Strona głównaMotoryzacjaELM327 - który wybrać?

ELM327 – który wybrać?

W nowszych modelach samochodów, w których mamy do czynienia z zaawansowanymi komputerami pokładowymi, i gdzie elektronicznie sterowane są praktycznie wszystkie podzespoły, warto zaopatrzyć się w sprytny program do diagnozowania problemów. Warto zastanowić się, jaki program do ELM327 wybrać na swoje potrzeby, aby spełniał oczekiwania.

W sieci można znaleźć nie tylko płatne, ale również darmowe programy diagnostyczne ELM327. Niektórzy twórcy przygotowują ELM327 na Android – jaki program w tym wypadku będzie najskuteczniejszy, warto poczytać na forach internetowych czy sprawdzić aktualne rankingi. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym programom ELM327, które wybierane są przez Polaków do diagnostyki własnego auta.

Dobry program do ELM327 po polsku

Do odczytywania wyników za pomocą programu do ELM327 po polsku konieczne jest posiadanie odpowiedniego gniazda – OBDII, oznaczającego „On-Board-Diagnostic”. W europejskich samochodach gniazdo do samodiagnostyki zaczęło być montowane w samochodach z roczników 2000 i późniejszych. Do odczytania ewentualnych błędów potrzebny jest protokół ELM327, czyli rodzaj kostki, którą należy umieścić w gnieździe. Program diagnostyczny nie musi opierać się w przypadku ELM327 na Androidzie – taki program może zostać odebrany również na laptopie czy tablecie, jeśli urządzenie umożliwia połączenie Bluetooth.

Uniwersalny ELM327 – który wybrać?

Posiadacze samochodów często zastanawiają się w kwestii protokołu ELM327, jaki wybrać, aby pasował do posiadanego modelu oraz marki pojazdu. Same programy do ELM327 po polsku to dość uniwersalne narzędzia diagnostyczne, które bez trudu można dopasować do własnej floty pojazdów. Najczęściej poszukiwane są darmowe programy diagnostyczne do ELM327 do takich marek, jak Audi, Skoda, Volkswagen czy Seat. W przypadku samochodów należących do grupy VAG niezbędny będzie moduł spersonalizowany. Jednak posiadacze samochodów marki BMW mogą zdecydować się na Carly czy K+DCAN. Jaki program do ELM327 powinni posiadać właściciele pojazdów z grupy FCA? Najlepszym wyborem będą takie programy, jak OBD2 VAG KKL albo również przez wielu polecany FIATECUSCAN. Oczywiście równie często poszukiwane są darmowe programy do ELM327 do innych popularnych w Polsce marek. Jeśli chodzi o program do ELM327 do Renault i to, jaki wybrać, w odpowiedziach najczęściej pojawia się program do ELM327 po polsku MaxiECU z dodatkowym modułem dotyczącym pojazdów właśnie tego producenta.

Dla kogo niezawodny VGATE ICAR ELM327? Opinie

Kosztujący w sklepach około 55 złotych brutto interfejs diagnostyczny Vgate iCar ELM327 z Wi-Fi ma opinie bardzo dobre, utrzymujące się na poziomie 4,5/5 gwiazdek na forach internetowych. Urządzenie chętnie wykorzystywane jest nie tylko prywatnie, ale i w profesjonalnych warsztatach samochodowych. To stąd często płyną pozytywne opinie o Vgate iCar ELM327. Narzędzie jest dość uniwersalne, ponieważ obsługuje stanowczą większość europejskich marek samochodów osobowych, jeśli tylko są one wyposażone w złącze diagnostyczne OBD2. Interfejs odczyta błędy samochodów z silnikami benzynowymi, wyprodukowanymi po 2001 roku i z silnikami Diesla, wyprodukowanymi po 2004 roku.

O jakich błędach poinformuje dobry ELM327 na Androida? Jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać ELM327 na Androida, to proste. Najlepiej, aby odczytywał i kasował najpopularniejsze błędy, takie jak błędy OBD-II, „check engine”, błędy oczekujące oraz zarejestrowane, związane z zapalaniem się lampki MIL. Przydatne są też odczyty błędów typowych jedynie dla konkretnego producenta czy funkcja „live data”, umożliwiająca bieżący podgląd wszystkich parametrów silnika podczas wykonywanej pracy.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne