Strona głównaSportWyspy Owcze i Mołdawia rywalami Polski na październikowym zgrupowaniu!

Wyspy Owcze i Mołdawia rywalami Polski na październikowym zgrupowaniu!

Wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski było jednym z najgorszych w ostatnich latach. Biało-czerwoni fatalnie zaprezentowali się domowej rywalizacji z Wyspami Owczymi, a następnie przegrali na wyjeździe z Albanią. Sytuacja naszego zespołu stała się mocno skomplikowana, dlatego też Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się na zmianę trenera. Nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski został Michał Probierz, który rozpocznie pracę już podczas rywalizacji z Wyspami Owczymi.

Wyspy Owcze na początek

W teorii tuż po nominacji Michała Probierza większość kibiców wskazywała na to, że tak naprawdę październikowe zgrupowanie, to dla niego szansa na zdobycie sympatii fanów. Nie ma wątpliwości, że nie był to najbardziej wyczekiwany wybór przez kibiców, a także dziennikarzy. Probierz zaczyna pracę od starcia z dwoma niżej notowanymi przeciwnikami i jeśli uda mu się zanotować 2 przekonujące zwycięstwa, to jego początek pracy może być naprawdę udany.

Wystarczy przypomnieć, że kibice mają w pamięci bardzo słaby występ w rywalizacji z Wyspami Owczymi na Stadionie Narodowym. Jeśli Polacy będą w stanie lepiej zaprezentować się w najbliższym spotkaniu, w którym dodatkowo zabraknie Roberta Lewandowskiego, to zaufanie fanów może powrócić. Zacznijmy jednak od tego, że sytuacja naszego zespołu w fazie grupowej jest bardzo wymagająca. Tuż po losowaniu zakłady bukmacherskie, a także analitycy nie mieli wątpliwości, że Polska powinna wywalczyć awans z tej grupy i to z pierwszej pozycji. Obecnie biało-czerwoni nie są już zależni tylko od siebie, ponieważ muszą liczyć na zwycięstwo Albanii w starciu z Czechami lub przynajmniej remis. W pierwszym przypadku wystarczy, że reprezentacja Polski wygra wtedy wszystkie pozostałe mecze i zapewni sobie awans na mistrzostwa Europy, ale gdyby reprezentacja Czech zremisowała Albanią, to będziemy potrzebowali 3 bramkowego zwycięstwa z Czechami w listopadzie i wygranej z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią.

Wracając do samego meczu z Wyspami Owczymi to Polacy w ostatnich latach nie mieli okazji spotkać się z tym rywalem, oprócz wrześniowej rywalizacji. Wcześniejsze starcia odbywały się kilkanaście lat temu. Podsumowując więc w 3 ostatnich meczach pomiędzy tymi drużynami Wyspy Owcze nie zdobyły żadnego gola, jednak z drugiej strony na Stadionie Narodowym naprawdę niewiele brakowało, aby Polacy stracili punkty.

Michał Probierz jest trenerem, który ma za sobą doświadczenie związane z pracą w polskich klubach, które rywalizowały w europejskich pucharach. W związku z tym poznał się z wieloma sytuacjami, w których niżej notowane drużyny potrafiły postawić wymagające warunki na swoim boisku. Podobnie może być z Wyspami Owczymi, które zagrają przed własną publicznością, a dodatkowo będą miały przewagę w postaci sztucznej murawy oraz panujących warunków atmosferycznych.

wyspy owcze statystyka

Statystyki – Wyspy Owcze:

  • Wyspy Owcze przegrały 4 ostatnie spotkania eliminacyjne.
  • Wyspy Owcze nie zdobyły bramki w 2 ostatnich meczach.
  • Na koncie tego zespołu znajduje się 8 meczów bez wygranej.
  • Ostatnie zwycięstwo Wysp Owczych miało miejsce w starciu domowym z Turcją.

