Uciążliwy katar, a także zatkany nos i zatoki, nie są przyjemnymi dolegliwościami i zapewne każdy z nas wolałby ich uniknąć za wszelką cenę. Bez względu na to, czy powodem kataru jest przeziębienie, grypa, a może alergia, jest to bardzo uciążliwy stan, który wpływa na nasze samopoczucie, nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. Katar nie pozwala nam na wąchanie poszczególnych zapachów, przez co odbiera nam przyjemność z jedzenia, oraz uniemożliwia nam na poleganiu na, aż dwóch zmysłach – smaku i węchu. Mówi się, że katar po prostu trzeba przeczekać, bo mija sam, ale i tak próbujemy za wszelką cenę go zwalczyć, by móc wrócić do normalnego życia, bez męczenia się z tak niezwykle denerwującym stanem. Jest wiele tabletek, czy płynów, które mają niwelować tworzenie się kataru, jednak bardzo często nie działają one wcale, lub działają bardzo powoli, więc katar wydaje się być wrogiem, który nie może zostać pokonany. Przy występowaniu tej dolegliwości, a także po tym jak minie, ważne jest oczyszczanie nosa i zatok, z zalegającej tam wydzieliny, w której tworzyć się mogą różne bakterie. Na rynku jak do tej pory wciąż nie ma zbyt wielu środków, które oczyszczają zatoki i jamę nosa od środka, jednak możemy znaleźć takie, które cieszą się dobrymi opiniami wśród internautów. Jednym z takich środków jest Irigasin, czyli płyn do płukania nosa i zatok, który jest wyrobem medycznym, a w jego skład wchodzi chlorek sodu.
Opinie o Irigasin
W sieci nie trudno jest doszukać się opinii ludzi o wyrobie medycznym Irigasin. Według ocen jest to środek, który spełnia swoje zadanie i pozytywnie wpływa na śluzówkę nosa, zwłaszcza u alergików. Opinie o Irigasin wyraźnie mówią, że nie możemy nadużywać tego preparatu, ponieważ może to wyrządzić szkody, jednak poprawnie stosowany, poprawia jakość życia i zapobiega nieprzyjemnym dolegliwościom.
Irigasin – ulotka
Do preparatu medycznego Irigasin, podobnie jak do innych tego typu specyfików, dołączona jest ulotka. Ulotka w preparacie Irigasin zawiera wszystkie potrzebne informacje, w tym to, jaki jest skład Irigasinu, jakie ma on działanie, oraz jak powinno się go stosować. Według ulotki, Irigasin działa oczyszczająco na jamę nosa, pozbywając się szkodliwych wirusów, czy bakterii i alergenów, jak i zalegającej w nosie wydzieliny. Izotoniczny roztwór, który można przygotować, działa też nawilżająco, co ważne jest szczególne, jeśli mamy suchą śluzówkę nosa.
Skład preparatu Irigasin
W składzie preparatu Irigasin znajdziemy wyłącznie jeden składnik, jakim jest chlorek sodu. Natomiast w składzie całego wyrobu medycznego, znajdziemy butelkę do irygacji, oraz 12 saszetek chlorku sodu, który składa się na preparat Irigasin.
Jak stosować Irigasin?
Wiele osób ma problem z tym, jak stosować Irigasin, ponieważ można robić to na 2 sposoby. Istnieje możliwość przygotowania roztworu izotonicznego, który pomaga oczyścić nos, a także nawilżyć śluzówkę, ale można też przygotować hipertoniczny roztwór, który zmniejsza obrzęk śluzówki nosa, mając działanie osmotyczne. Pierwszy typ roztworu przygotowuje się poprzez wsypanie jednej saszetki produktu, oraz zalanie jej odpowiednią, zaznaczoną na butelce ilością wody. Roztwór hipertoniczny przygotowuje się w podobny sposób, ale zamiast jednej saszetki, używa się dwóch. To jak stosować Irigasin może zależeć od zaleceń lekarza, jednak przyjmuje się, że płukanie nosa powinno następować 1 – 2 razy dziennie.
Skutki uboczne płynu Irigasin
Irigasin, podobnie jak wiele innych wyrobów medycznych, może powodować skutki uboczne o mniejszej czy większej uciążliwości. Preparatu nie powinny stosować osoby, które wykazują się nadwrażliwością na składnik produktu, ani osoby, które borykają się z kompletnym zatkaniem nosa, a także ci, który skarżą się na problemy z uszami. Skutki uboczne płynu Irigasin występują wtedy, kiedy używamy go niezgodnie z zaleceniami, lub używamy go za często, podrażniając w ten sposób śluzówkę nosa. Jeśli po użyciu preparatu poczujemy ogromny dyskomfort, lub też doświadczymy innych, nieprzyjemnych efektów niepożądanych, sprawę należy skonsultować z lekarzem.
Co zrobić kiedy Irigasin nie wypływa?
Wiele osób zastanawia się, co oznacza to, że Irigasin nie wypływa po zastosowaniu, oraz co zrobić kiedy tak się dzieje. Kiedy produkt nie będzie wypływał, oznacza to, że nasz nos jest bardzo zatkany i potrzebujemy pozbyć się zalegającej w nim wydzieliny. Najlepszym co możemy zrobić kiedy Irigasin nie wypływa, to wydmuchiwanie nosa. Nie powinno się też leżeć, by płyn nie wlatywał dalej i głębiej.
Cena produktu Irigasin i Irigasin Junior
Cena produktu Irigasin zazwyczaj waha się w granicach od 10 zł, do 20 zł, w zależności od apteki. Podobna jest cena produktu Irigasin Junior, kosztuje on jednak zazwyczaj nie wiele więcej. Irigasin Junior jest rzadziej spotykany, toteż jego cena może wynosić kilka złotych więcej.