Strona głównaDomSklum - opinie, sklep stacjonarny, co to za sklep, kod rabatowy

Sklum – opinie, sklep stacjonarny, co to za sklep, kod rabatowy

Sklum to sklep internetowy, który oferuje meble oraz akcesoria do wyposażenia wnętrz. Zakupy można zrobić w nim jedynie online – sklep stacjonarny nie jest dostępny. Poniżej sprawdzamy, co to za sklep i czy warto zdecydować się produkty, które oferuje. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie opinie o Sklum mają ci, którzy zrobili tam zakupy, czytaj dalej. Sprawdzamy, czy pojawiają się opinie na forum, na podstawie których mógłbyś zdecydować, czy to sklep dla Ciebie. Jeśli kupowałeś już meble Sklum, podziel się swoim zdaniem w komentarzu. Nasi czytelnicy czekają na opinie klientów tego sklepu. 

Sklum – co to za sklep?

Sklum to internetowy sklep, którego właścicielem jest firma INDECEMI S.L. z siedzibą w Hiszpanii. Na stronie internetowej nie znaleźliśmy polskiego adresu sklepu. Dostępny jest adres e-mail do kontaktu oraz telefon z warszawskim numerem kierunkowym. 

Co to za sklep? Na www czytamy, że założyła go grupa przyjaciół, która ceni unikalny design. Założyli sklep – jak sami mówią markę premium – by promować szerzej ekskluzywną twórczość i najlepsze wzornictwo. 

Można w nim znaleźć między innymi:

 • meble do domowego biura,
 • meble oraz zabawki dla dzieci,
 • sprzęt AGD,
 • lampy i wentylatory sufitowe. 

Rzeczywiście, nie można zaprzeczyć, że sprzedawane przedmioty są niezwykle oryginalne. Za tym idzie też dość wysoka cena, choć czasem klienci otrzymują kod rabatowy – np. za zapisanie się do newslettera. 

Sklep ma mieszane opinie, natomiast przeważają pozytywne.

Sklum – sklep stacjonarny

Sklum prowadzi sprzedaż internetową. Nie istnieje sklep stacjonarny marki. Wszystkie produkty wysyłane są firmą kurierską i docierają do klientów w ciągu 10-15 dni roboczych. Właściciele zastrzegają sobie prawo do wydłużenia czasu wysyłki – obecnie (okres przedświąteczny) wynosi ona do 30 dni roboczych. 

W regulaminie sklepu czytamy, by dokładnie obejrzeć przesyłkę przy kurierze. Gdy kupujący przyjmie paczkę, a meble i inny sprzęt okażą się być uszkodzone, zwrot nie będzie realizowany. Przedmioty, które mają wady powstałe w wyniku użytkowania, nie podlegają zwrotowi.

Co ważne, aby odesłać produkt, trzeba mieć jego oryginalne opakowanie. To dla sporej części klientów może być zaskoczeniem, ponieważ w Polsce już od dawna można odsyłać towar w dowolnym opakowaniu, nie musi to być oryginalne pudło. Meble, które podlegają zwrotowi, muszą być rozłożone i bez śladów użytkowania. Można zatem przypuszczać, że złożenie i rozłożenie komody, stołu – jeśli nawierci się w nich otwory albo przyklei nogi – już dyskwalifikuje je jako możliwe do zwrócenia. Warto o to zapytać przed dokonaniem zakupu, bo w przypadku każdego towaru może być to kwestia indywidualna. 

Każdemu konsumentowi, w myśl polskiego prawa, przysługuje 14-dniowy termin zwrotu bez podania przyczyny. Nie znaleźliśmy jednak na stronie sklepu adresu magazynu, do którego trzeba odesłać towar. W niektórych wypadkach (inne sklepy) świadczyło to o tym, że klient musi odesłać towar za granicę, co wiąże się ze sporym wydatkiem. 

Według tej opinii – sklep ma słaby support.

Sklum – opinie

Zobacz: Tanie.to – opinie o meblach, narożnikach. Co piszą na forum?

Towar oferowany w Sklum rzeczywiście wygląda na niebanalny. Opinie o tym, że sklep stara się odzwierciedlić najnowsze trendy, ale jednocześnie dać klientom meble, które zwykle nie są powszechnie (masowo) dostępne, nie są przesadzone. 

Jeśli chodzi o opinie klientów, którzy zrobili zakupy w Sklum, trzeba przyznać wprost, że są skrajne. Niektórzy klienci piszą, że meble są piękne a ich cena bardzo atrakcyjna. Możemy zatem przeczytać, opinie w rodzaju:

 • szybka wysyłka,
 • super jakość,
 • dobra jakość do ceny,
 • możliwość płatności ratalnej. 

Jednak pojawiają się też opinie negatywne. Poniżej podajemy przykładowe:

 • słaba jakość (szuflady się nie domykają),
 • duże opóźnienie w dostawie (o tym, że proces wysyłki jest niejasny, mówi więcej niż jedna opinia),
 • skomplikowana instrukcja składania. 

Sklum – opinie na forum

Przejrzeliśmy także fora internetowe, by sprawdzić, czy temat sklepu Sklum w ogóle się na nich pojawia. Opinie na forum internetowym dotyczące sklepu praktycznie się nie występują. Nie ma żadnych dłuższych dyskusji, które mogłyby w wiarygodny sposób oddać to, co klienci myślą na temat produktów Sklum.

Wątek zasad wysyłki pojawił się w serwisie Wykop.pl – o opinie na forum poprosił jeden z użytkowników, ale temat nie był szeroko dyskutowany. 

Zobacz: Farba Dulux czy Dekoral – porównanie jakości, ceny, opinii

Sklum – kod rabatowy

Ci, którzy pytają, co to za sklep, chcieliby również znać kod rabatowy, jeśli dzięki temu ich zakupy będą tańsze. Każdy, kto robi zakupy po raz pierwszy, otrzymuje kod rabatowy w wysokości 5%. Przy niektórych meblach, wartych ponad 1000 zł, taka zniżka może być atrakcyjna.

Ponadto warto szukać informacji o zniżce wtedy, gdy inne sklepy internetowe także ją oferują:

 • black week,
 • wyprzedaż posezonowa,
 • promocje świąteczne. 

Dobrze jest również śledzić strony oferujące kupony zniżkowe, tam można trafić na kod rabatowy do sklepu Sklum. Od 13 do 16 października klienci mogli skorzystać ze zniżki w wysokości 15% na wszystkie towary poza sprzętem AGD.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne