Strona głównaBudownictwoMata bambusowa na ogrodzenie - opinie, wytrzymałość, cena

Mata bambusowa na ogrodzenie – opinie, wytrzymałość, cena

Wścibscy sąsiedzi zaglądający Ci przez balkon lub płot? To już nie problem! Jeśli marzysz o tym, żeby bez krępacji opalać się na swojej posesji albo po prostu, chcesz korzystać ze swojego ogrodu bez obaw o to, że będziesz stanowić atrakcję niczym zwierzątka w zoo na wybiegu, znamy na to metodę! Wystarczy, że zdecydujesz się na zakupienie produktu, jakim jest mata na ogrodzenie. Jeśli zastanawiasz się, która lepsza, mata wiklinowa czy bambusowa – to mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże rozwikłać wszystkie Twoje wątpliwości. Zapraszamy do lektury. 

Ile kosztuje mata bambusowa? 

Jaki jest koszt takiego produktu? To pytanie, które stawia sobie większość z nas, rozważając zakup nowych artykułów do naszych domostw. Maty, które dostępne są na rynku, są różnej wielkości. Istnieje również szeroki wybór, z zakresu materiałów ich wykonania. Są to czynniki wpływające na ich wartość. Jakie zatem są ich rodzaje? Można wyróżnić:

  • maty bambusowe 
  • maty trzcinowe
  • maty wiklinowe

Mata na ogrodzenie to cena około 99 zł za sztukę, najczęściej spotykany rozmiar to 1,2 x 3cm.

Jaka mata na ogrodzenie? 

Maty maskujące na ogrodzenie, to jedno z rozwiązań dylematu, jak pozbyć się niechcianego wzroku wścibskiego sąsiada. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, na rynku istnieje mnogość ich wyboru. Jaką jednak wybrać na ogrodzenie? Dużo zależy od naszych preferencji. Najczęściej wybierane przez klientów są: bambusowe, słomkowe oraz wiklinowe. Są one cenione między innymi, za swoje walory estetyczne. Maty z tych materiałów, są również łatwe i szybkie w montażu, co również wpływa znacząco na ich dość sporą popularność.

mata bambusowa rozmiary
Źródło: OBI – cena maty bambusowej zależy oczywiście od rozmiarów.

Mata bambusowa – opinie 

Jeśli zastanawiamy się na zakupieniem produktu, jakim jest mata bambusowa na ogrodzenie, opinie na pewno pomogą rozwiać tę wątpliwość. Co można w nich znaleźć? Wymienia się w nich wspomnianą już wcześniej łatwość montażu, która pozwala na sporą oszczędność czasu. Jeśli jednak dalej czujemy się niezdecydowani i porównujemy dostępne na rynku produkty maskujące, mata bambusowa na ogrodzenie opinie ma liczne, co z pewnością pomoże nie jednej osobie w podjęciu decyzji. O czym zatem można w nich jeszcze przeczytać? Posiadacze tego typu ogrodzenia na duży plus wymieniają ich walory estetyczne. Ogrodzenie bambusowe zadowoli niejedną osobę, niezależnie od jej preferencji. 

Mata bambusowa na ogrodzenie – opinie 

Maty bambusowe, to produkty cieszące się sporą popularnością. Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, zdobywa wiele opinii. Można z nich również dowiedzieć się, na temat zagadnienia, jakim jest impregnacja maty bambusowej. Pozostawiona sama sobie, może czernieć lub tracić swój kolor pod wpływem promieni UV oraz zmian atmosferycznych. 

Mata bambusowa – alternatywy 

Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami ‘trawiastych’’ mat, spokojnie. Spieszymy z wiadomością, że istnieją też inne. Jakie są zatem alternatywy? Oto kilka z nich:

  • maty z technorattanu
  • maty wrzosowe

Którą z nich wybierzemy, uzależnione jest od wielu czynników. Najczęściej jednak cena oraz walory estetyczne stanowią najmocniej o naszych ostatecznych wyborach. 

opinie o macie bambusowej
Nie wszystkie opinie o matach są jednak pozytywne.

Mata wiklinowa czy bambusowa 

Często klienci stają przed wyborem: mata wiklinowa czy bambusowa? Decyzję utrudnia fakt, że oba te rodzaje są bardzo do siebie podobne pod względem wizualnym. Warto jednak wspomnieć, że ta pierwsza, jest niestety sporo droższa od tej drugiej. Może to stanowić istotny czynnik, który wpłynie na ostateczny wybór. Jeśli chodzi o transparentność obu tych produktów, jest dość podobna. A różnice mogą jedynie wynikać z metod, którymi były wykonane oba te rodzaje mat. 

Mata trzcinowa czy bambusowa

Kolejny dylemat stanowi pytanie: mata trzcinowa, czy bambusowa, którą wybrać? Z informacji, które można znaleźć na ten temat, wynika, że ta druga jest nieco trwalsza od tej pierwszej. Można znaleźć również opinie, które mówią o tym, że rozważając wybór pomiędzy artykułami, którymi są mata trzcinowa czy bambusowa, istnieje spore prawdopodobieństwo, że ta druga będzie mniej transparentna od trzcinowej. 

Impregnacja maty bambusowej 

Jak zatem przebiega impregnacja maty bambusowej? Według wielu ich producentów nie jest to potrzebne, ponieważ przy ich wytwarzaniu, zastosowane jest dodatkowe oplecenie drutem ocynkowanym w odległości co 20 cm, co dodatkowo je zabezpiecza. Jeśli jednak martwimy się, że jest to za mało w kwestii ich trwałości, można od czasu do czasu po prostu ją przemyć i usunąć ewentualne zabrudzenia. 

Mata bambusowa – trwałość, ile wytrzyma? 

Jak to jest z tą matą bambusową, czy wytrzyma, jeśli tak, to ile? Maty maskujące na ogrodzenie, gdzie są zastosowane, dają możliwość zachowania prywatności na własnej posesji a niekiedy też ochrony przed wiatrem oraz promieniami słonecznymi. Jeśli jednak dalej nie wiesz, czy to właśnie ją chcesz zastosować, możesz też rozważyć wybór pomiędzy ogrodzeniem z produktu, jakim jest mata wiklinowa czy bambusowa. Opinie na pewno pomogą w tej kwestii. Maty maskujące na ogrodzenie i który materiał na nie wybrać, to tematy, które często są tam poruszane. Wracając jednak do rozterek na temat wyboru pomiędzy produktem, jakim jest mata wiklinowa czy bambusowa, opinie, które można znaleźć na ich temat, mówią o tym, że wiklinowe bardzo często są dodatkowo zaimpregnowane, natomiast bambusowe dają gwarancję większej osłony, dzięki przyległej i szczelnej budowie.

Mamy nadzieję, że po tym artykule ciekawski sąsiad nie będzie już stanowił większego problemu. Że wiesz już także, jaki rodzaj osłony przed ich wzrokiem, wybrać. Jeśli natomiast dalej wahasz się pomiędzy wyborem produktu, jakim jest mata wiklinowa czy bambusowa, opinie na pewno pomogą w podjęciu decyzji. Na szczęście w internecie, można znaleźć wiele recenzji na ich temat, a także przydatnych materiałów, które z pewnością stanowią źródło niezbędnej wiedzy. Mamy nadzieję, że wybierzesz najlepszą dla swoich potrzeb matę maskującą. Życzymy Ci powodzenia w podejmowaniu decyzji.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne