Strona głównaPoradyDomowe sposoby na nornice

Domowe sposoby na nornice

Wśród najbardziej skutecznych sposobów na nornice znajdują się między innymi rośliny o intensywnych zapachach. Działa ponadto czosnek, wilczomlecz, nostrzyk oraz korona cesarska. W niektórych przypadkach wystarczy jedna część danej rośliny, na przykład liść orzecha włoskiego. Niezależnie od sposobu trzeba umieścić powyższe elementy w norach. Niektóre źródła podają, że działają również domowe sposoby na nornice w postaci posypania cynamonem zniszczonych tuneli. Ważne jest także unikanie nawożenia grubych warstw ściółki.

Jakie są najlepsze domowe sposoby na nornice?

Nornic trzeba się jak najszybciej pozbywać, ponieważ przyczyniają się do powstawania szkód w ogrodach. Są to między innymi żerowanie na korzeniach i młodych pędach, czy korach. Dlatego warto znać najlepsze domowe sposoby na nornice, ale ważne jest również zabezpieczanie przed ich pojawianiem się w przydomowych ogródkach. Chodzi między innymi o regularne usuwanie chwastów, rozsypywanie kompostownika i ogólne utrzymywanie porządku.

Cynamon na nornice

Jednym ze sposobów opisywanych w Internecie jest cynamon na nornice. Czy ta przyprawa naprawdę może pomóc? Okazuje się, że jest w tym dużo prawdy, mimo że nie potwierdzają tego żadne badania naukowe. Może to wynikać z faktu bardzo intensywnego zapachu, jaki ma cynamon, na nornice może zatem działać bardzo drażniąco. Cynamon na nornice z całą pewnością warto wypróbować, efekty mogą naprawdę zaskoczyć.

Jak stosować cynamon na nornice?

Pozostaje więc pytanie, jak stosować cynamon na nornice? Wystarczy rozsypać zmieloną przyprawę na ręczniku papierowym. Następnie obtoczyć w tym końcówkę korzenia danej sadzonki i wsadzić do uprzednio wykopanej ziemi. Okazuje się, że odpowiedź na pytanie jak stosować cynamon na nornice jest banalnie prosta, ponieważ wymaga jedynie kilku łatwych i szybkich czynności. Zadanie w postaci wystraszenia nornic może zostać wykonane dość szybko tym sposobem.

Sposób na nornice

Każdy, kto chce utrzymać swój ogród w nienagannym stanie, chce wykorzystać najlepszy sposób na nornice. Są to szkodniki, przez których działanie ogród dużo traci na atrakcyjności i wymaga od właściciela ogromnych nakładów pracy. Sposób na nornice musi być skuteczny, dlatego warto zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych z nich. Szkodniki poza intensywnymi zapachami nie lubią również hałasu. Jak widać nie trzeba szukać zaawansowanych sposobów na nornice, najlepsze są proste metody.

Nornice w ogrodzie – jak się pozbyć?

Negatywne emocje u osób pielęgnujących tereny zielone wokół domu wywołują nornice w ogrodzie. Jak się pozbyć tych szkodników? Wcale nie trzeba do tego celu wykorzystywać zaawansowanych technik, wystarczą proste, domowe sposoby. Trudno dziwić się irytacji osób, które zauważają nornice w ogrodzie. Jak się pozbyć tego problemu? To pytanie krąży po niejednej głowie, na szczęście wystarczy zastosowanie przypraw, produktów o intensywnych zapachach.

Jak pozbyć się nornicy?

Poza domowymi sposobami, które są odpowiedzią na to, jak pozbyć się nornicy, warto zainwestować w świece dymne. To specjalne pułapki o wysokiej skuteczności. Efekty może przynieść również włożenie do szklanej butelki ząbków czosnku lub drobne kamyczki. Pod wpływem wiatru wytworzy się w środku hałas. Szukając sposobu na to, jak pozbyć się nornicy niezbędna jest wiedza, co ją odstrasza. To już jest co najmniej połowa sukcesu.

Co odstrasza nornice?

Istnieje kilka metod, jak pozbyć się nornic z ogrodu. Trzeba to robić, ponieważ są zagrożeniem dla zasadzonych roślin. Zatem co odstrasza nornice? Warto postawić na produkty o intensywnych zapachach, na przykład cynamon. W sklepach z artykułami ogrodniczymi można również kupić odpowiednie preparaty. Wystarczy zapytać sprzedawcę co odstrasza nornice i zaopatrzyć się ten środek.

Jak pozbyć się nornic z ogrodu?

Nornice są drobnymi gryzoniami, ale robiącymi ogromne ilości szkód na przydomowych terenach zielonych. Dlatego w sieci można znaleźć dużo odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się nornic z ogrodu? Najlepiej oczywiście bezpowrotnie. Czasami, na widok uczynionych szkód można pomylić działania nornicy i kreta, jednak ta pierwsza nie robi kopców. Myśląc jak pozbyć się nornic z ogrodu przydatne jest zastosowanie kilku sposobów jednocześnie. Pojedyncze nie zawsze się sprawdzają.

Czego nie lubią nornice?

Dość łatwo wymienić czego nie lubią nornice, ponieważ delikatnie mówiąc nie przepadają za intensywnymi zapachami i hałasem. Dlatego całkowicie uzasadnione jest wykorzystywanie przypraw lub substancji o mocnym, niekiedy drażniącym aromacie. W sieci można znaleźć przykłady, czego nie lubią nornice, są to między innymi czosnek, czarna porzeczka, mlecz, gorczyca. Sprawdź też: jak sprawdzić czy pchły są w domu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne