Strona głównaBudownictwoDlaczego warto wybrać oświetlenie LED do domu – najważniejsze powody

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED do domu – najważniejsze powody

Lampy LED zyskały wielu zwolenników, którzy chętnie wybierają właśnie ten typ oświetlenia do swoich domów i mieszkań. Trudno się im dziwić, gdyż technologia LED wyróżnia się szeregiem niezmiernie praktycznych parametrów i rozwiązań, które naprawdę ułatwiają życie każdego użytkownika.

Kiedy warto zdecydować się na oświetlenie do domu LED? Jakie są największe zalety takich produktów? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Oświetlenie LED – nowoczesne rozwiązania wysokiej klasy

Skrót LED pochodzi od angielskiego określenia light emitting diode, które opisuje zasadę działania produktów oświetleniowych, wykorzystujących tę technologię.

W każdej żarówce lub taśmie LED znajdują się bowiem elektroluminescencyjne diody. Składają się one z komponentów elektronicznych, zawierających półprzewodniki. Gdy prąd przepływa przez nie, nadwyżka energii jest przetwarzana w światło widzialne. W czasie tego procesu bardzo niewiele energii zostaje przetworzone na ciepło, co zwiększa wydajność produktu i pozwala uzyskać jaśniejszy strumień światła w urządzeniu o mniejszej mocy niż standardowa żarówka. Oprawa takiej lampy znacznie mniej się też nagrzewa.

Źródła światła LED i produkty zintegrowane

Produkty LED występują w wielu mocno zróżnicowanych formach. Szeroki wybór rozwiązań można odszukać choćby na stronie Lampy.it. Stosuje się zarówno pojedyncze diody LED, jak i taśmy LED, na których znajduje się większa liczba diod, co pozwala uzyskać efekt oświetlenia liniowego o sporych walorach dekoracyjnych.

Oprócz tego stosuje się powszechnie gotowe źródła światła LED, zastępujące standardowe żarówki i halogeny. Produkuje się w tej technologii rozwiązania z większością popularnych gwintów, dzięki czemu bez trudu da się je wykorzystać z tradycyjnymi lampami, bez stosowania adapterów ani przeprowadzania przeróbek.

Ostatnią grupą produktów LED są modele zintegrowane. Oznacza to, że już na etapie produkcji osadzono moduły świecące na stałe w oprawie oświetleniowej. Co ciekawe, niejednokrotnie rozwiązania zintegrowane wyróżniają się nawet wyższą żywotnością niż standardowe źródła światła LED.

Tak rozbudowana grupa produktów do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego pozwala kompleksowo rozjaśnić każdą przestrzeń, dostarczając światła o optymalnej mocy oraz odpowiednich parametrach technicznych.

Dlaczego warto postawić na technologię LED?

Ledy wyróżniają się wieloma zaletami. Największą z nich, która przekonuje większość osób, jest oczywiście kwestia mniejszego zużycia prądu. Źródła światła LED zaliczają się bowiem do najwyższych klas energetycznych, co oznacza uzyskanie właściwego natężenia światła przy zmniejszonym zużyciu energii. A to przekłada się oczywiście na solidne oszczędności w domowym budżecie.

Co równie ważne żarówki ledowe odznaczają się sporą żywotnością, znacznie przekraczającą możliwości standardowych żarówek żarnikowych. Produkty wyższej klasy gwarantują nawet 40 000 – 50 000 godzin świecenia. Są także znacznie mniej awaryjne niż pozostałe rozwiązania dostępne na rynku, a to też zapewnia optymalizację wydatków na domowe oświetlenie.

Diody LED mogą emitować światło o niemal dowolnej temperaturze barwowej i kolorze, dzięki czemu da się je wykorzystać jako oświetlenie główne, zadaniowe lub dekoracyjne w niemal każdej przestrzeni. Ciekawy wachlarz opcji oferują produkty LED RGB. W ich przypadku można bowiem modyfikować parametry światła w zależności od potrzeb i okoliczności.

Coraz więcej produktów LED wprowadza się do domowych systemów typu Smart House, by sterować wszystkimi lampami zdalnie, na przykład przy użyciu aplikacji mobilnej na telefon lub komend głosowych. Zwiększa to funkcjonalność systemu, zmniejsza wydatki oraz poprawia bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Oświetlenie LED – idealne rozwiązanie dla domu

Produkty LED są energooszczędne, praktyczne, bezpieczne dla ludzi i środowiska (nie zawierają toksycznych substancji). Ułatwiają oświetlenie każdej części domu lub ogrodu, stając się równocześnie funkcjonalnym elementem wyposażenia oraz stylową dekoracją, wpisującą się w najmodniejsze aranżacje. To zatem rozwiązania, które zdecydowanie warto wprowadzić w swoim domu, by poprawić komfort codziennego życia.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne