Strona głównaBudownictwoJakie radio na budowe wybrać?

Jakie radio na budowe wybrać?

Radio na budowę jest zawsze dobrym pomysłem. Praca w kompletnej ciszy może być bardzo nużąca. Dzięki takiemu urządzeniu na pewno dzień roboczy zacznie nam się skróci, a praca będzie przyjemniejsza. Radio na budowę powinno być przede wszystkim odporne, ale również wybieramy radio robocze pod kątem jego funkcjonalności. Wiele dodatkowych parametrów, takich jak możliwość odtwarzania MP3, czy zapamiętywania stacji radiowych pomoże nam w przyjemniejszej pracy na budowie, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Jakie radio budowlane wybrać? Jakie zasilanie?

Radio na budowę powinno mieć możliwość działania zarówno z zasilania sieciowego, jak również musi mieć akumulatory, dzięki którym nie będzie problemem włączenie go poza budynkiem. Zwłaszcza radio na budowę, która odbywa się na zewnątrz, powinno być wyposażone w mocne akumulatory. Bardzo dobre radio na budowę również powinno mieć możliwość podpięcia do zasilania samochodowego – pomoże nam w tym zasilanie na 12V. Nie warto brać po uwagę wyłącznie takiego sprzętu jak radioodbiornik budowa na baterie, ponieważ ten jest co prawda przenośny, ale koszty jego użytkowania są bardzo wysokie. Jakie radio budowlane będzie więc najlepsze? Radio robocze powinno być wyposażone we wbudowane akumulatory. Po ich naładowaniu za pomocą zasilacza mamy pewność, że radioodbiornik budowa będzie działał również w miejscu, gdzie nie ma dostępu do zasilania sieciowego. Nie jest to mały wydatek, ponieważ takie radio robocze może kosztować nawet 500 zł, jednak radio na budowę lepszej klasy zapewni nam świetną jakość dźwięku, ale również umili czas. Sprawdzi się nawet w trudnych warunkach, gdzie jest dużo kurzu oraz pyłu.

Jakie radio budowlane – forum

Pytając jakie wziąć radio budowlane – forum na pewno wiele nam pomoże. Przed zakupem sprawdźmy wątki, takie jak radio budowlane – opinie. Na pewno znajdziemy wiele ciekawych i konkretnych odpowiedzi na temat danych radioodbiorników i ich wytrzymałości. Radio na budowę powinno przede wszystkim być odporne na wodę, kurz oraz upadki. Niektóre sprzęty, takie jak radioodbiornik budowa, mogą być odporne nawet na upadki z 2 metrów. Przy budowie znajdującej się na zewnątrz należy wziąć pod uwagę to, że któryś pracownik upuści nasze radio na budowę, dlatego już przy zakupie warto dopłacić za bardziej odporny sprzęt. Jakie radio budowlane wybrać? Oprócz tego, że radioodbiornik budowa ma być odporny na upadki i kurz, powinien mieć w sobie również RDS. Pokaże nam informacje na panelu, takie jak godzina, data, czy też nazwa stacji radiowej. Jest on potrzebny przy budowach, które odbywają się wewnątrz budynków. Dodatkowo warto wybrać radio na budowę, które będzie miało odtwarzacz CD. Pozwoli to na nagranie naszych ulubionych kawałków na CD lub zabieranie płyt ze sobą. Nie każda stacja radiowa ma nasz ulubiony repertuar, dlatego pamiętajmy o wyborze radioodbiornik budowa, który ma również możliwość odtwarzania MP3. Przy wyborze sprzętu, takiego jak radio na budowę, trzeba zastanowić się nad mocą głośników. Stereo przy budowie to minimum, ponieważ podczas pracy ze szlifierką, czy wiertłami, warto mieć mocniejszy radioodbiornik. Dobre radio na budowę ma również subwoofer, który wzmacnia dźwięk i podkreśla również bas. Warto wziąć po uwagę radio robocze, które będzie miało wygodny uchwyt do przenoszenia.

Radia budowlane – ranking

Nie wiedzą jakie radio budowlane wybrać, można przejrzeć na stronach radia budowlane – ranking oraz radio budowlane opinie. Najlepsze urządzenia pochodzą od firm Bosh oraz Dewalt – takie radio budowlane opinie ma bardzo pozytywne oraz wiele ciekawych opcji dodatkowych.

Spójrzmy na nasze radia budowlane – ranking

Dewalt Radio budowlane sieciowe/akumulatorowe (DCR020)

Posiada zasilanie akumulatorami Li-Ion XR 10,8V, 14,4V and 18V, a także schowek do przechowywania zewnętrznych urządzeń audio. Ma gniazda 3,5 mm oraz USB i wbudowane jest w klatkę, która chroni przed uderzeniami i upadkiem.

Bosch Radio budowlane GLM Soundboxx Professional 14,4/18V 0xAH

Daje mocne brzmienie przy odtwarzaniu MP3 i radia FM/AM. Wbudowane jest w walizkę transportową, odporną na upadek, a także można podłączać do nieco odtwarzacze do wejścia Aux-in. Zasilane akumulatorami litowo-jonowymi 14,4 V, 18 V firmy Bosch.

Bosch Radio budowlane GML 20 Professional

Ma dwa zintegrowane gniazda 230 V, a także gniazdo 12 V. Jest ekstremalnie odporne na upadki dzięki klatce – wytrzyma upadek z 3 metrów. Głośniki o mocy 20 W z subwooferem.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne