Strona głównaOpinieCatawiki – opinie, forum, opłaty, co to jest, kontakt

Catawiki – opinie, forum, opłaty, co to jest, kontakt

Jeśli chcesz sprzedać dawno nieużywane skrzypce lub piękną porcelanę, zastanów się dobrze, gdzie wystawiasz swoje ogłoszenie lub licytację. Nie każdy portal aukcyjny jest wart polecenia. 

W tym artykule przyjrzymy się serwisowi internetowemu Catawiki.com. Nie wiesz, co to jest? A może słyszałeś, ale nie wiesz, czy warto skorzystać? Przejdź poniżej i sprawdź opinie, które udało nam się zebrać na temat tej strony. 

Zobacz: Niemieckie strony typu OLX – jak się nazywają, niemieckie strony z ogłoszeniami

Catawiki – co to jest? Kontakt 

Na początek odpowiadamy na pytanie – co to jest? Catawiki.com to międzynarodowa, internetowa platforma aukcyjna do kupowania i sprzedawania różnorakich przedmiotów: specjalnych i kolekcjonerskich. Każdego tygodnia odbywają się aukcje, gdzie do licytacji wystawianych jest często blisko kilkadziesiąt tysięcy rzeczy. Sprzedających swoje unikaty nie brakuje. Jakiś czas temu również Polacy zainteresowali się tą platformą i biorą udział w aukcjach zarówno jako kupujący, jak i sprzedający. 

Serwis internetowy powstał w roku 2008 w Holandii. Sukcesywnie, na przestrzeni lat, zwiększa swoje zasięgi. Obecnie strona dostępna jest we Włoszech, Anglii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, a od roku 2015 również w Chinach. Koncepcja również się nieco zmieniła. Początkowo holenderski portal był używany do wystawiania głównie komiksów, a dziś można tam znaleźć wszystko. 

Źródło: catawiki.com

Żeby wystawić jakąkolwiek rzecz lub zakupić wylicytowany przedmiot należy posiadać zarejestrowane i zweryfikowane konto użytkownika. Jest to bezpłatny proces. Nieodpłatnie też możesz brać udział w licytacjach i wystawiać swoje produkty. Gdzie jest haczyk? Czy są gdzieś ukryte należności do zapłaty? 

Stosunkowo tani jest ten dom aukcyjny – brak kosztów rejestracji, nie płacisz za uczestnictwo w licytacji, możesz zacząć każdy konkurs ofert od 1€. Jedynymi opłatami, jakie na ciebie czekają to te związane z finalizacją sprzedaży. Serwis nalicza tzw. opłatę aukcyjną w formie prowizji, która odpowiednio wynosi:

  • dla sprzedawcy 12,5%,
  • dla osoby kupującej jest to 9% ceny wylicytowanej. 

Jak piszą internauci – warto pamiętać również o tym, że podpisując regulamin, każdy kupujący godzi się na warunek obowiązkowej zapłaty za wylicytowaną rzecz. Z reguły nie ma możliwości rezygnacji z zakupu wygranego przedmiotu. Serwis zaznacza również w regulaminie wysokie kary z tego tytułu. 

catawiki opinia na forum
Źródło: oplacalnie.pl

Wiedząc, co to jest i jakie opłaty czekają na ciebie po rejestracji w serwisie Catawiki.com pewnie interesuje cię jaki kontakt jest z tą platformą aukcyjną? Czy obsługa klienta działa na najwyższym poziomie? Sprawdziliśmy opinie dotychczasowych użytkowników. Zobacz, co piszą na ten temat: 

catawiki opinie na forum 1
Źródło: pl.trustpilot.com

Przed wystawieniem na aukcję pamiątki rodzinnej, drogocennej dla ciebie rzeczy lub po prostu nietrafionego prezentu urodzinowego przemyśl to dobrze. Sprawdź forum internetowe, media społecznościowe lub inne grupy w sieci i upewnij się, że dom aukcyjny, który chcesz wybrać, jest tego wart. To zaledwie kilka kliknięć, a możesz uchronić się przed oszustwem, czy przykrymi doświadczeniami. Z naszej strony zalecamy ostrożność, jeśli chodzi o serwis internetowy Catawiki.com. Część osób jest zadowolona z przebiegu transakcji, ale istnieje również spora grupa ludzi poszkodowanych i niezadowolonych z usług tej platformy aukcyjnej. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne