Strona głównaMotoryzacjaDacia Duster - co mówią opinie użytkowników?

Dacia Duster – co mówią opinie użytkowników?

Kiedy na drogi wyjeżdżały pierwsze samochody, nikt nie mógł spodziewać się jak ogromną częścią codziennego życia, mogą się one stać. Samo wyprodukowanie samochodu w tamtych czasach, wymagało nieporównywalnie więcej czasu niż teraz, a i tak były to modele porażająco mniej zaawansowane, do tych które możemy spotkać na drogach w dniu dzisiejszym. Podczas gdy na początku swojego istnienia, samochody produkowało kilka, niewielkich jeszcze fabryk, na ten moment ilość marek samochodów, a także wytwarzających je fabryk, liczy się nawet nie w setkach, ale w tysiącach i dziesiątkach tysięcy. Podczas gdy jeszcze 100 lat temu, zakup samochodu był przyjemnością i przywilejem, teraz zdecydowana większość społeczeństwa nie potrafi sobie wyobrazić życia bez własnego pojazdu. Samochody różnią się od siebie wieloma cechami, a im późniejsze modele, tym więcej nowości pojawia się pod maskami, jak i w wyposażeniu. Zakup nowego samochodu, zawsze jest ogromną i ważną decyzją, ponieważ mówi się, że jest to inwestycja, która się nie zwraca, ale która wciąż wymaga od nas nowych nakładów finansowych. Wybranie odpowiedniego dla siebie samochodu, powinno być dobrze przemyślanym działaniem, dlatego też czasem warto, jest zasięgnąć opinii kogoś z boku, najlepiej kogoś, kto specjalizuje się, w temacie jest w stanie dać nam kilka dobrych rad. Na rynku są samochody mniej i bardziej popularne, które różnić się mogą niemal wszystkim. Jednym z chętniej wybieranych pojazdów, jest Nissan Qashqai i Dacia Duster, która pojawia się na drogach już od 2010 roku. Dacia Duster to samochód typu SUV, cieszący się popularnością szczególnie na europejskich drogach, jako że produkowany jest przez rumuńską markę. Do tej pory, Duster doczekał się dwóch generacji, pierwsza rozpoczęła produkcję w 2010 roku, a druga natomiast w 2017 roku.

Dane techniczne Dacia Duster

Dane techniczne Dacia Duster różnią się od siebie w zależności od generacji samochodu. Typ Nadwozia tego samochodu, w przypadku Dacia Duster pierwszej generacji to SUV segmentu C. Można spotkać kilka rodzajów skrzyni biegów tak jak 5 i 6 – biegowa skrzynia manualna, a także 4 – biegowa skrzynia automatyczna. Zbiornik paliwa może pomieścić 50 l, a ładowność samochodu wynosi 465 kg. Dane techniczne w przypadku drugiej generacji, mogą się nieco różnić. Duster II również jest SUV-em segmentu C. Skrzynie biegów to 5 i 6 – biegowa skrzynia manualna, lub też 6 – biegowa skrzynia DCT.

Wymiary Dacia Duster

Wymiary Dacia Duster w pierwszej generacji, są inne od wymiarów w swojej następczyni. Długość samochodu wynosi 4310 mm, szerokość 1822 mm, a wysokość 1698 mm. Rozstaw osi mierzy 2673 mm, a masa samochodu może wynosić od 1180 kg do 1320 kg. W przypadku drugiej generacji, wymiary Dacia Duster wynoszą 4341 mm długości, 1804 mm szerokości i od 1682 mm do 1693 mm wysokości. Rozstaw osi może mierzyć od 2674 mm do 2676 mm, a waga pojazdu może wynosić od 1200 do 1442 kg.

Spalanie Dacia Duster

Według raportów zużycia paliwa, Dacia Duster I spala około 8,5 l x 100 km w benzynie. Dane te, będą się różnić w zależności od silnika pojazdu, rodzaju drogi, a także tempa poruszania się. W przypadku silników diesla spalanie jest o wiele mniejsze, utrzymując się w granicach 6 l x 100 km. W Dacia Duster II zużycie paliwa przy silnikach benzynowych to około 7,5 l x 100 km, a w przypadku silników diesla, około 5,5 l x 100 km.

Dacia Duster w leasingu

W internecie możemy znaleźć wiele ofert, które pozwolą nam na nabycie nawet najnowszych modeli Dacia Duster w leasingu. Jest to przydatne zwłaszcza dla właścicieli firm, którzy potrzebują dobrego, sprawnego, oraz elegancko prezentującego się samochodu. Dacia Duster w leasingu może okazać się też dobrą opcją dla kogoś, kto zastanawia się nad zakupem tego samochodu, ale chce podjąć dobrze przemyślaną decyzję. Warto jest rozglądać się za ofertami, ponieważ w sieci można znaleźć ich na pęczki.

Dacia Duster w LPG

Wiele osób decyduje się na zakup, czy też przerobienie silnika Dacia Duster na LPG. Dzięki temu kierowcy mogą zaoszczędzić spore pieniądze, zwłaszcza jeśli jeżdżą bardzo dużo. Gaz jest paliwem o wiele tańszym od benzyny czy diesla, dlatego też zakup Dacia Duster w LPG dla wielu osób może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto jest jednak zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami i ograniczeniami, które mogą dotyczyć samochodów jeżdżących na gaz.

Opinie o Dacia Duster

Opinie o Dacia Duster są bardzo częstym tematem na forach motoryzacyjnych. Jest to samochód bardzo popularny, dlatego też znaleźć możemy wiele głosów, mówiących zarówno pozytywne jak i negatywne opinie, a także wyliczających wady i zalety tego samochodu. Pierwszą generację tego samochodu, ceni się przede wszystkim za układ jezdny, a także za przestrzeń dla pasażerów i kierowców. Według wielu kierowców stosunek jakości do ceny jest bardzo pozytywny, podobnie jeśli chodzi o koszty utrzymania samochodu. Najczęściej występujące usterki są niewielkie oraz mało poważne, Wszystko w oczach wielu nabywców samochód cieszy się opinią bezawaryjnego. Opinie o Dacia Duster często chwalą wygląd samochodu, oraz komfort poruszania się w nim.

Wady i negatywne opinie o Dacia Duster

Negatywne opinie o Dacia Duster, choć są o wiele rzadsze niż te pozytywne, niestety się pojawiają. Według nich jedną z największych wad samochodu jest jego układ elektryczny, a także nie za dobrze prezentująca się ergonomia. Wyciszenie samochodu może wydawać się dla niektórych niezadowalające, a karoseria może sprawiać kłopoty. Przy kupnie samochodu, należy pamiętać o tym, że żaden model nie jest idealny, dlatego warto jest zwracać uwagę zarówno na wady jak i zalety.

Konfigurator Dacia Duster

Konfigurator Dacia Duster pomaga nam wybrać interesujące nas modele samochodu, które będą mieścić się interesującej nas skali cenowej. W konfiguratorze możemy wybrać wersję pojazdu, a także elementy tak jak jego kolor, lub bardziej techniczne cechy, takie jak rodzaj silnika i skrzynia biegów. Według opinii wielu specjalistów i fanów motoryzacji konfigurator do Dacia Duster może okazać ją bardzo przydatnym narzędziem, które pomoże nam zakupić idealny dla siebie samochód.

Dacia Duster – cena

Cena Dacia Duster zależy od czynników takich jak wiek pojazdu, jego generacja, stan techniczny, oraz to czy samochód był już wcześniej używany. Cena starszych, używanych modeli Dacia Duster, może wynosić około kilkunastu tysięcy złotych, natomiast cena najnowszych modeli sięga do kilkuset tysięcy złotych.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne