Strona głównaPoradyPociągiem do Chorwacji – czy warto?

Pociągiem do Chorwacji – czy warto?

Osoby lubiące podróżować czasami wybierają opcję pociągiem do Chorwacji – czy warto na nią postawić? Z pewnością jest to opcja odpowiednia dla tych, którzy nie są ograniczeni konkretnym czasem, nie chcą mieć problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego, czy noclegu w trakcie jazdy samochodem. Tak naprawdę już w ciągu 12 godzin można dojechać pociągiem do Chorwacji. Czy warto? Jak najbardziej, do celu można dojechać z zaledwie jedną przesiadką w Czechach. W sezonach letnich najwięcej połączeń oferuje podróż do Splitu oraz Rijeki, a są również składy, które oferują przewóz do kraju docelowego własne środki transportu. Chodzi między innymi o rowery, czy motocykle. Również chcąc po drodze zwiedzić Czechy lub Słowację, można wybrać podróż pociągiem do Chorwacji. Czy warto? To pytanie ma jednoznaczną odpowiedź – tak.

Warszawa – Split – pociąg

Połączenie Warszawa – Split pociągiem ma dwie możliwe opcje podróży – dzienna i nocna. Trasa składa się z kilku odcinków, na które składają się Warszawa, Budapeszt, Zagreb i miejsce docelowe – Split. Pozostałe połączenia kolejowe zakładają już konieczność przesiadki, czas bezpośredniej podróży wynosi około 11 godzin, a ceny biletów rozpoczynają się już od 19 EURO. Warszawa – Split pociąg startuje o godzinie 8:50, dlatego około 19:20 można być już na miejscu. Natomiast nocny kurs rozpoczyna się o 19:45, aby na około 8:30 zawitać już na miejscu. Pasażerowie mają możliwość wyboru na przykład miejsc standardowych, przedziałów dzielonych z 4 lub 6 łóżkami. Ponadto można zdecydować się na przedziały prywatne. Wszystkie udogodnienia są oczywiście dodatkowo płatne, ale na w podróży z dziećmi mile widziane. Bilet na podróż Warszawa – Split pociągiem można kupić poprzez stronę internetową.

Pociąg do Splitu

Pociąg do Splitu odjeżdża rano oraz w godzinach wieczornych, pozostałe możliwości wyłącznie z przesiadkami. Co ciekawe, ogromnym ułatwieniem dla podróżujących jest na przykład strona internetowa ułatwiająca zaplanowanie całej podróży. Zakłada ona możliwość wyboru bezpośrednich połączeń lub z przesiadkami w innych krajach, na przykład w Czechach. Pociąg do Splitu jest dość często wybieraną formą komunikacji, koszt biletu niewysoki, nie ma potrzeby odbywania tak długiej podróży autem. Wybierając pociąg do Splitu oszczędza się przede wszystkim czas, ponieważ odlicza się ten poświęcany na sen, gdy przemieszcza się we własnym zakresie.

Pociąg do Chorwacji z Polski

Wiele osób wybiera pociąg do Chorwacji z Polski, aby oszczędzić własne auto, paliwo, czas spędzony w korkach i przede wszystkim odpocząć w podróży. Udając się do celu samochodem, na miejscu podróżnik pojawia się zmęczony całą drogą, a zachowanie pełnej koncentracji jest najważniejsze w kierowaniu pojazdem mechanicznym. Pociąg do Chorwacji z Polski nie musi być bezpośredni, z tego samego założenia wychodzą ci, którzy w drodze do tego kraju chcą zwiedzić inne. Oczywiście nie ma na to zbyt wiele czasu, ale wystarczająco, aby zobaczyć najciekawsze miejsca i troszkę się poruszać. Dlatego klienci kolei wybierają często pociąg do Chorwacji z Polski z przesiadką w Czechach. Wówczas pojawia się możliwość zjedzenia posiłku, przysłowiowego wyprostowania kości.

Pociągiem do Chorwacji – koszt

Wybierając podróż pociągiem do Chorwacji koszt nie jest bardzo wysoki, ponieważ zaczyna się już od 19 EURO, i to w przypadku bezpośredniej podróży. Oczywiście mowa o zwykłym standardzie, ewentualne dodatkowe wymagania są dodatkowo płatne. Najczęściej mają je rodziny z dziećmi, którym jednak trzeba zapewnić lepszy komfort. Dzięki opcji pociągiem do Chorwacji koszty są maksymalnie zmniejszone, zwłaszcza biorąc pod uwagę konieczność opłat na autostradach, zmęczenia podczas kierowania samochodem. Oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas. To jedynie kilka z najważniejszych zalet podróży pociągiem do Chorwacji – koszt jest jedną z największych.

Ile kosztuje bilet do Chorwacji?

Odpowiedzi na pytanie ile kosztuje bilet do Chorwacji jest co najmniej kilka. Zależy to od przewoźnika, oferowanych możliwości, ilości przesiadek i wielu innych czynników. Znaczenie ma również miasto w Chorwacji, do którego się dojeżdża i czas przejazdu. Ile kosztuje bilet do Chorwacji, do miasta Split? Zakładając konieczność jednej przesiadki, jest to kwota około 1.145 złotych. Nieco taniej, bo koszt 1.265 złotych ponosi się w przypadku dojazdu do Dubrownika. Najmniej kosztuje bilet do Chorwacji, z lądowaniem w Zagrzebiu, koszt nie przekracza 700 złotych.

Jeśli wybierzesz jednak samochód to koniecznie sprawdź najpopularniejsze trasy do Chorwacji.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne