Strona głównaOpinieOkulary i gogle od Artica - opinie

Okulary i gogle od Artica – opinie

Ochrona oczu przed słońcem jest często bagatelizowana. Głównie mówi się o stosowaniu kremów SPF do ciała. Oczy są jednak tak samo ważne jak skóra i należy o nie dbać w takim samym stopniu.

W sportach zimowych wykorzystuje się gogle, które nie tylko chronią oczy przed promieniowaniem UV, ale również umożliwiają bezpieczną jazdę. Słońce odbijające się od śniegu na stokach może być niebezpieczne. Latem świetnie sprawdzą się okulary przeciwsłoneczne. 

Okulary przeciwsłoneczne możemy nosić właściwie przez cały rok. Te z fotochromem uzależniają stopień zaciemniania od ilości światła, dzięki czemu nie potrzebujemy kilku oddzielnych par. Jedną z firm, która w ofercie ma zarówno gogle jak i okulary (również z fotochromem) jest Arctica. Poniżej przyjrzymy się ofercie sklepu, w tym najbardziej popularnym modelom: Arctica G-105FP oraz Arctica S116 oraz opiniom o nich.

Gogle Arctica – opinie

gogle narciarskie artica
Gogle narciarskie Artica – opinie na Ceneo. Źródło: Ceneo.pl

Gogle są podstawowym wyposażeniem stroju narciarskiego czy snowboardowego. Chronią fanów sportów zimowych przed upadkami, co brzmi dość kuriozalnie, bo jak to gogle chronią przed upadkiem? Uporczywe słońce, którego promienie dodatkowo odbijane są przez śnieg, stanowi niebezpieczeństwo przez ograniczanie naszego pola widzenia. Nie ma nic gorszego niż rażące słońce – jest to niepotrzebny rozpraszacz, który może doprowadzić do wypadku. 

Gogle Arctica w opiniach użytkowników oceniane są jako akcesoria najwyższej jakości. Ich szkła świetnie sprawdzają się w trudnych, górskich warunkach. O goglach Arctica w opiniach możemy również przeczytać, że są bardzo wygodne, co jest ważne – nikt nie chce, aby coś cisnęło go w głowę – zabiera to radość z jazdy czy podziwiania pięknego krajobrazu. Gogle Arctica opiniowane są jako warte swojej ceny. 

Model Arctica G-105FP zbiera szczególnie pozytywne recenzje. Gogle są polaryzacyjne i mają fotochrom. Nie mają ramek, są kompatybilne z kaskiem oraz mają podwójne szkła. Dzięki polaryzacji blokowane jest światło odbijane od śniegu. Są to wysoko oceniane gogle, więc jeśli kompletujesz swój strój do uprawiania sportów zimowych, to poczytaj o nich więcej.

Okulary Arctica – opinie

W ofercie sklepu znajdziesz również przeciwsłoneczne okulary od Arctica. Opinie o nich są równie dobre co o goglach. 

Przeciwsłoneczne okulary Arctica w opiniach nabywców, opisywane są jako bardzo trwałe. Ich porządne wykonanie pozwala uniknąć wyginania i rozciągania.

W aukcjach z okularami Arctica w „Opinie” chwalona jest również różnorodność modeli. W ich ofercie znajdziesz wiele sportowych fasonów. Są tam również te do noszenia na co dzień, w modnych kształtach. 

Okulary Arctica fotochrom – opinie 

Okulary Arctica z fotochromem opiniowane są jako akcesoria najwyższej jakości. Dostosowują one swój kolor (który świadczy o stopniu zaciemnienia) do ilości światła, która dociera do naszych oczu. 

Okulary Arctica z fotochromem w opiniach oceniane są jako bardzo funkcjonalny dodatek, który nie wymaga od nabywców posiadania kilku par. Sprawdzają się jako dopełnienie bardziej eleganckiej stylizacji oraz jako element stroju na rower czy rolki. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem takich okularów, to Arctica z fotochromem w opiniach wyglądają naprawdę kusząco – zwłaszcza model Arctica S116.

Okulary przeciwsłoneczne Arctica – opinie 

Warto jest zainwestować w porządne okulary przeciwsłoneczne. Arctica w opiniach konsumentów wygląda na naprawdę dobrą markę. Ich akcesoria ułatwiają uprawianie sportów i codzienne funkcjonowanie – jeśli planujesz zakup okularów przeciwsłonecznych, to postaw na te dobrej jakości. Mimo że zasada dotycząca tego, że za jakością zawsze idzie cena, nie zawsze się sprawdza, to w przypadku firmy Arctica ma ona uzasadnienie.

 Warto jest przejrzeć ofertę okularów przeciwsłonecznych od Arctica. Opinie mają w przeważającej części pozytywny wydźwięk. Są to trwałe i dobrze dopasowane akcesoria. Te z fotochromem i polaryzacją są oceniane najlepiej, gdyż dzięki tym funkcjom, dodatki są niezawodne w każdych warunkach. 

W przypadku tej firmy cena ma odzwierciedlenie w jakości. Nie warto jest kupować tanich okularów, które po jednym sezonie nam się rozwalą, Jest to również ekologiczne podejście – kupowanie dużej ilości ubrań przyczynia się do większej produkcji, która z kolei ma bardzo negatywny wpływ na środowisko. Powoduje ona zwiększający się smog, wzrost emisji gazów cieplarnianych czy problemy z odpadami. W przypadku zakupów dobrze jest się kierować zasadą: im mniej, tym lepiej. Dlatego lepiej jest zainwestować w jedną, porządną parę okularów, która będzie służyć nam przez wiele lat, niż w chińszczyznę, która po jednym sezonie się rozleci.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne