Strona głównaPracaPraca w Amazonie - zarobki, opinie, ścieżka kariery

Praca w Amazonie – zarobki, opinie, ścieżka kariery

Amazon to potężna firma, która prowadzi największy na świecie sklep online. Spółka założona w 1994 roku zatrudnia bardzo dużo osób, według statystyk w roku 2018 zatrudnienie wyniosło ponad 600 tysięcy osób. Tak wielki sklep, który prowadzi swoją sprzedaż na na każdym kontynencie potrzebuje wielu ogromnych magazynów i dużej siły roboczej. Amazon wydaje miliony dolarów rocznie na sam employer branding, czyli budowanie swojej firmy jako idealnego pracodawce. Reklamy możemy zobaczyć nawet w polskiej telewizji. Pierwsze centrum dystrybucyjne w Polsce, Amazon otworzyło prawie 5 lat temu. W początkowych fazach skupił się na dwóch magazynach postawionych w Bielanach Wrocławskich oraz Sadach, obok Poznania. Widząc codzienne reklamy nachodzi pytanie czy praca w Amazon się opłaca?

PRACA W 4 MIASTACH

Na czym polega praca w Amazon?

Zanim przejdziemy do opinii Amazona, jako pracodawcy odpowiedzmy na pytanie na czym polega praca w Amazon. W zależności od stanowiska nasza praca będzie polegać na skanowaniu produktów, rozkładaniu ich na odpowiednie regały czy na pakowaniu paczek. Takie pracy czekają na nas na najniższym szczeblu. 

Jeśli masz ambicje to możesz odwrócić rolę i sam zacząć sprzedawać na Amazonie.

Praca Amazon – opinie

W internecie znajdziemy mnóstwo opinii, które są sprzeczne między sobą. Amazon w 2018 został oskarżony przez TechCrunch za używanie botów, które komentują liczne posty, filmy czy wpisy pozytywnymi opiniami na temat zatrudnienia w Amazon. Opinie umieszczane pod postami na Facebooku raczej nie zachęcają do zatrudnienia się przy pracy na magazynie. Pierwszym minusem pracy w Amazon jest jej monotonność. Osoby pracujące skarżą się, że ta praca strasznie odmóżdża. Pod opiniami Amazona możemy również zobaczyć, że dużym minusem dla większości pracowników jest dziesięciogodzinna zmiana. Praca ta wymaga dużego zaangażowania i po 10 godzinach człowiek jest bardzo zmęczony. W licznych opiniach pracy w Amazonie ludzie skarżą się na bóle pleców, kolan czy łokci. Wysoki target ustawiony przez przełożonych może być dla nas stresujący, więc jest to kolejny minus. Ostatnim minusem, który zapisuje się na koncie Amazon jest krótka przerwa. Nie bez powodu podaje się tam letnią kawę w automacie, a nie gorącą.

AMAZON PRACA ZAROBKI

Żeby nasza opinia na temat pracy w Amazon była jak najbardziej obiektywna przedstawimy również plusy i zalety pracy w Amazon. Darmowy transport, z całą pewnością jest to bardzo duży plus dla osób, które mieszkają 30-50 km od magazynu. W ten sposób można zaoszczędzić na paliwie nawet kilkaset złotych miesięcznie. W przypadku darmowego transportu minusem może być bardzo wczesny wyjazd spowodowany, że autobus porusza się przez wcześniej ustalone miejscowości, a nie jedzie bezpośrednio do magazynu. Plusem są też bardzo tanie obiady, które serwują w stołówce Amazona. Pełnowartościowy posiłek można zjeść już za symboliczną złotówkę. Nie można zapomnieć o tym, że Amazon przyjmuje praktycznie każdego. Jeśli posiadasz wykształcenie podstawowe to nie będzie to problem, aby Amazon zwerbował Cię do swoich szeregów. Nie boją się także zatrudniać osób z przeszłością kryminalną, ponieważ każdy magazyn jest wyposażony w liczne czujniki, bramki i kamery, a kradzież z tego miejsca jest praktycznie niemożliwa. Duże braki w obsadzie rzutują na to, że po złożeniu CV do biura karier możemy otrzymać zaproszenie na rozmowę jeszcze tego samego dnia. Były przypadki, że zatrudnienie uzyskiwało się po 24 godzinach od złożenia podania, dlatego Amazon jest dla wszystkich osób, którym podwinęła się noga i potrzebują pilnie znaleźć pracę.  

Program rozwojowy Amazon

Amazon posiada wiele negatywnych opinii, ale nie można mu zarzucić, że oszczędza na rozwoju swoich pracowników. Jeśli chcesz się rozwijać to bardzo szybko możesz stać się Team Leaderem i zwiększyć swoją stawkę godzinową prawie o 5 złotych. Z czasem możesz ubiegać się o jeszcze wyższe stanowisko, gdzie stawki godzinowe zaczynają wyglądać naprawdę dobrze. Po dołączeniu do programu „Postaw na swój rozwój” możemy ubiegać się o dofinansowanie do pokrycia kosztów nauki. Dofinansowanie dotyczy oczywiście kursów i szkoleń, które pokrywają się z Twoją ścieżką kariery.  Praca w Amazon to nie tylko praca na magazynie, oferują rozwój również w takich branżach jak zdrowie, transport, informatyka czy mechanika i elektryka. Dodatkowo większość szkoleń i kursów odbywa się na miejscu, przez co jeszcze bardziej ułatwia nam to rozwój.

Praca Amazon zarobki

Jak wiemy zarobki to główny motor napędowy jeśli chodzi o pracę. Jakich zarobków możemy się spodziewać? Kwoty zaczynają się od 17,5 złotych brutto. Co ciekawe za taką samą pracę w Sosnowcu możemy otrzymać nawet złotówkę mniej. Uśredniając osoby pracujące na najniższym szczeblu, czyli przy pracy na magazynie otrzymują 18,5 złotych brutto na godzinę. Team lider może otrzymać nawet 5 złotych więcej, bo stawki zaczynają się od 23,5 złotych brutto. Dużym plusem jest to, że Amazon stawia na umowę o pracę i nie mamy tutaj miejsca na januszowanie. Na wyższych stanowiskach dodatkową premią za naszą pracę będą akcje firmy, które możemy sprzedać po dwóch latach. Na najwyższych szczeblach nie zdziwi nikogo, że zarobki zaczynają się od 5 cyfrowych sum.

Podsumowując, pracę w Amazonie znajdzie zarówno osoba, która posiada wykształcenie podstawowe i wyższe. Niezależnie od klasy społecznej, płci czy wieku Amazon stoi otworem przed nami. Zarobki nie są najwyższe, ale jak na pracę w magazynie są dobre. Praca to nie sielanka i trzeba liczyć się z tym, że będzie to solidne przepracowane 10 godzin.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne