Strona głównaModaCicory - opinie o sklepie. Co to za firma?

Cicory – opinie o sklepie. Co to za firma?

Lato się skończyło, przynajmniej jeśli jesteś przykładnym uczniem. Nie będzie już wyjazdów nad morze albo zagraniczne wycieczki. Następna taka okazja dopiero na święta. Albo gorzej, ferie. Perspektywa nie brzmi zachęcająco i mogą najść Cię takie myśli, że skoro Ty nie możesz wyjechać, to niech coś przyjedzie do Ciebie.

A co innego sprawdzi się lepiej niż nowy element garderoby prosto z Chin? Na ostatnie słowo pewnie krzywisz się, jak przy jedzeniu cytryny, ale bądźmy szczerzy, jakie ubrania nie są z Chin? Chińska jakość od razu nasuwa nam na myśl jakieś posklejane szarą taśmą szmatki, z poprzyklejanymi niczym znaczki pocztowe, nadrukami. Prawda? No to teraz, w drodze do szkoły, zerknij na swoje ubrania i postaraj się nie znaleźć na nich sławetnego „Made in China”. 

Od razu zaznaczam, wcale nie uważa, że chińska jakość jest równoznaczna z wysoką jakością. Chcę Ci jedynie pokazać, że niemal wszystko dookoła jest chińskie, a tylko niektóre z tych rzeczy określamy tym mianem. Jednak przed zakupem czegoś prosto z Chin warto sprawdzić, co to za firma i jakie są opinie o sklepie. Jeśli marne, już wiesz, że to jest tak zniesławiona chińska jakość. Jeśli są dobre, to kto wie, może uda Ci się tam znaleźć super bluzki i sukienki. Opinie możesz też szukać gdzie indziej niż na stronie sklepu. Swoją pomocną dłoń wyciągną do Ciebie opinie na forum, więc złap je za rękę i dokładnie poznaj doświadczenia innych. Ale koniec już tych morałów. Przejdźmy do Cicory i dowiedzmy się co to za firma.

Cicory – negatywna opinia. Źródło: czarno-biala-lista.pl

Cicory – co to za firma?

Po takim wstępie pewnie nie spodziewasz się, że marka Cicory będzie polska. Prawidłowo. Wyczuwasz już pewnie podskórnie, co to za firma i jakie są opinie o sklepie, zanim jeszcze do jakichkolwiek przejdziesz. Jednak nie ma co oceniać wszystkiego tak szybko. Opowiedzmy sobie nieco więcej na temat tej marki i dowiedzmy się, co to za firma, jak wygląda kontakt z nią, a także, czy podany jest do niej telefon, na który w razie problemów można dzwonić.

Oprócz swojej strony internetowej, gdzie szybko orientujemy się, jak sprawnie idzie im tłumaczenie po haśle „Dostawa do Polska”, Cicory ma jeszcze Facebooka marki. Zieje tam pustkami i z wyjątkiem kilku polubień i serduszek, nie uświadczymy tam żadnej opinii. Opisy zdjęć są monotonne i bez polotu. Sprowadzają się do jednakowego wstępu „Zajrzyj tutaj. Duża zniżka teraz”, pod którym wymienione są produkty w promocji. Często są to bluzy, swetry lub sukienki. Opinie o sklepie są tam nie tyle ubogie, ile zwyczajnie ich nie ma. Co jest jeszcze bardziej zastanawiające to to, że ostatni wrzucony post jest z końcówki października 2021 roku. Być może firma uznała, że nie jest opłacalne prowadzić swój profil na tej platformie. 

Cicory sukienki – opinie

Cicory na swojej stronie głównej chwali się szeroką gamą modnych ubrań. Szczególnie widoczne są przede wszystkim sukienki. Opinie natomiast są albo naciągane i sztucznie wygórowane, albo nie ma ich wcale. W większości przypadków nawet przy produktach, które rzekomo sprzedają się najlepiej, nie ma ani jednej opinii. Jeśli jednak jakieś uda nam się znaleźć, będą to z pewnością same superlatywy z pięcioma gwiazdkami i poleceniem zakupu. Nie musisz wierzyć, że są to opinie kupione, ale patrząc na zdjęcia osób, które „kupiły” dany produkt, można bardzo wyraźnie zauważyć piękny retusz i idealne oświetlenie. Zdjęcia te nie mają typowej słabej jakości, jaką często widać przy opiniach realnych  użytkowników. Co więcej, te na stronie są opatrzone znakami wodnymi Cicory. Pozwolę Ci samej dojść do odpowiednich konkluzji.

Cicory – opinie na forum

Skoro nie udało się znaleźć żadnych solidnych opinii na stronie Cicory, jak prezentują się opinie na forum? Zacznę może od nieco jeżącego włos na karku aspektu, czyli tego, że Cicory jest wymienione aż na dwóch listach podejrzanych sklepów. Nie ma tam wymienionych opinii o sklepie, ale pokazana jest liczba osób oszukanych przez firmę. Nie brzmi to szczególnie przyjemnie. Mam nadzieję, że czytasz ten artykuł przed decyzją kupna czegokolwiek z Cicory. A jeśli nie, to trzymam kciuki, że nie będziesz kolejną oszukaną osobą. 

Opinie na forum, również Cię nie pocieszą. Kontakt ze sprzedawcą podobno nie należy do najprostszych. Ludzie często polecają sprawdzać, czy pod daną aukcją jest podany telefon, bo jeśli go nie ma, zwroty często kończą się wysyłką do Chin na koszt własny. Większość opinii na forum to przestrzeganie innych przed kupnem czegokolwiek na Cicory. Opisy nietrafionych zakupów przewijają się równie często, słaba jakość, zupełnie inaczej niż na zdjęciu, nie pasują wzorki sukienki. Opinie na forum, choć nie ma ich za wiele, są pod tym względem jednomyślne. Ale ponownie, decyzję pozostawiam tylko Tobie. 

Cicory – zwroty, kontakt, telefon

Masz już teraz ogólne pojęcie tego, co to za firma i jakie są opinie o sklepie. Forum prześledzone i przeanalizowane. Teraz pozostało nam już tylko jedno. Jak wyglądają zwroty i kontakt z firmą. Czy znajdziemy telefon do sprzedawcy? Przekonajmy się. 

Poszukiwania kontaktu z firmą trochę mi zajęły. Muszę przyznać, że strona ma bardzo dobrze przystosowany pod klienta system obsługi klienta. Podzielone na kategorie najczęściej zadawane pytania mają już podaną odpowiedź. Jedynie, kiedy chcemy się dowiedzieć czegoś konkretnego, możemy wypełnić odpowiedni formularz, w którym opisujemy swoje pytanie lub problem i potem czekamy na odpowiedź. Przy każdym produkcie jest opcja „Zadaj pytanie”, która prowadzi nas do tego samego formularza. Kontakt nie jest telefoniczny, a mailowy. Możemy też dowiedzieć się, że nie ma opcji zamawiania produktów przez telefon. 

Zwroty z kolei są tak określone, jak w większości innych sklepów. Jest 14 dni na skontaktowanie się z firmą, by dokonać zwrotu. Kiedy zostanie on zatwierdzony, dostaniemy odpowiedni formularz do wypełnienia z adresem, na który należy nadać paczkę. Zwroty nie są przyjmowane w przypadku bielizny, strojów kąpielowych oraz biżuterii, z wyjątkiem tych, które mają widoczny defekt. Od momentu dostarczenia zwrotu do punktu, firma ma 10-15 dni na przelanie środków na konto. Z pozytywnych opinii na forum, można jednak wywnioskować, że zwroty pieniędzy dokonywane są dosyć szybko. Z pewnością jest to jakieś pocieszenie. 

Choć do szkoły już czas, a wakacje odlatują za horyzont, nie poddawaj się impulsom, by przyciągnąć je do siebie za wszelką cenę, sprowadzając sobie nowe ciuszki z dalekich krajów. Ten powiew wolności może przerodzić się w smród zawodu, którego przecież nikt by nie chciał. Przecież już i tak masz na głowie nadchodzącą chandrę związaną z byciem ocenianym ze swojej umiejętności zapamiętywania książek. Nie potrzebujesz na dokładkę sprawiać sobie zawodu nieudanymi prezentami. Choć nie obciążą Twojego portfela, mogą przysporzyć Ci wiele kłopotów z walką o zwroty pieniędzy. 

Nie mówię jednak, że wszystko kupione na Cicory okaże się porażką. Są też opinie, choć bardzo ciche, że ubrania z tego sklepu przyszły zupełnie dobre. Niestety jak wiadomo, nie wszystkim się udaje mieć takie szczęście. Opinie o sklepie są przeważnie negatywne, dlatego uważaj na siebie podczas jesiennego zakupowania.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne