Strona głównaWłasna firmaJakie ERP dla produkcji?

Jakie ERP dla produkcji?

Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto sięgnąć po system ERP w firmach produkcyjnych
  • jakie cechy są cenione w ERP
  • w jaki sposób ułatwić dostęp do systemu

Jaki system ERP dla produkcji?

Systemy do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem to domena nie tylko dużych firm o skomplikowanej strukturze. Coraz częściej wdrażane są również w średnich, a nawet małych firmach. Żeby móc w pełni wykorzystać możliwości ERP, warto zastanowić się dobrze nad doborem odpowiedniego rozwiązania. W poradniku podpowiemy, jak wybrać ERP dla produkcji i co zrobić, żeby było funkcjonalne.

Szukasz rozwiązania w chmurze? Sprawdź ofertę CloudPort: https://cloudport.pl/ 

Dlaczego warto sięgnąć po ERP dla produkcji?

Zarządzanie firmą niejednokrotnie przypomina walkę na froncie. Problemem jest nie tylko potrzeba rozwiązywania niespodziewanych problemów, czy walka z konkurencją. Niejednokrotnie pozornie niewielki błąd ludzki może doprowadzić do przestoju w firmie lub niedotrzymaniu terminu. Dlatego w wyeliminowaniu tego czynnika potrzebny jest dobry system do kompleksowego zarządzania zasobami, czyli ERP. Produkcja nawet w małych firmach może być wydajniejsza, jeśli przepływ informacji będzie sprawny i prawidłowy.

Systemy ERP to gotowe rozwiązania obejmujące działaniem całą firmę. Odpowiednio wdrażane będą w stanie przedstawić wszystkie zasoby przedsiębiorstwa, co ułatwi zarządzanie zasobami. Ponadto systemy usprawniają przesyłanie informacji pomiędzy działami i pracownikami, takich jak faktury, instrukcje, dokumentacje techniczne, stany magazynowe czy zlecenia zamówienia. Odpowiednie dokumenty trafią do archiwum, inne do kadr czy księgowości. Wszystkie procesy wykonywane przez system sprawią, że nie będą musieli prowadzić ich pracownicy poszczególnych działów. Unika się także błędów ludzkich w postaci braku zamówienia, zagubienia faktury czy tym podobnych.

Jakie cechy musi mieć ERP dla produkcji?

Wspomniane cechy systemów przydatne będą nie tylko w przedsiębiorstwach handlowych. Odpowiednio wdrożone systemy ERP dla produkcji pozwolą również na zarządzanie zakładem o takim profilu. Przed wyborem odpowiedniego systemu warto zwrócić uwagę na niektóre cechy, które szczególnie przydadzą się w firmach produkcyjnych.

Jedną z najważniejszych cech, jaką powinien mieć dobry system ERP produkcja, jest zarządzanie procesem wytwarzania. Dobrze będzie, jeśli wyprodukowanie danego elementu uda się podzielić na maksymalnie dużo pojedynczych etapów. Najlepiej, jeśli każdy etap ograniczy się do procesu w ramach jednej maszyny lub stanowiska. Wówczas uda się ocenić czas potrzebny do jego przeprowadzenia, ilość potrzebnego i zużytego materiału, a także najczęstsze problemy. Będzie to kluczowe przy organizacji siatki zaopatrzenia, zatrudnieniu, a także inwestycjach w maszyny lub nowe stanowiska.

Dobry system ERP dla produkcji musi umożliwiać także szybką kalkulację kosztów wytworzenia. Pozwoli to nie tylko wycenić dany element przy założeniu zamówienia na konkretną liczbę produktów. Już na etapie przyjmowania zlecenia będzie można stwierdzić, czy rozpoczynanie produkcji jest opłacalne, jakie zasoby będą potrzebne i czy są obecnie dostępne. System ERP produkcja powinien ułatwić planowanie czasu pracy maszyn, pracowników i zarządzanie dostawami w magazynie.

hala produkcyjna

ERP produkcja – który system wybrać?

Na rynku jest kilka systemów, które znakomicie sprawdzają się w firmach produkcyjnych. Jednym z polecanych przez nas jest ERP enova365, gdzie cena nie jest wygórowana jak na tak liczną liczbę funkcji. To jeden z najlepszych na rynku systemów ERP produkcja dedykowanych właśnie tej gałęzi przemysłu. Poza wymienionymi zaletami charakteryzuje się jeszcze sporą elastycznością i możliwością dostosowania funkcji do indywidualnych potrzeb zakładu. ERP dla produkcji enova365 ułatwia także prowadzenie rozliczeń, księgowanie i archiwizację danych. To wszystko sprawia, że ceniony jest w wielu zakładach na terenie naszego kraju.

W ofercie wspomniany system ERP dla produkcji dostępny jest w formie oprogramowania w chmurze. Dzięki temu wdrożenie go do firmy nie będzie wymagało wymiany sprzętu komputerowego i instalowania oprogramowania na urządzeniach. Dostęp do niego będzie możliwy z dowolnego komputera czy tabletu. Nawet podczas spaceru po hali produkcji będzie można na bieżąco wprowadzać korekty lub tworzyć zamówienia. Teraz system w wersji testowej dostępny jest za darmo przez miesiąc.

Artykuł sponsorowany

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne