Strona głównaTechnologiaJak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Prywatność w internecie to niezwykle istotny temat, o którym zawsze warto rozmawiać. Dobrze jest też być świadomym zagrożeń, jakie czekają użytkownika telefonu komórkowego. Stąd też pojawia się w internecie coraz więcej zapytań o to, jak sprawdzić, czy tel jest na podsłuchu. Nic dziwnego! Warto dowiedzieć się jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu. Forum i grupy tematyczne mogą nam sporo podpowiedzieć.

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Wielu użytkowników telefonów komórkowych zadaje sobie pytanie jak sprawdzić, czy telefon jest podsłuchiwany. Najczęściej tego typu wątpliwości nachodzą nas, ze względu na różne okoliczności życiowe, a rzadziej z powodu konkretnych objawów widocznych w telefonie. Wszystko dlatego, że nie są one oczywiste i zauważalne. Istnieją jednak pewne symptomy, które powinny wzbudzić naszą czujność. Zatem jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu? Podejrzane powinnym nam się wydać na przykład zakłócenia w normalnej pracy telefonu i jego poszczególnych funkcji oraz aplikacji. Kiedy telefon sam z siebie włącza się lub wyłącza albo uruchamiają się aplikacje, których sami nie uruchomiliśmy, może to być sygnał, by dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy tel jest na podsłuchu.

Podobnym impulsem może być też podejrzanie szybkie rozładowywanie się telefonu. Oczywiście czasem okazuje się, że powyższe objawy świadczą raczej o problemach z urządzeniem, aniżeli o podsłuchu. Jednakże przezorny zawsze ubezpieczony! Choćby z tego powodu warto wiedzieć jak sprawdzić, czy mam podsłuch w telefonie. Tym, co może nas jeszcze zaniepokoić jest zauważenie, że o naszych prywatnych sprawach wiedzą osoby, których w nie nie wtajemniczaliśmy. To wystarczający powód, by dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy tel jest na podsłuchu.

Jak sprawdzić, czy mam podsłuch w telefonie?

Powyższe powody są więcej niż wystarczające, żeby stwierdzić, że warto wiedzieć jak sprawdzić, czy tel jest na podsłuchu. W tym, jak sprawdzić, czy mam podsłuch na telefonie niezawodne okazują się zwykle specjalne kody MMI. To prosta kombinacja symboli i cyfr, która daje natychmiastową odpowiedź na temat tego, czy jesteśmy podsłuchiwani. Jeśli tak, to od razu poznamy numer telefonu osoby, która przechwytuje nasze połączenia i wiadomości. Pierwszym z kodów jest kombinacja *#21#. Po chwili otrzymamy komunikat informujący nas o tym, czy nasz telefon jest podsłuchiwany. To podstawowy sposób na to, jak sprawdzić, czy telefon jest podsłuchiwany.

Inny kod, *#62# to nie tylko sposób na to jak sprawdzić, czy mam podsłuch w telefonie, ale też na to, by dowiedzieć się, kto nas podsłuchuje. Wyświetli się numer telefonu, na który przekierowywane są nasze połączenia, gdy sami jesteśmy poza zasięgiem lub nasz telefon jest wyłączony. Podany w komunikacie numer może jednak być numerem naszej poczty głosowej. Okazuje się więc, że to jak sprawdzić, czy telefon jest podsłuchiwany nie jest szczególnie trudne.

Inny sposób na to, jak sprawdzić podsłuch w telefonie

Oczywiście nie jest to jedyny sposób na to, jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu. Forum i grupy tematyczne podsuwają nam jeszcze kilka pomysłów. Możemy, chociażby sprawdzić listę administratorów telefonu. Jest to możliwe na urządzeniach z androidem. To prosty sposób na to, jak sprawdzić podsłuch w telefonie. Dla użytkowników iPhone’ów sprawa wygląda nieco inaczej. Nie oznacza jednak, że tu nie wiadomo jak sprawdzić podsłuch w telefonie. Należy sprawdzić zabezpieczenia konta iCloud w iPhonie. Jest to jeden z polecanych sposobów na to, jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu forum. 

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu przez Policję?

Dość często pada też pytanie, jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu przez Policję. Rzadko zdarza się jednak, by to właśnie Policja wzięła nas na swój celownik. Jeśli mamy takie podejrzenia, możemy zastosować opisane wyżej kody MMI. To prosty sposób na to, jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu przez Policję.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne