Klucz udarowy elektryczny – czy się sprawdza oraz jaki wybrać? Wiele osób zastanawia się jaki klucz udarowy elektryczny wybrać. Taki klucz udarowy będzie odpowiedni zarówno w warsztatach samochodowych, ale także może być świetny do pracy w naszym prywatnym warsztacie samochodowym. Można wybrać zarówno pneumatyczne, jak również elektryczne klucze udarowe. Przy pracy nieprofesjonalnej bardziej będzie nas interesowało jaki klucz udarowy elektryczny wybrać. Klucze pneumatyczne do działania potrzebują sprężonego powietrza, dlatego przy wyborze klucza udarowego musimy kierować się również sposobem, w jaki będzie on używany, ale również dostępnym miejscem w naszym warsztacie, czy garażu. Częściej jednak wybierany jest klucz udarowy elektryczny – czy się sprawdza takie rozwiązanie, w głównej mierze zależy od tego, jaki klucz udarowy elektryczny wybierzemy.
Jaki klucz udarowy elektryczny – klucz udarowy elektryczny, czy się sprawdza?
Warto przed zakupem zastanowić się, jaki klucz udarowy wybrać, by był dla nas wszechstronny i działał przez długi czas. Bardzo uniwersalne są klucze udarowe kątowe. Pozwalają na działanie w miejscach, w których jest utrudniony dostęp. Bardzo przydatny do profesjonalnego warsztatu. Warto do mniej profesjonalnej pracy wybrać z kolei klucz udarowy elektryczny z regulacją. Jest konieczna przy kluczach udarowych o wyższym momencie obrotowym. Są wtedy bardzo uniwersalna, ponieważ można dzięki regulacji ograniczać moment obrotowy. Warto także pomyśleć o kluczu udarowym elektrycznym, który będzie posiadał dynamometr. Połączenia śrub wykonywane są na konkretnym momencie obrotowym, co zapewnia nam również funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Nie tylko konieczna jest regulacja momentu obrotowego, ale również dokładne określenie siły, dlatego dynamometr jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Co ważne klucz udarowy elektryczny będzie bardzo przydatny z nasadkami w zestawie. Jeśli ich nie ma, można je dokupić osobno. Różne śruby potrzebują innych nasadek, dlatego warto je mieć podczas pracy zarówno profesjonalnej, jak również mniej profesjonalnej w naszym warsztacie.
Oprócz tego jaki klucz udarowy elektryczny będzie nam potrzebny, konieczne są również odpowiednie akcesoria. Do nich należy również walizka, która pozwala na przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce. Walizka również zapobiega uszkodzeniu klucza udarowego.
Klucz udarowy elektryczny – ranking
POWERMAT & DeWALT 800 Nm
Profesjonalny klucz udarowy w przełącznikiem biegu w prawo oraz w lewo. Posiada również hartowany oraz nawęglany trzpień ½ cala, który nie odkształci się, nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania. Klucz posiada bardzo dobre wyważenie ciężkości, co jest pomocne przy długotrwałej pracy. Jest przeznaczony do profesjonalnego użytkowania w warsztacie samochodowym, ale również do prac domowych. Ma możliwość zmiany nasadki na 1/2”, 3/8” oraz 1/4”.
BASS POLSKA ELEKTRYCZNY KLUCZ UDAROWY DO KÓŁ 450NM
Wytrzymały klucz elektryczny o mocy 450/550W. Odpowiedni do napięcia 230V. Prędkość obrotowa klucza 3600rpm. Maksymalny moment obrotowy 450Nm pozwala na szybkie dokręcanie i odkręcanie śrub i nakładek. Rozmiar trzpienia 1/2″.
YATO UDAROWY KLUCZ ELEKTRYCZNY
Elektryczny klucz udarowy odpowiedni do profesjonalnego oraz domowego dokręcania i odkręcania śrub i nakrętek. W zestawie dołączona jest wygodna walizka, ale również nasadki udarowe: 17, 19, 21 i 22 mm. Zasilanie elektryczne pozwala na pracę w praktycznie dowolnym miejscu z dojściem do gniazdka elektrycznego, bez potrzeby posiadania instalacji pneumatycznej. Ma bardzo wytrzymały system udarowy oraz maksymalny moment obrotowy 600Nm. Prędkość obrotowa – 2600 obr./min.
Klucz udarowy elektryczny TW1000 Makita
Klucz udarowy marki Makita o mocy 1200W, a także prędkość obrotową na biegu jałowym 1400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy 1000Nm. Działa na śrubach standardowych M22 – M30.
Wybierając klucz udarowy elektryczny – ranking na pewno będzie dla nas przydatny.