Strona głównaOpinieZrzutka.pl. Opinie - czy warto?

Zrzutka.pl. Opinie – czy warto?

Brakuje Ci pieniędzy na prywatną operację? Nie masz za co zrobić remontu w mieszkaniu? A może zbierasz forsę na upragnione wakacje? Swoje potrzeby i marzenia możesz spełnić, gdy zorganizujesz zbiórkę pieniędzy na swój cel na zrzutka.pl. Opinie internautów na temat tego portalu są na ogół pozytywne, ale czy na pewno jest on bezpieczny dla wpłacających? Przeczytaj i dowiedz się, na jakiej zasadzie działa zrzutka.pl.

Zobacz: Falowniki FoxESS – opinie, ceny, porównianie

Czy portal zrzutka jest bezpieczny?

Portal zrzutka.pl to platforma crowdfundingowa w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej. Oznacza to, że działa na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. W praktyce jest to wygodne narzędzie internetowe do organizowania zbiórek pieniędzy na dowolny cel. Co sądzą internauci o portalu zrzutka? Opinie w tej kwestii są raczej pozytywne. Platforma dba o to, aby zminimalizować ryzyko zakładania fałszywych kont. Weryfikuje tożsamość osób, które zakładają konto i ogłaszają zbiórkę środków. Weryfikacja danych polega na przesłaniu skanu dowodu osobistego, a także – w zależności od rodzaju zbiórki – na przesłaniu skanu zdjęć lub dokumentacji medycznej. Oprócz tego portal wymaga przelewu weryfikacyjnego, aby sprawdzić przepływ środków. W razie wykrycia oszustwa, konto jest blokowane, a zebrane środki zwracane darczyńcom. Sprawa zaś zostaje zgłoszona do prokuratury. Warto pamiętać, że organizacja fałszywych zbiórek publicznych to przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności.

Ile procent pobiera zrzutka?

Zastanawiasz się, jak utrzymuje się zrzutka.pl? Opinie na ten temat bywają sprzeczne. W sieci można znaleźć informacje, że platforma pobiera prowizje od przelewów darczyńców. W rzeczywistości zrzutka nie nalicza opłat ani za założenie konta, ani za zbiórkę. Nie pobiera też prowizji od poszczególnych przelewów czy też za przelanie środków z konta na zrzutce na osobiste konto bankowe. Zatem jeśli wpłacasz jakieś środki na zrzutkę, to nie zastanawiaj się, jaka część z nich wpłynie do potrzebującego, a ile na pokrycie kosztów portalu. Ogłoszenie o zbiórce na zrzutka.pl przyciągnęło Twoją uwagę i wzruszyło Cię? Jeśli czujesz potrzebę pomocy, to wpłać tyle, ile możesz i udostępnij zrzutkę w swoich social mediach. W ten sposób pomożesz wypromować zbiórkę pieniędzy na ten konkretny cel i zebrać środki, które umożliwią danej osobie realizację jej potrzeb i marzeń.

Źródło: zrzutka.pl

Czy pieniądze ze zrzutki są opodatkowane?

Pieniądze otrzymywane od darczyńców i gromadzone na koncie zrzutki, to – w świetle przepisów prawa podatkowego – darowizna. Aktualnie obowiązujące przepisy stanowią, że darowizna otrzymana od osób obcych (tzw. III grupa podatkowa) nie podlega opodatkowaniu do wysokości kwoty 5.308 złotych, otrzymanej od tej samej osoby w ciągu 5 lat. Jeśli organizujesz zbiórkę pieniędzy na swój cel i otrzymasz od darczyńcy taką sumę – niezależnie od tego, czy wpłata jednorazowa, czy też w wielu mniejszych kwotach otrzymanych w ciągu 5 lat – to zapłacisz podatek od darowizny. Podstawą obliczenia tego podatku jest nadwyżka kwoty ponad określony przepisami limit. Stawka procentowa podatku, a więc i kwota należna do odprowadzenia do urzędu skarbowego, zależy od kwoty nadwyżki i wynosi:

Zobacz: Kuba Midel – Wikipedia, kto to, majątek, książka, opinie, żona, rodzice, firma odzieżowa, kim jest, nieruchomości

  • nadwyżka do kwoty 11.128 zł – stawka 12%,
  • nadwyżka większa niż 11.128 do 22.256 zł – kwota 1.335,40 zł + 16% nadwyżki ponad 11.128 zł.,
  • nadwyżka większa niż 22.256 – kwota 3.115,90 zł + 20% nadwyżki ponad 22.256 zł.

Na czym zarabia zrzutka?

Jeśli portal nie pobiera opłat za organizację zbiórki ani przelewy środków, to z czego utrzymuje się zrzutka? Opinie internautów, którzy korzystali z tego portalu, a także regulamin tej platformy wskazują na to, że utrzymuje się ona z usług dodatkowych. Należą do nich reklamy, promujące poszczególne zbiórki środków, ekspresowe wypłaty na konto oraz zwroty środków na konta darczyńców.

Zrzutka – opinie internautów

Czy warto korzystać z możliwości platformy zrzutka? Opinie osób, które w ten sposób zbierały fundusze na swój cel, są dość jednoznaczne. Zrzutka.pl to jeden z najprostszych sposobów na zebranie pieniędzy. Formalności związane z zakładaniem konta są ograniczone do minimum. Organizacja zbiórki podobnie – formularz zgłoszeniowy jest intuicyjny, podobnie wypłata środków na własne konto. Rozpowszechnianie zrzutki odbywa się głównie za pośrednictwem social mediów. Warto zatem mieć swoje profile i społeczność, która będzie udostępniała zbiórkę swoim znajomym.

Zobacz: Bodariri – opinie, forum, opinie o sklepie, kontakt, zwroty, dostawa, czas dostawy, co to za firma

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne