Rower towarzyszy naszej cywilizacji już od początku XIX wieku. Dla wielu z nas może być to archaiczny środek lokomocji. Nie będziemy tutaj kłamać, rower nigdy pod wieloma względami nie zastąpi nam samochodu. To oczywiste, że przy pomocy auta jesteśmy w stanie przewieźć większy ładunek, przejechać dłuższy dystans w krótszym czasie, o ile nie stoimy w korku rzecz jasna. Jednakże korzystanie z roweru, jak i z auta podczas przemieszczania się ma swoje plusy i minusy dla obydwóch środków transportu. Jako że zaczęliśmy od negatywów to teraz przedstawimy parę pozytywów zamiany samochodu na rower.
Zadbaj o formę wybierz rower
Jazda na rowerze jest świetnym treningiem cardio! W zależności od tempa i intensywności jazdy możesz spalić do 500 kcal na godzinę. Jeśli chodzisz na siłownie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dojeżdżał na nią rowerem. Chcesz zredukować ilość swojej tkanki tłuszczowej? Pamiętaj, że nie ma nic ważniejszego niż systematyczność. Wybierając jazdę rowerem jako formę dojazdu do pracy, zapewnisz sobie obowiązkowy trening 5 razy w tygodniu!
Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie…
Problemy z kondycją? Zadyszka? Ciężko wejść po schodach? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiadasz twierdząco to najwyższy czas na rower w Twoim jak dotąd smutnym życiu. Jazda na rowerze nie tylko poprawi Twoją kondycję i wytrzymałość wysiłkową, ale także okaże się zbawienna dla wielu grup mięśni w twoim organizmie. Poruszanie się rowerem wymusza na twoim ciele koordynację ruchową na poziomie wszystkich układów mięśniowych.
Tankujesz benzynę za 200 zł, zatankuj bidon litrem wody i wskakuj na siodełko
Ceny benzyny wciąż idą w górę, co więcej prognozy ekspertów pokazują, że lepiej to już było. Chcesz czekać na moment, w którym połowa twojej wypłaty pójdzie na benzynę. Nie możesz na to pozwolić. Jeśli nie chcesz tego robić dla siebie, zrób to dla wychudzonego portfela!
Myjesz okna dwa razy w tygodniu, a mimo tego wciąż są czarne?
Bądźmy szczerzy to nie wina tego nowego płynu do okien, tylko sadzy i spalin wydobywających się z rur wydechowych pojazdów napędzanych ropą i benzyną. To właściwy moment, by zadbać o swoje środowisko, drugiej szansy może nie być.
Rowery Indiana – opinie
Jeśli powyższe powody zachęciły Cię do przerzucenia się na rower, to pewnie zachodzisz w głowę i zadajesz sobie pytanie: “Skąd ja mam do licha wziąć rower?”. Możesz spróbować kupić jakiś używany sprzęt od handlarza z OLX czy Facebook Trading, ale jeśli myślisz, że rower pamiętający pomarańcze w wigilie i mięso na kartki dowiezie Cię w komfortowy i bezpieczny sposób do pracy to możesz się nieźle przejechać. Nie chcemy Cię też w żaden sposób zniechęcić, ale jadąc na rowerze, stajesz się członkiem ruchu drogowego, a wtedy Twoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych osób będzie zależało od stanu technicznego twojego sprzętu. Nie możesz pozwolić na to, żeby twój rower rozleciał się na kawałki w trakcie jazdy. Poniżej zapoznamy Cię z różnymi sprawdzonymi typami rowerów, które nie zawiodą oraz wymienimy przykładowe Rowery Indiana. Opinie na ich temat pomogą Ci wybrać coś dla siebie.
Rowery indiana opinie o konkretnych rowerach
Rowery Indiana miejskie – Są to klasyczne rowery służące do poruszania się po obszarach gęsto zabudowanych. Idealnie sprawdzą się jako środek transportu w drodze do pracy. Możesz kojarzyć tego typu rowery ze stacji rowerowych rozsianych po większych aglomeracjach miejskich. Takie rowery możesz wypożyczyć na wyżej wymienionych stacjach, jednak nie przemieścisz się nimi do miejsca docelowego, a jedynie pokonasz dystans między poszczególnymi stacjami, dlatego też dla własnego komfortu lepiej taki rower zakupić.
Rowery MTB Indiana – Tego typu rowery nadają się zarówno do poruszania się w miejskiej dżungli, jak i pokonywania bardziej wymagających środowisk, jak tereny górzyste czy leśne. Jeśli kiedyś spotkałeś się z określeniem “Rower górski” lub “Góral”, to właśnie tak potocznie nazywa się Rower MTB.
Rowery Fat Bike Indiana – To specyficzny rodzaj roweru, który charakteryzuje się lekką ramą i szeroką oponą. Konstrukcja tego typu roweru umożliwia poruszanie się po piasku, grząskim gruncie, a nawet śniegu.