Rewanż z Mołdawią

Jednym z najbardziej bolesnych i jednocześnie zapamiętanych wydarzeń z tegorocznych eliminacji będzie bez wątpienia spotkanie wyjazdowe z Mołdawią. To właśnie w tamtym spotkaniu zburzyła się kadencja Fernando Santosa. Polacy do przerwy prowadzili 2 bramkami i nie mieli żadnych problemów, a także nic nie wskazywało na to, że miałoby się to zmienić. Po zmianie stron gospodarze rzucili się jednak do wysokiego pressingu i zaczęli odrabiać straty. Biało-czerwoni popełniali kolejne błędy, które skutkowały trafieniami ze strony Mołdawii. Ostatecznie gospodarze wygrali to spotkanie w stosunku 3:2.

Polacy przed rozpoczęciem październikowego zgrupowania znajdują się dopiero na czwartym miejscu w grupie a to oznacza, że Mołdawia jest przed nami. Awans do turnieju finałowego wywalczą 2 najlepsze zespoły z tej grupy, dlatego też Polacy muszą pokonać reprezentację Mołdawii na Stadionie Narodowym. Statystyki z ostatnich lat pokazują, że wcale nie musi być to tak łatwe zadanie, jak widać na podstawie proponowanych kursów bukmacherskich czy też statystyk. Mołdawia to nieobliczalna drużyna, która nie tak dawno potrafiła zremisować z reprezentacją Austrii, a także ma zaledwie jedną porażkę w 3 ostatnich rywalizacjach z Polakami. Z drugiej strony na korzyść naszego zespołu pozytywnie przemawiają statystyki meczów bezpośrednich, ponieważ Polacy nie stracili nawet jednej bramki, w dwóch ostatnich starciach domowych.

Mołdawia statystyki

Statystyki – Mołdawia:

  • Mołdawia wygrała swoje ostatnie spotkanie wyjazdowe.
  • 3 ostatnie delegacje z udziałem tego zespołu nie zakończyły się wynikiem powyżej 2,5 gola.
  • Mołdawia nie zdobyła gola w 2 ostatnich meczach wyjazdowych z Polską.
  • Mołdawia jest niepokonana w 2 ostatnich rywalizacjach na wyjeździe.

SuperGame w Superbet!

W Superbet dostępna jest również nowa runda SuperGame. Jest to tryb, w którym możesz obstawić 5 dokładnych wyników wybranych meczów i rywalizować o wysoką nagrodę pieniężną w ramach dedykowanej puli nagród. Aby wziąć udział, potrzebujesz zarejestrowanego konta na stronie Superbet. SuperGame to bardzo ciekawa opcja w ramach aplikacji bukmacherskiej od Superbet, którą możesz przetestować za darmo.

Jak mogą wyglądać te mecze?

Przed rozpoczęciem październikowego zgrupowania reprezentacja Polski jest faworytem obu nadchodzących spotkaniach. Biorąc jednak pod uwagę jakość naszego zespołu, a także wysokość proponowanego kursu na wygraną z Wyspami Owczymi, widać, że Polacy znajdują się w sporym kryzysie. Już dawno w starciu z tak nisko notowanym rywalem kurs na zwycięstwo naszego zespołu nie był tak wysoki. Wyjazd na Wyspy Owcze może być zdradliwym spotkaniem, które jest skomplikuje sytuację naszego zespołu w tych eliminacjach do maksimum. Miejmy jednak nadzieję, że Polacy staną na wysokości zdania i pewnie wygrają to spotkanie.

W przypadku rywalizacji z Mołdawią powinno być o tyle łatwiej, że zagramy z tym rywalem przed własną publicznością. Dodatkowo nasi piłkarze z pewnością mają z tyłu głowy to, co wydarzyło się podczas pierwszego spotkania i zrobią wszystko, aby zmazać tę plamę w Warszawie.

Więcej informacji sportowych

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Artykuł zewnętrzny. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne