 19 lub 13 mm. Jeśli zaś martwisz się, jak wymienić filtr paliwa w tym urządzeniu, możesz użyć w tym celu kartonowego haka, który jest zintegrowany do opakowania tego zestawu. Cena takiego kompletu to 60 zł.

Stihl MS 261 – wady 

Jak najlepszy model by nie był, wady i usterki czasem jednak się zdarzają. Jakie występują w modelu Stihl MS 261? Wady najczęściej wskazywane przez jego użytkowników to:

  • błędy konstrukcyjne
  • cena

Ciężko znaleźć więcej słów krytyki na temat Stihl MS 261. Wady, które sporadycznie pojawiają się w tym modelu i które są wskazywane przez jego właścicieli, są najczęściej wynikiem złej konserwacji lub błędu produkcyjnego. Firma Stihl to renoma i silna marka, której pozycja mocno ugruntowała się na rynku przedsiębiorstw oferujących sprzęt budowlany i ogrodniczy. Także nawet w przypadku stwierdzenia jakiejkolwiek awarii, można liczyć na ich pomoc. Istotnym faktem jest także, że wiele punktów oferujących serwis i naprawę tego typu urządzeń, ma dużą wiedzę na temat tego, jak radzić sobie z artykułami od tego producenta. 

stihl ms 261 opinie
Jak widzimy 3500 zł to minimum jakie przyjdzie nam zapłacić.

Stihl MS 261 – zalety 

W poprzednim akapicie omówione zostały wady modelu Stihl MS 261. Zalety w związku z dużą popularnością tego produktu, wymieniane są bardzo często i należą do nich:

  • zastosowanie nowoczesnej pompy, która (w porównaniu do innych modeli) zużywa 50% mniej oleju
  • zastosowanie dwusuwowego silnika Stihl w technologii 2 mix, która zapewnia zwiększoną moc przy jednoczesnej oszczędności paliwa o całe 20% w porównaniu do silników podobnego typu
  • duża pojemność skokowa, która umożliwia wytężoną pracę, jest to 50,2 cm sześciennego
  • duża, 40 – centymetrowa prowadnica

Jest to zaledwie część zalet, które wymieniane są zarówno przez producenta, jak i posiadaczy modelu Stihl MS 261. Zalety, które są przez nich opisane, znajdują swoje przełożenie w dużym zainteresowaniu tym produktem.

Stihl MS 261 – opinie z forum 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem pilarki Stihl MS 261, opinie z forum mogą okazać się pomocne w tej kwestii. Wielu nabywców tego modelu, zwraca uwagę, że sprawdzi się idealnie nawet dla najbardziej wybrednych klientów. Stihl MS 261 i opinie z forum, mówią również o tym, że jest to idealna pilarka dla leśników, którzy często muszą dokonywać obróbek drzew rosnących w lasach. 

O czym jeszcze warto wspomnieć, na temat modelu Stihl MS 261? Producent deklaruje, że jest to najnowsza generacja wszystkich wyprodukowanych przez niego do tej pory pilarek. Jest to produkt, który idealnie sprawdzi się zarówno do użytkowania amatorskiego, jak i profesjonalnego. A co wiadomo o cenie tego produktu? Jest to około 3700 zł. Biorąc jednak pod uwagę najnowocześniejsze podzespoły, które zostały zastosowane do jego produkcji, uważamy, że kwota ta nie jest wygórowana. Wydajność tego produktu i znacznie zmniejszone zużycie paliwa i oleju, znacznie obniża nam koszty związane z eksploatacją tego produktu. 

I co myślisz po przeczytaniu tego artykułu? Czy czujesz się przekonany, aby zakupić pilarkę Stihl MS 261? Pamiętaj, że jej mocny silnik w znaczący sposób skraca czas naszych drewnianych porządków. Ten zaoszczędzony, można przeznaczyć na inne obróbki lub na przykład na…czas wolny? Możesz wtedy zaprosić rodzinę i znajomych na grilla, obejrzeć ulubiony film lub oddać się lekturze książki. Stihl MS 161 to naszym zdaniem model, wart polecenia i sprawdzi się u każdego.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne