Strona głównaMotoryzacjaPeugeot 2008 - sprawdzamy opinie

Peugeot 2008 – sprawdzamy opinie

W życiu większości z nas, w końcu nadchodzi moment, w którym zmieniamy samochód. Nieważne, czy mówimy o samochodach pochodzące prosto z salonu, których będziemy pierwszym właścicielem, czy o samochodach używanych, który mają za sobą przejechanych setki tysięcy kilometrów. Zakup samochodu jest zawsze tak samo stresujący, oraz zawsze wymaga od nas dokładnego zastanowienia się oraz analizy. Wiele elementów decyduje o tym, czy dany samochód jest nie tylko odpowiedni dla nas, ale czy w ogóle jest samochodem wartym nabycia, a także wydania na niego określonej sumy pieniędzy. Kupując nowy samochód z salonu, zastanawiamy się konkretnie nad początkowymi danymi technicznymi tego modelu, a także nad jego zużyciem paliwa, wymiarami, czy silnikiem. Kiedy natomiast kupujemy używany samochód, do tych elementów dochodzą nam również czynniki takie, jak przejechane kilometry, oraz to, czy pojazd uczestniczył kiedykolwiek w wypadku, czy doznawał wcześniej jakichś usterek, czy jego części były wymieniane etc. Ważne jest, aby przeanalizować każdy z tych czynników, w ten sposób będziemy bliżej decyzji i dzięki temu, będziemy mogli ostatecznie zdecydować się, czy chcemy kupić dany pojazd, czy też nie. Warto jest też zapoznać się z opiniami osób, które miały okazję posiadać, czy też jeździć samochodem, który planujemy nabyć, dzięki czemu poszerzymy naszą perspektywę, a także przygotujemy się na różne ewentualności. Jednym z samochodów, które w ostatnich latach często bierze się pod lupę, jest Kia Ceed i Peugeot 2008, cieszący się dużą popularnością. Model Peugeot 2008 produkowany jest od 2013 roku, a w 2019 roku rozpoczęto produkcję drugiej generacji. Jest to samochód osobowy, który pochwalić się może dość pokaźnymi rozmiarami, także rozpoznawalnością w wielu krajach.

Opinie o Peugeot 2008

 Fani motoryzacji lubią wyrażać swoje zdanie na temat wielu modeli samochodów, nie ma więc problemu ze znalezieniem w internecie opinii o samochodzie Peugeot 2008. To, jakie pojawiają się opinie, często zależy od tego, czy samochód, o którym mowa jest samochodem nowym, czy też takim, który już swoje przeszedł. Peugeot 2008 może się poszczycić w większości dobrymi opiniami, które często chwalą to, że silniki nie spalają dużo paliwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że mowa jest o samochodzie o dużych rozmiarach. Przestronność wnętrza samochodu zapewnia dużo komfortu, zarówno dla kierowcy jak i pasażerom, a fakt, że jest to samochód, który nieczęsto doznaje usterek, sprawia, że jest to świetny samochód dla rodzin z dziećmi.

Peugeot 2008 – dane techniczne

 Dane techniczne samochodu Peugeot 2008 będą różniły się w zależności od generacji, o której jest mowa. W pierwszej generacji samochodu jedyny typ nadwozia, jaki możemy spotkać to 5–drzwiowy crossover, z trzema rodzajami skrzyni biegów – 5 i 6 biegową skrzynią manualną, a także 4 – biegową skrzynią automatyczną. Długość samochodu wynosi 4158 mm, szerokość 1740 mm, wysokość 1557 mm, podczas, gdy masa całkowita pojazdu wynosi 1045 kg. W samochodzie znajdziemy 5 miejsc, przy bagażniku od pojemności od 410 do 1400 l, oraz o 50 litrowym zbiorniku paliwa. Dane techniczne pojazdu Peugeot 2008 w drugiej generacji, to podobnie jak w poprzednim rodzaju pięciodrzwiowy crossover, podczas, gdy skrzynie biegów to albo 6 – biegowa skrzynia manualna, albo 8 – biegowa skrzynia automatyczna. Długość samochodu wynosi 4300 mm, szerokość 1770 mm, wysokość 1540 mm, a rozstaw osi ma 2650 mm. W samochodzie znajdziemy 5 miejsc siedzących.

Jaki silnik w Peugeot 2008 wybrać?

Osoby, które decydują się na kupno tego samochodu, zastanawiają się jaki silnik w Peugeot 2008 wybrać. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od samochodu, oraz jakie są nasze osobiste preferencje. Bardzo ważne w wyborze silnika jest to, na jakie paliwo on jeździ, zwłaszcza dla osób, które nie chcą wydawać na to ogromnych pieniędzy. Zazwyczaj, kiedy ktoś pyta, jaki silnik w Peugeot 2008 wybrać, mówi się, że najlepsze są silniki jeżdżące na dieslu, zwłaszcza jeśli są to silniki o dużej mocy.

Wady Peugeot 2008

Peugeot 2008, jak każdy samochód, ma też swoje wady. Niektórzy kierowcy narzekają na skrzynie biegów tego samochodu, a także na nie najlepsze wyciszenie, jednak nie są to wady, które przeszkadzają zbyt dużej ilości osób. Wad samochodu Peugeot 2008 jest zdecydowanie mniej niż jego zalet, przez co jest to samochód lubiany i polecany.

Peugeot 2008 – cena

Cena samochodu Peugeot 2008 będzie się różnić w zależności od czynników takich jak generacja modelu, czy też jego stan, oraz Rok produkcji. Cena używanych modeli Peugeot 2008 waha się zazwyczaj w granicach od 30 000 do 50 000 zł, podczas, gdy cena nowych modeli sięga bliżej 100 000 zł.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne