Strona głównaBudownictwoPiec elektrodowy - opinie, zużycie prądu, cena, opinie na forum

Piec elektrodowy – opinie, zużycie prądu, cena, opinie na forum

Widząc to, co dzieje się na rynku grzewczym, coraz większa liczba osób, zaczyna mieć obawy o przetrwanie nadchodzącej zimy. W skupach bowie – węgla brak, a jak już jest, to za astronomicznie wysokie sumy. To samo tyczy się również gazu, którego rezerwy najprawdopodobniej nie wystarczą, na zbliżający się sezon zimowy. Wszystko to, spowodowane jest oczywiście, przez napiętą sytuację, która dzieje się za naszą wschodnią granicą. Do tej pory bowiem, to właśnie Rosja, była jednym z największych dostawców wspomnianych wcześniej surowców. Jak jest teraz, wie każdy.

Nie dziwi mnie więc wcale, że coraz większa liczba osób, szuka w popłochu alternatywnych źródeł energii cieplnej. Należą do nich między innymi kotły elektrodowe. Opinie, jakie mają? Jaka jest ich cena? Jakie są jeszcze inne tego typu urządzenia, dostępne na rynku? Kocioł elektrodowy, jak działa w ogóle to urządzenie? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do artykułu. 

Piec elektrodowy – opinie

kospel piec elektrodowy
KOSPEL to najpopularniejsza firma w Polsce jeśli chodzi o piece elektrodowe

Czym w ogóle jest piec elektrodowy? Opinie mówią o tym, że jego zainstalowanie umożliwia pozyskanie energii grzewczej. Mam też dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy troszczą się mocno o kondycję naszej planety. Piec elektrodowy, opiniowany jest bowiem jako niezwykle ekologiczne rozwiązanie.

Czym natomiast, różnią się od niego kotły elektrodowe? Opinie mówią również o zerowym wpływie tych urządzeń na środowisko. Co więcej, idealnie mogą współpracować na przykład z systemem fotowoltaicznym (jeśli oczywiście takowy posiadamy). Co jeszcze mówi się o urządzeniach, jakimi są kotły elektrodowe? Opinie, są na ich temat, znakomite. Zasada ich działania jest prosta. Grzanie przy ich użyciu, jest wynikiem zmiany biegunów cząsteczek cieczy. Dzieje się tak natomiast pod wpływem prądu. 

Wszystkie osoby, które zdecydowały się na ich montaż, bardzo chwalą sobie to rozwiązanie. Wystawiają bardzo dobre opinie na ich temat. 

Piec elektrodowy i jak działa to urządzenie, to proces warty do zapamiętania. Być może, znajomość tego schematu, pomoże niektórym w podjęciu decyzji o jego zakupie oraz montażu. Produkt, jakim jest na przykład kocioł elektrodowy 10 – 20 kw i cena, jaką trzeba za niego dać, nie jest moim zdaniem dość wysoka. Jest to na pewno jeden z aspektów, który przemawia za tym, że warto posiadać tego typu urządzenie w swoim domostwie. Jest to spora szansa na oszczędność. Co przy dzisiejszych cenach surowców grzewczych jest niewątpliwym atutem, przemawiającym na korzyść tego urządzenia. 

Piec elektrodowy – opinie na forum 

Myśląc o tym, aby zakupić, piec elektrodowy, opinie na forum na pewno pomogą w podjęciu jak najlepszej decyzji. Co mówią? Wielu ich posiadaczy, chwali sobie ich mało skomplikowaną budowę. Jest to fakt, który wpływa na ich bardzo łatwą obsługę. Bardzo dużo osób, pozytywnie wypowiada się również na temat ich stałego poboru wody. Pozwala to, na utrzymanie rachunków na stałym poziomie i kontrolę domowego budżetu. 

Piec elektrodowy, opinie na forum ma liczne. Mówi się w nich również o korzyściach takich jak:

  • atrakcyjna cena
  • braku jakichkolwiek kosztów dodatkowych, wynikających z zakupienia kolejnych elementów
  • bardzo dobrej wydajność
  • małym zużyciu energii elektrycznej
  • niezawodności

Piec elektrodowy – zużycie prądu 

Czy wiadomo, ile energii pobiera piec elektrodowy? Zużycie prądu tego urządzenia wynosi około 0,0067 kwh na 1 m3, w okresie zimowym, gdzie za oknem temperatura jest na poziomie  – 20 stopni a w pokojowej, wynosi ona + 20 stopni. Warto jednak nadmienić, że decydując się na piec elektrodowy, zużycie prądu nigdy nie będzie wysokie. Rachunki zaś, będą niemal na stałym poziomie.

Rachunki za ogrzewanie piecem elektrodowym, a rachunki za inne typy ogrzewania 

Czy rachunki za ogrzewanie piecem elektrodowym, są naprawdę takie korzystne? Sprawdziłam to. Okazuje się, że rachunki za ogrzewanie piecem elektrodowym w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną potrafią wynosić… 0 zł! Jest to również niezwykle atrakcyjne rozwiązanie nawet jeśli takowej nie posiadamy. Kocioł elektrodowy, pobiera prąd cały rok praktycznie na tym samym poziomie. Dzieje się tak nawet, podczas mroźnych i ciężkich zim. 

Jeśli jednak wahacie się wciąż nad jego montażem, to może przekona Was informacja o opcji na dofinansowanie jego instalacji? Istnieje bowiem możliwość, całkowitego odliczenia od kosztów, tego procesu. 

Jeśli zdecydujecie się któregoś dnia na piec elektrodowy, to możecie być pewni, że rachunki za ogrzewanie piecem elektrodowym, będą niezwykle korzystne dla Waszego domowego budżetu.

Piec elektrodowy cena, na przykładzie kotła elektrodowego 10-20 kw 

Myśląc o montażu urządzenia, jakim jest kocioł elektrodowy 10 – 20 kw, cena odgrywa bardzo dużą rolę w podjęciu decyzji. Jest to koszt około 6000 zł. Warto jednak pamiętać, jak wiele korzyści finansowych niesie decyzja o jego instalacji. Kocioł elektrodowy 10 – 20 kw i cena, którą trzeba za niego dać, jest często jedynym kosztem. Wynika to z faktu możliwości całkowitego odliczenia montażu tego urządzenia. 

Cena, jaką trzeba dać za piec elektrodowy, nie należy do zbyt wygórowanych. Zwłaszcza jeśli popatrzy się na to zagadnienie perspektywicznie. Doskonale zdaje sobie jednak sprawę, że niektórym kwoty, które trzeba dać za najnowocześniejsze rozwiązania ekologiczne, mogą wydawać się niewyobrażalnie wysokie. 

Przykład produktu, którym jest kocioł elektrodowy i jak działa to urządzenie, pokazuje jednak, że nie zawsze musi tak być. Jest to bowiem jedno z najtańszych rozwiązań w duchu ekologii i jednoczesnej dbałości o domowy budżet. 

Warto również wspomnieć, że rynek firm zajmujących się produkcją pieców elektrodowych, stale się rozrasta. Daje to naprawdę niezwykle szeroki wybór wszystkim tym, którzy myślą o jego zakupie. Niektóre z nich bowiem, skonstruowane są w taki sposób, że bez problemu można je zamontować samodzielnie. Przedsiębiorstwa natomiast, mimo to, dadzą na nie gwarancję. 

Mam nadzieję, że rozwiązań w duchu ekologicznym będzie coraz więcej. Przyczyni się to do tego, że ziemia nie będzie już bardziej eksploatowana a kraje, przestaną być od siebie tak mocno zależne. Widać, do czego to doprowadziło, właśnie na przykładzie wojny na Ukrainie. Mimo wszystko jednak trzymam kciuki za jej jak najszybsze zakończenie. Mam przy tym również nadzieję, na dalszy rozwój technologiczny w duchu eko.

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne