Strona głównaSportJak oszukać krokomierz?

Jak oszukać krokomierz?

Mierzenie kroków jest czynnością wykonywaną przez coraz liczniejsze grono ludzi. W większości sytuacji ma ona na celu monitorowanie dziennej aktywności bądź nabijanie punktów w różnego rodzaju grach czy aplikacjach. Jest coraz więcej akcji zachęcających do tej podstawowej formy ruchu, czyli chodzenia. Bez względu na powód codzienne dbanie o aktywność fizyczną jest dobrym nawykiem. Jednakże wielu ludzi frustrują sytuacje w których muszą przerwać dobrą passę w dziennej ilości wykonywanych kroków. Czy to ze względu na chorobę, brak czasu, motywacji, czy jakichkolwiek innych okoliczności. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Oczywiście można po prostu odpuścić. Jednakże takie podejście może znacząco zepsuć ciężko wypracowane statystyki. Dlatego wiele osób zastanawia się jak oszukać krokomierz. Jest na to kilka sposobów. Niektóre z nich wymagają pewnego rodzaju angażowania się fizycznego, natomiast istnieją również takie, które pozwolą oszukać krokomierz bez wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Wybór metody powinien zostać dobrany indywidualnie, do aktualnych potrzeb oraz oczekiwania konkretnego użytkownika.

Na co należy zwrócić uwagę próbując oszukać krokomierz?

Przede wszystkim należy zadać sobie bardzo ważne pytanie: czy dana aplikacja bądź urządzenie naliczające kroki ma dostęp do GPS i na jego podstawie wylicza ilość przebytego dystansu, a i w konsekwencji – wykonanych kroków. Jak to sprawdzić? Wystarczy wyłączyć dostęp do danych lokalizacyjnych po czym sprawdzić czy kroki są naliczane. Jeżeli krokomierz po tym zabiegu przestał spełniać swoją funkcję oznacza to, że jest on uzależniony od dostępu do GPS – wtedy analizowanie tego jak oszukać krokomierz będzie znacznie utrudnione. Jednakże bez obaw, obecnie zdecydowana większość urządzeń posiadających funkcję krokomierza nie wymaga dostępu do danych lokalizacyjnych. Ma to związek z braniem pod uwagę kroków wykonywanych w miejscu, czy to podczas rozgrzewki, czy na bieżni.

Metody pozwalające oszukać krokomierz bez wychodzenia z domu

Okazuje się, że po zadaniu pytania jak oszukać krokomierz można znaleźć całkiem liczne rozwiązania. Oto najpopularniejsze z nich:

– Machanie urządzeniem liczącym kroki: krokomierze działają na zasadzie wychwytywania specyficznego ruchu wykonywanego przez człowieka podczas chodzenia (góra-dół). Dla urządzeń łudząco podobny efekt daje machanie ręką. Należy zweryfikować jaki typ poruszania na konkretny model działa. Jednakże w większości przypadków skuteczne okazuje się machanie przypominające klasyczne podnoszenie ciężarów podczas ćwiczenia mięśni ramion.

– Przymocowanie krokomierza do poruszającego się urządzenia: to rozwiązanie dla tych, którzy chcą nabijać jak najwyższe statystyki w ilości kroków ale jednocześnie nie chcą wykonywać jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nawet machania ręką. Do czego przymocować urządzenie aby wiedzieć jak oszukać krokomierz? Dobrym pomysłem są różnego rodzaju wahadła, czy to typowo biurowe, czy to te w starych zegarach, czy specjalne urządzenia wybijające rytm (tzw. tempometry – zazwyczaj używane przez muzyków). Niektóre krokomierze nabierają się również na ruchy wiatraka.

– Chodzenie na bieżni: to rozwiązanie, które nie dla każdego jest odpowiedzią na to jak oszukać krokomierz. Warto jednak o nim wspomnieć ponieważ są ludzie, którzy nie mają danego dnia ochoty wychodzić na zewnątrz ale mimo wszystko chcą zrealizować swój cel dziennej aktywności w postaci chodzenia.

– Noszenie ze sobą krokomierza non-stop: wiele osób dziwi się małą ilością wykonywanych kroków w ciągu dnia. Często ma to związek z pozostawianiem w miejscu urządzenia naliczającego kroki podczas wykonywania codziennych czynności. To duży błąd ponieważ samo chodzenie po kuchni, pokoju czy do łazienki w ciągu całej doby może pozwolić na uzyskanie satysfakcjonującego wyniku.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne